Yasağa Karşı Toplanıyoruz...

arkadaşlar son zamanlarda çıkan american pitbull terrier,dogo arjantino vb. cinsi köpeklerin toplanmasına ,toplu imha edilmesine karşı istanbul izmir ve ankarada bütün yasaklanan ırk sahipleri ve hayvan severler olarak toplanıcaz.medyada veya kanunlarda belirtildiğinin aksine bu köpekler zararsız ve masum durlar.hiçbir köpek saldırgan doğmaz.unutmayın saldırıları gerçekleştiren köpekler bilinçsiz kaba kuvveti güç sanan ve yanında gezdirdiği köpeği silah gibi görüp bundan zevk alan kişilerin köpekleridir.bunda köpeğin hiçbir suçu yoktur.bu köpekler daha yavruluklarından ihtibaren karanlık odalarda aç saldırgan olması için dövülerek yetiştiriliyor.bu tamamen devletin suçudur.eskiden çıkan yasa gereği pitbulların satılması yasaklanmıştı.bu kanun ortaya çıkarılıp bırakıldı ve hiçbir denetim kontrol yapılmadı. bu yüzden bilinçli üreticiler hayvanları üretemedi ortalık tamamen bilinçisz üreticilere kaldı ve bu hayvan yasaklandığından sonra sayısı 3-4 katına çıktı.şimdi yapılan bu cinse karşı bir soykırımdır.masum pitbullar güzel sahiplerinin yanında alınıp öldürülecekler.köpek beslemeyen kişiler bu duyguyu çoğu zaman anlamazlar sadece köpek neolucak şeklinde bakarlar ama binlerce insan en yakın dostlarını kaybedicekler.bu hayvanların toplatılması hiçbir sonuç vermiycek.köpek dövüştürenler başka bir ırka dönücek ve yine aynı olaylar olucak sadece bu seferki kurban pitbull olmıycak.yani pitbullu toplamak hiçbir sonuç vermiycek.biz hayvanları kontrol etmeyin demiyoruz ama çoğu ülkede yapıldığı gibi bu hayvanları kayıt altına alınmasını istiyoruz.bu hayvanlar toplanır gereken kısırlaştırmaları yapılır saldırganlık derecesi kontol edilir ve uysal köpekler sahiplerine geri verilir bu işin doğsuru budur.kayıt altına alınan her köpeğin takibi kolayca yapılabilir kısrlaştırma işlemi sayesindede bilinçsiz üretim kaybolur.şuan pitbull gibi güçlü ve mükemmel bir köpeğin ortalama piyasası 100-200 tl arasındadırki buda çıkan yasağın nekadar yetersiz ve saçma olduğunu göstermektedir.yasak olan bir hayvan sudan ucuz fiyatları ve inanılmaz çok olması.lütfen köpek sahibi olmasanız bile katılabilme imkanınız varsa bize katılın bu soykırıma hayır deyin.şuan veterinerler dahi bu uygulamayı protesto ediyor.hukuçular dava açıyor.bugün pitbulların başına gelen yarın sizin başka ırktaki dostlarınızın başına gelebilir.aşağıdaki linlerde bu toplantılar hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz..

izmir için:
http://www.petarkadas.com/forumlar/...i/köpeklerimizi-insanların-elinden-kurtaralım

istanbul için:
http://www.petarkadas.com/forumlar/Petarkadaş_Etkinlikleri/pıtbull-yasağına-hayır

ankara için:
http://www.petarkadas.com/forumlar/Petarkadaş_Etkinlikleri/yasaklanan-ırk-soykırımına-hayırankara

148hs0n.jpg
[/URL]

