Warmoth'dan Ürün Getirtmek Hakkında

warmoth un verdiği fiyatlarla çok rahat başka markaların custom shop ürünleri alınabiliyor.Adam gibi bir gitar gümrüksüz 1250-1600 dolar arası çıkar tahminim.Denedim denedim binding koydum çıkardım birdseye yaptım normal maple yaptım vs vs fiyat bu aralıklarda.Daha gümrük olacak shippping olacak pefff.. 2. eli de çok zor elden çıkıyor Türkiye de millet markaya taptığı için... en iyi aldığın fiyattan satabilirsin ki o fiyat bile ciddi rakamlar içeriyor(Tr şartlarında ortalama toplam maliyeti 1500-2000 dolar verecek bir insan bunları düşünmeli bence)

İyi düşünün derim. 1. elinizden çıkması zor olacak 2. beğenmeme ihtimaliniz var sap profili vs daha önceden kullandınız warmoth sap?

Warmoth stratı vardı galiba gitarpedal den dr. barlo nun onla irtibata geçin warmoth alanlardan fikir edinin sap profili ağaç kalitesi işçilik vs açısından.

Bu arada gümrük feci sorunlu herkesten kredi kartı ekstresi paypal çıktısı istiyorlar çok çok sıkmışlar işi inanmamıştım ama kendim gördüm.Fiyatını düşük gösterip 75 euro altı yapıp gitar gövdeyi sap vs getirmek hayal gibi gümrüksüz limitinde ürünlere feci takıyorlar hele ki boyutları sap ve gövde için olan paketlerde.Zaten warmoth üstüne ürünün fiyatını düşük yazmıyor ki bu da eşek yükü ile gümrük vergisi demek.Oha 1200 dolara gitar yaptır(o da taban fiyat..) üstüne %20 gümrük bir o kadar da kargo...

Olumlu olmak isterdim ama durum bu.Haa yabancı forum sitelerinden warmoth fışkırıyor ona bir şey demem.Adamlarda bizimki gibi gümrük sorunu yok fenderi dir gibson u dur adamlar yalamış yutmuş kendine göre custom shop a yönelmişler.Kendi fiyatını hak eder diyorum demesine de warmoth un 1200 dolarlık gitarı buraya en az 1600 dolara gelecek ki gümrükte kırılma dökülme vs riski var.Size insurance-14/30 günlük geri dönüş garantisi verecekler de bunların hepsi uluslararası gönderim için hayalden öteye geçemiyor zaten verdikleri süre gitarı hasarlı bulup geri gönderdim diyesiye doluyor.(Geri dönüş kargosu da size aittir muhtemelen)Risk yani insanlar bu yüzden komisyonculara para bayalıyor malesef...
dostum söylediklerin mantıklı ancak; alım satımla daha haşır neşir olan arkadaşlar için. Ben alım satım için değil, solak olduğum için bir nevi kendi hayallerim sınırı ve dahilinde evladiyelik bir gitar istediğim için bu yola girdim.. zaten şuna karar verdim ki bir arkadaş vasıtası ile sokacağım ülkeye.. ya da tanıdığın tanıdığı, dıdısının dıdısı vs :)

Hmm o zaman kolay gelsin.Ben kendi deneyimlerimden özet geçtim sadece tanıdık vs bulabilirsen ne ala :) Geçen benim arkadaş döndü amerikadan çok çok çok istediğim bir gitar vardı.Limitim dolu getiremem dedi.Satıcı uluslararası gönderim yapmıyordu, USPS ile gönder dedim.Bana her USPS şubesinin uluslararası gönderim yapmadığını söyledi bu yüzden uğraştım uğraştım ama olmadı işte... Kısmet sana olur inşallah diyelim.Alım satım konusuna gelirsek gitarı ilerde satmayı filan düşünürsen, para ihtiyacın olursa diye söylemiştim yoksa ben de sevdiğim hiçbir gitarı elden çıkartmak istemem zaten çok zor şartlar altında bulabiliyoruz.Abd den bulmak getirtmek bir yana doğru zamanda elinde para varken... yani her işin denk gelmesi lazım.Bu da milyonda bir olasılığa dönüşüyor :)

ya işte sen bile zor şartlarda bulabildiğini söylüyorsun, bir de solak olduğunu düşünürsen, iyi bir gitarın hayalden öte olmadiğini göreceksin :) bu yüzden alım bile bana çok uzak geliyorken satım imkansız olur :p

Benim için her zaman en önemli unsur sap profili olmuştur. Yıllarca süren arayışların sonunda 4 gitar ( Gibson Les Paul, LTD, Schecter ve İbanez) satarak başladığımı yolculuk ne mutlu ki bana sona erdi.

Warmoth Saplarını görüp denemeden gitar sapı gördüm demeyin kesinlikle, Fender saplar yanında çin malı gibi görünüyor.

İki gerçekten CUSTOM Telecaster'ım var. Warmoth eşsiz bir firma. Şundan emin olun, Warmoth kalitesi Fender'den hatta Amerikan Standard modellerinden bile çok yüksek. Bunu Warmoth gitarınız olmadan anlamak ve tabi ki inanmak mümkün değil. İşçilik 10 üstünden 20 diyebilirim.

