ElektroGitarı penayla çalamıyorum yardım lütfen..

S

system32

arkadaşlar ne yaptıysam yapayım gitarı penayla çalamıyorum hep parmakla çalıyorum. hızlı sololarda bile parmakla çalıyorum ve genelde yanlış oluyo bana bi egzersiz vs. tavsiye edicek varmı

Penayı tutuşundan başla derim. İşaret parmağına ters u şeklini ver ve penayı başparmakla arasına sıkıştır. Kesinlikle acele etme, oldukça yavaş, ölü hızıyla, alternate picking tekniği ile (bir aşağı bir yukarı) 1-2-3-4 egsersizi yeterli olacaktır

Heyy dostum, mükemmel bir konu açmışsın. :) :)
Aynı sonun bende de vardı ve çok yakın zamanda açmıştım konuyu. :) Bir-iki haftada anca alışırım diyordum ama o da ne! baktım ki birkaç günde pena ile ve hiç destek almadan çalmaya başlamışım ve şimdi de penayı pek bırakmıyorum. :) :)

Açtığım konumun sorusunu alıntı ile buraya yazıyourm, devamı aşağıdaki linkte;

casimiro demiş ki:
Merhaba,

Elektro gitarı pena ile çalmak zorunlu mudur yoksa tercih meselesi midir?

Ben elektro gitarı pena ile çalamıyorum, uğraştım, uğraşmaya da devam ediyorum ama bir türlü beceremiyorum, olmuyor..

Geçenlerde beni kuzenim gördü ve güldü, elektro gitar pena ile çalınır dedi, sakın toplum için de parmaklarınla çalma dedi yoksa gülerlermiş. :)

Selim Işık'tan da dinledim, o da diyordu; akustik ve elektro gitar pena ile çalınır, klasik gitar parmaklarla çalınır..

Ama gerçekten ben pena ile çalmayı beceremiyorum. Parmaklarımı kullanıyorum, serçe parmağım hariç diğer dört parmağımı kullanabiliyorum.

Lütfen bana öneride bulununuz,
Elektro gitarı pena ile çalmak zorunluluk mudur, parmaklarımla çalmayayım mı, kendimi pena ile çalabilmeye zorlamalı mıyım?

Elektro gitarı parmaklarımla çalsam sorun olur mu ki, avantajı ve dezavantajı var mıdır? :(

http://www.turkrock.com/ftopic126493.html

Kolay gelsin dostum.. ;)

Geri