Uploaded with ImageShack.us[/img]

b11277893337.jpg
[/URL]

b11277893370.jpg
[/URL]
[/img]

yahu bu zaten laboratuar üretimi değil mi. Irk olarak varolmuş mu pitbull... birde zaten bu hayvanın tehlikeli olduğu beslemenin yasak olduğu yaklaşık 3 yıl öncesinden beri biliniyor.Hala alıp besleyen hayvan sahiplerine de bi ceza verilmeli.Avrupanın birçok yerinde yasak bu hayvanı beslemek.İlla köpek besleyeceğim diyortsanız milyon tane yasal tür var.Kaç defa haberlere manşet olmuş bir cinsin toplatılmasına karşı yürüyüşe de ben karşıyım.

herkese saygılar. Kimseye kişisel bir saldırı değildir.

ben de karşıyım..

illa pitbull beslemek isteyen varsa bunun serbest olduğu bir ülkeye gitsin.daha geçen sene isviçrede türk bir çocuk pitbull saldırısında hayatını kaybetti.her bi boka da karşı çıkmayın ya,bu hayvanlar tehlikeli.yok sahibinin suçu,yok yanlış eğitildi.devlet bunu nerden bilecek? bir köpeği barınağa tıkamak için birine saldırmasını mı beklemeli?amma mazoşist insanlar var ya.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
arkadaşlar kusra bakamyın da sizin fikirlerinizde şehir efsanelerinden ibaret biraz araştırın avruda falan üstte yazdığım kayıt sisteminde olduğunu ayrıca hiçbir tür laboratuarda üretilmediğini buna melezlendirme dendiğini anlarsınız.köpek dövüştüren insanların pitbullar bitince diğer ırklarada aynı zülmü yapıcağını anlarsınız.olay sadece pitbulldan ibaret değil bunu sonu yarın bu cins diğer gün başka bi cins.ilgilejnmenize gerek yok ama biraz araştırma yapın anlarsınız.olay sadece gazetede çıkan haberler değil.hiç ırk doğuştan saldırgan değildir.istediğiniz veterinere ve bu konuda uzaman insanlara sorabilirsiniz.pitbull un yasak olduğu yer ingilteredir ve kendileri bu yasayı geri çekiyorlar araştır neden geri çektiklerinide anların veternerler birliğide dava açmak üzere bukadar insanın mazoşist olma ihtimali sizce nedir.ırkı bitimek hiçbi zaman çözüm değildir.şuan ssize bir kaç adres göndereyim avrupada türkiyerdeki pitbulların öldürülmemesi için büyük kampanya baştıldı ve türkiyeyede dava açıcaklar.duydunuzmu hiç bilmiyorum almayadada kangal beslemek yasak ve şuç.bizde kangalımızın nekadar uysal çocouklarla ilişkileri güzel olarak övünüyoruz ama almanyada kangallarda dövüş köpeği olarak kullanılıyo bu yüzden almkayandada kangal yasak ve türkiyeden aldığı tepkiler buna milletvekilleride dahil bunu kaldırıcaktı ne oldu bilmiyorum.
biraz önce 5n 1k vardı onu izledim türkiyenin bukonuda en büyük profları çıktı adam fırs bu şehir efsaneleri yüzüden dertlerini anlatana kadar canları çıktı.prof larında dediği tek şey bu köpekler saldırgan değildir.ayrıca arkadaşım güzel demişsin illaha pitbullmu beslieksin diye.tabiki hayır benim birde labradorum birde pitbullum var.pitbullumu parkta köpek dövüştürenlerden aldım daha çok küçüktü ve kendinden büyük köpeklere antreman yaptırmak için önlerine atıyolardı.ben pitbullu bu yüzden aldım.gerçekten ilgileniyosanız 5n 1k yı internettede izleyebilirsiniz.en azından beni mazoşist bi pitbull sahibvi olarak görüyosan orda bu işin uzmanları birde onların konuşmalarını izle.ayrıca bu köpek ismindende belli amerikada çok yaygındır ve beslemek serbesttir polisler bile kullanır.ayrıca buda benim köpeklerim sadece pitbull beslemediğimi anlarsınız