Neden Jim Root almadın diyebilirsiniz. Jim Root Telecaster Maun gövde, ben Swamp Ash istedim. Gayet de memnunum. Les Paul gövdesi ile anlaşamadığım için satıp Telecaster - Les Paul melezi bir model yaptım. Ses?. Evet melez bir ses, dünyanın en iyi tonları bir gitarda...

Hüsran yaşamamak için iyi araştırıp, parayı basmak gerekiyor. UPS ile gelirse kapınıza kadar güvenli bir şekilde geliyor. Toplam masrafınız (Mal bedeli+nakliye)x1,25 şeklinde oluyor.

Warmoth satıcıları ile isimle hitap edecek kadar samimi olduk. Gitarların özelliklerine çok girmedim, merak eden olursa ayrıca yazarım.

Son söz, harcadığınız paranın karşılığını fazlasıyla alıyorsunuz ve bir gitarım daha olursa bu kesinlikle Warmoth olacak.

396291_10151230396063139_486320082_n.jpg

404347_10151230396173139_222755112_n.jpg

396317_10151230396288139_1982033526_n.jpg

Gayet takıldı, 2011 ve bu sene topladım. Zaten gümrüğe gireceğini bilerek aldım. Ödedim vergiyi ve 300 dolar UPS ücretini. Hamama giren terler şeklinde bütçemi belirleyip ona göre davrandım.

4 knoblu gitarin aynisini dun tasarladim Warmoth'un sitesinde. Ayni aklimdaki kasaya uygun olmus. Yani telecaster govde uzerine gibson'in manyetik-kopru-knob-switch'lerini bindirmek. Manyetikler demisken nedir merak ettim? Bi de bende degisen nokta bu kasaya bir gibson/ibanez sap yerlestirmek olacak. Sıkıntı da burda oluyor ikisinin olculeri farkli.

Gönderiyorlar ama taşıma garantisi yok. Ben UPS Express Saver ile istedim. Kristal taşır gibi taşıyorlar ve kargoya zarar gelirse mal bedelini ve masraflarını geri ödüyorlar. Ayrıca UPS'in sitesinden dakika dakika izlediği yolu görebiliyorsunuz. Seattle - Köln - İstanbul - Ankara gibi bir rotası var.

2 gitar ( 2 gövde, 2 sap ve aksamları ) için ödediğim nakliye ücreti yaklaşık 300 Dolar. Parça başı 75 Dolar ve 4 günde geliyor.

4 knoblu gitarin aynisini dun tasarladim Warmoth'un sitesinde. Ayni aklimdaki kasaya uygun olmus. Yani telecaster govde uzerine gibson'in manyetik-kopru-knob-switch'lerini bindirmek. Manyetikler demisken nedir merak ettim? Bi de bende degisen nokta bu kasaya bir gibson/ibanez sap yerlestirmek olacak. Sıkıntı da burda oluyor ikisinin olculeri farkli.

İki gitarın da manyetikleri EMG 81-60. Warmoth gövdeleri Bolt-on olduğu için her gövdeye her türlü sapı uygulayabilirsiniz. Benim saplar farklı ölçülerde. Almayı düşündüğünüz tonla ilgili. Tabi bunlar Warmoth sap ve gövdeler için geçerli, başka saplar uyum sağlamayabilir.

Gönderiyorlar ama taşıma garantisi yok. Ben UPS Express Saver ile istedim. Kristal taşır gibi taşıyorlar ve kargoya zarar gelirse mal bedelini ve masraflarını geri ödüyorlar. Ayrıca UPS'in sitesinden dakika dakika izlediği yolu görebiliyorsunuz. Seattle - Köln - İstanbul - Ankara gibi bir rotası var.

2 gitar ( 2 gövde, 2 sap ve aksamları ) için ödediğim nakliye ücreti yaklaşık 300 Dolar. Parça başı 75 Dolar ve 4 günde geliyor.

Bu fiyata ekstra olarak %20 gümrük vergisi ödediniz değil mi? ayrıca havalimanı depo ücreti vs gibi ek ücretler talep etti mi UPS?

Mal bedeli+nakliye bedeli toplamını 1.25 ile çarpın, toplam masrafınız bu oluyor. Misal Warmoth size 1000 Dolar kesti, sizin paketleri açtığınızda toplam masrafınız 1250 dolar olmuş oluyor.

%25 masrafın içinde vergi, depo, komisyon hepsi var.

İki gitarın da manyetikleri EMG 81-60. Warmoth gövdeleri Bolt-on olduğu için her gövdeye her türlü sapı uygulayabilirsiniz. Benim saplar farklı ölçülerde. Almayı düşündüğünüz tonla ilgili. Tabi bunlar Warmoth sap ve gövdeler için geçerli, başka saplar uyum sağlamayabilir.
Suhr Doug Aldrich Signature set (nickel kapakli) var benim de aklimda.

Merhabalar,
Tavsiyeler üzerine stewmac.com'dan 156$ lık shaller floydrose set siparişi vermek istiyorum. Kargosu dahil ne kadar tutar? (ilk alışverişim olacak, bilgim yok) Gümrüğe girme tehlikesi var mı?
saygılar..

Gümrüğe takılma konusunda kesin birşey diyemem ama kargo ücreti ürünü sepete atıp ödeme sayfasına geçtiğinizde görünür.(Postal Air shipping 27,95$)

Geri