51e43b5857.jpg
[/URL]

ben bu pitbull takıntısını anlamıyorum, memlekette başka köpekmi kalmadıda bunu besliyorsunuz ? adı üstünde yasaklanmış ırk (ki haybeyede yasaklanmamış, var mantıklı gerekçeleri) inatla hayvan beslenip daha fazla çoğalması sağlanıyor. başka cins köpek besle imha edilmesin hayvanın.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
arkadaşım yazının sonunuda yazdım okumadın galiba eşşek kadarda resmini koydum ben gidiğp parayla köpek almadım hayvanı dövüştürenlerin elinden aldım o hayvan daha 4aylıkken antreman köpeği olarak kullanılıyodu her yeri yara bere sokakta bağlı yaşıyodu acıdım aldım düzelttim gayet sağlıklı oldu.pitbull takıntım olsa altında yatan labradoru niye besleyim gider 2.bi pitbull alırım.ayrıca ben sadece pitbulların yok edilmesine değil başka bi cins olsa beslemesemde karşı çıkarım.resimdeki pitbulluda kısırlaştırdım.anlatamıyozki anasınısatayım..hayvanın çoğalmasını isteyen zaten yok hepsinin kısırlaştırımasını istiyoruz kimse buna karşı çıkmıyo yukarda kocaman yazı yazdım devlet takip etseydi ilk çıkardığı yasayı bu hayvanlar çoğalamıycaktı.devlet üretimi yasaktır dedi bıraktı gecekondu semtlerinde orda burda bu hayvanı ürettiler.100 tl ye 200 tl çoluk çocuğun eline verdi onlarda.köpek dövüştürenlere en fazla yakalanırlarsa oda çok zor hiçbi kontrol yok en fazla 500 tl ceza kestiler şimdide hepsini öldürcez diye uğraşıyolar.profun çok güzel bi yazsı var pitbull olmasa kamplumbağ dövüştürürler diye ama anlayana.yarın pitbull gidicek yerine doberman vb. köpekler dövüştürmeye çoğaltılmaya başlıcak.sen zihniyeti engellemeye çalışma köpekleri katlet işin en kolayı.ama bu uzun vadede hiçbir sorunu çözmücek.ya ben en iyisi açmadım bu sayfayı farz edin arkadaşım cvp atamyın yoksa ben laf anlatamıcam.yok öle bişey pitbull falan hikaye..

dün şöyle bir olay yaşanmış;

Baba ve oğlunu pitbulldan mahalleli kurtardı

İzmir'de bir baba ve oğul, pitbull cinsi köpeğin saldırısına uğradı. Baba-oğul mahalleli tarafından kurtarılırken, köpeğin sahipsiz olduğu ortaya çıktı.

ntvmsnbc ve Ajanslar
Güncelleme: 12:37 TSİ 30 Haziran. 2010 Çarşamba

İZMİR - Buca ilçesinde Emenullah Şakar, eşi ve çocuklarıyla birlikte akşam yürüyüşü yaptığı sırada pitbull cinsi köpeğin saldırısına uğradı.

Köpek, 7 yaşındaki Hebin Şakar ile baba Emenullah Şakar'ı hafif yaraladı.

Çevredekilerin yardımıyla saldırgan köpek kontrol altına alınırken, yaralı baba-oğul da hastaneye götürüldü.

pitbullar diğer köpeklerden dahamı saldırgan veya tehlikeli ?

dün şöyle bir olay yaşanmış;

Alıntı:
Baba ve oğlunu pitbulldan mahalleli kurtardı

İzmir'de bir baba ve oğul, pitbull cinsi köpeğin saldırısına uğradı. Baba-oğul mahalleli tarafından kurtarılırken, köpeğin sahipsiz olduğu ortaya çıktı.

ntvmsnbc ve Ajanslar
Güncelleme: 12:37 TSİ 30 Haziran. 2010 Çarşamba

İZMİR - Buca ilçesinde Emenullah Şakar, eşi ve çocuklarıyla birlikte akşam yürüyüşü yaptığı sırada pitbull cinsi köpeğin saldırısına uğradı.

Köpek, 7 yaşındaki Hebin Şakar ile baba Emenullah Şakar'ı hafif yaraladı.

Çevredekilerin yardımıyla saldırgan köpek kontrol altına alınırken, yaralı baba-oğul da hastaneye götürüldü.

pitbullar diğer köpeklerden dahamı saldırgan veya tehlikeli ?

HAYIR O KÖPEÐİ ALIP O HALE GETİREN PSİKOLOJİSİNİ BOZAN BU HALE GELMİŞ KÖPEÐİ SOKAÐA ATAN VE ATANA CEZA VERMEYEN YADA SOKAKTA BAKIMSIZ KÖPEKLERİ TAKİP ETMEYEN ZİHNİYET DAHA TEHLİKELi..

Böyle bir şey yok...saldırganlık sadece pitbulla özel bir davranış değil.en masum köpek bile bir insan tarafından vahşi hale getirilebilir.genetik olarak diğer köpeklerden hiçbir farkı yok.en masum bildiğiniz herhangi bir ırkta bu vahşeti sergileyebilir.asıl sorun hayvanları bu şekilde eğiten buna çözüm bulup caydırmayıp çaresiz kalan devlettir.çaresiz çünkü meselenin kaynağını çözmeden bir vahşet ve katliamla işi bitireceğini sanıyor.bütün hayvanların en az insanlar kadar yaşam hakkı vardır ve doğadaki en vahşi canlı hayvanların aksine hemcinslerini en acımasız yöntemlerle katleden insan oğludur.o zaman tüm insanlar toplansın ve itlaf edilsin....ülkemizde var olan hayvan haklarının ne kadar uygulandığı asıl sorun .kanun var tamam ama nerede uygulama.adam silah çekip hayvan öldürüyor cezası en ağır sanırım 1000 tl.var mı böyle bir şey.bütün canlıların yaşamı kutsaldır ve korunmalıdır ne olacak canım altı üstü hayvan diyen zihniyet asıl tartışılmalı ve sorgulanmalıdır.hayvanların yaptığı vahşet insan olununkinin yanında masumdur.(örn.adam sevgilisini kendisini kabul etmedi diye benzin döküp yakıyor)hayvanların bu hale gelmesinin sorumlusu da sorumsuz insanlardır.problem büyüyüncede beslenmesin yopk edilsin diyen zihniyette korkak kaçak bir zihniyettir.en ağır ceza bu hayvanları bu hale getiren sahiplerine verilmelidir.
saygılar sevgiler..

son bir not,hiçbir hayvan beslenme ve hiyerarşi (ki buda genetik olarak neslin devamı için kodludur )dışında diğer hayvanı kolay kolay öldürmez ,sinsi ve planlı cinayet işlemez bu insanoğluna özgüdür.

yahu bu zaten laboratuar üretimi değil mi. Irk olarak varolmuş mu pitbull... birde zaten bu hayvanın tehlikeli olduğu beslemenin yasak olduğu yaklaşık 3 yıl öncesinden beri biliniyor.Hala alıp besleyen hayvan sahiplerine de bi ceza verilmeli.Avrupanın birçok yerinde yasak bu hayvanı beslemek.İlla köpek besleyeceğim diyortsanız milyon tane yasal tür var.Kaç defa haberlere manşet olmuş bir cinsin toplatılmasına karşı yürüyüşe de ben karşıyım.

herkese saygılar. Kimseye kişisel bir saldırı değildir.

kişisel alğılama ama bu hayvanları laboratuarda üreten gene insanoğlu ve bunda hayvanın suçu ne...birde genetik olarak bu hayvanlar saldırgan falan değil bu yanlış bilgi tamamen onun psikoljisinin bozulması(hayvan psikolojisi diye bir bilim mevcut ama kimse bu işin bilimsel boyutunu irdelemiyor....bir dönemde aynı şekilde avrupada bizim en güvenilir bulduğumuz kangallarda kısıtlanmıştı.bir kangalda yavru iken aynı şekilde eğitilse daha vahşi olabilir..

benim bir arkadaşımın evcil kedisi uzun bir araba seyahati sonrası kedisini kutudan çıkarırken hayvanın tırmalaması ile sol gözünü kaybetti.bu gerçek bir olay.kedinin bu davranışı sergilemesinin nedeni tamamen uzun süre kapalı kalması sarsıntı vs ile sıcakta kendini tehlikede hissetmesi.o zaman tüm kedileri de yasaklayalım.

hamile yada doğurmuş tüm hayvanlar hormonal dengesizlik nedeni ile saldırgan olurlar ve ona yaklaştığınızda güvenlik nedeni ile saldırganlaşırlar ..o zaman onlarıda yok edelim yasaklayalım...

yani meseleyi anlamadan dinlemeden popülist karalar vermek günü kurtarır ama bilime ve mantığa uyan çözümler geliştirmek asıl erdemdir.
.

5n 1k programında bu kanunu çıkaran bakan dediği laf şu izleyin yalan değil biz bu hayvanların doğuştan saldırgan olmadığını biliyoruz bunu yapan insanoğludur dedi.bakan bile bunu kabul etti ama işte bu saçma şehir efsaneleri yüzünden yok çenesi 3 ton basarmış laboratuar köpeğimiş.laboratuarda üretilen hiçbir köpek ırk yoktur.buna melezlendirme denir.yani farklı ırk köpekleri çiftleştirerek devam eden bi süreçtir tabiki bu çok uzun bir zaman alır.

neyini araştırıcam benim husky cinsi köpeğimi 3 parçaya ayırmış olan ve kafasına 2 kurşun sıkmama rağmen gebermemiş bir hayvanın hiçbişiyini savunamam açıkçası, besleyenede üretenede çiftleştirene de doğurtanada doğurana da karşıyım.

cezzars demiş ki:
neyini araştırıcam benim husky cinsi köpeğimi 3 parçaya ayırmış olan ve kafasına 2 kurşun sıkmama rağmen gebermemiş bir hayvanın hiçbişiyini savunamam açıkçası, besleyenede üretenede çiftleştirene de doğurtanada doğurana da karşıyım.

kafasına 2 kurşunla bi köpeğin ölmeme durumu olamaz kardeşim makine değil bu.bunu kabul edin bu hayvan saldırgan değildir tek suçu.güçlü olmasıdır ve sahiplerine çok bağlı olmasıdır.bunuda silah olarak kullanan zihniyet suçtur madur insanların haklarını savunmuyomuyuz zannediyosun.tabikide benim çoluğuma çucuğuma herhangi köpek saldırsa bende hayvansever bile olsam gereken müdahaleyi ne gerekiyo yaparım kendimi korumak adına ama yasa gereği çok masum hayvanlar ölücek.saldırgan ve zararlı köpeklerin gözetim altına alınmasına kimse karşı çıkmıyor.hayvan hakları olduğu kadar insan haklarınıda göz önünde tutmak lazım.ama saldırganlığı önlemek için ırk olarak değil saldırgan ve uysal olarak ayırmalıyız.yani her cins köpek istenildiğinde pitbull kadar saldırgan ve zararlı olabilir.eskiden bi ara doberman bolluğu vardı ben daha orta okulda falandım bütün kıroların elinde doberman vardı ozaman bi ton haber çıkmıştı sonra şehir efsaneleri başladı doberman 7 yaşında sahibini yer beyni büyür falan diye.bu zihniyeti değiştirmediğiğn sürece bu her cins köpeğin başına gelicektir bugün pitbull dövüştürenler pitbulları alınınca başka cinsleri dövüştürüceklerdir.

ben yaşadığımı söylüyorum sana.Atıp tutmuyorum.Evet gebermedi fakat bu ölmediğinden dolayı kıçını sallaya sallaya gitti manasını da içermiyor.

tamam kadeşim saldırsa kendini korumak en doğal hakkın orda sende ölebilirdin ama bak bu hayvana genneleme olmaz.doğru bunu bende kabul ediyorum etramızda gördüğümüz birçok pitbull sahibi pisko takılanj insanlar bundan bende rahatsızım ama toplu imhala olabilicek bi iş değil köpeklerini bu şekilde besleyn insanı durdurmazsan yarında sana pitbull değil ya doberman yada rottweiler saldırıcak bu adamlar imaj peşinde anlatabiliyomuyum köpek bunda bi araç o hayvanın suçu değil çünkü o hayvan saldırmadığı zaman sopalarla dövülüyor ve küçükten bu şekilde büyütüyolar

fırsatın olursa bigün bana gel benim pitbullumu gör apartmanımda ona bile okadar alıştılarki insanlar la rahatlıkla asansöre bile biniyoruz şuan partmanımda kimse pitbullum var diye şikayetçi değil apartmanın çocuklarıyla parkta top oynar sürekli.ama ben bu havyanı küçüklüğünden ihtibaren çocuklarla büyükttüm diğer pisko pitbull sahipleri gibi insanlara kapatmadım aksine her sevmek isteney yavruken sevdirdim şuan okadar memnunumki.benim labradorum çok uysaldır ama ağzından bi yabancı kemiğini asla alamaz ısırır.bunu ben yapmadım köpeklerin çoğunda kemiklere karşı bi tavır vardır.ama ben pitbullumu öle eğittimki şuan isteyen herkez onun ağzından kemişğinide alır yemeğinide.okadar uysaldır.ve şuan 4 yaşında insnların dediğine göre beyninin büyüdüğü ve delirme yaşında ama bunu pisko sahipler yapmıyo küçükken bilerek köpeklerle oynatmıyolar onların tabiriyle yalak olmasın diye.bu köpeği sosyal bir çevrede büyüt bak ne güzel oluyo.şunu biliyomusun amerikada bu köpeği özllikle çocuklu evlerde besliyolar bunun sebebide pitbull cinsi köpkeler acıyı fazla hissetmezler.bu yüzden küçük çocuklar köpekleri severken çoğu zaman canlarını yakar ve küçük terrier ırkları çok asabi köpeklerdir ve hemen saldırya geçerler pitbullar acıyı fazla hisstmediği için çocuklara herhangi bi sinir olayı olmaz.hatta sana bir hikaye yazayım bunu araştırabilirsin avrupa ve amerikada kıöpek dövüşleri türkiyeye nazaran çok daha fazladır ve büyük paralar döner ve iş adamları falan katılır bu yarışmalara.dövüşen pitbullara gamedog denir.ve game dogların en büyük özelliği inanılomaz saldırgan güçlü ama insana asla sadırmazlar yabancıda olsa.saldıran köpek anında uyutulur ve saldırganlığı yavrularada geçmesin diye çiftleştilmez bile bunun sebebide şudur bu adi herifler köpekleri dövüş alanına çıkardıklarında alanda hakem köpeklerin sahipleri ve yardımcılarıda vardır o yüz<den kendilerine bi saldırı olmaması için game dogları hiçbi şekilde insanlara saldırmıycak şekilde eğitirlerler bu yüzde yüz gerşektir.

kesinlikle haklısın bak bunda tipler zaten apaçi... ben telef olmasını istemem can sonuçta ondaki de.Lakin yüksek cezalar ile yaptırımlar ile sahipleri eğitmeli... ama sonuçta bu ve bunun gibi cinsler güçlü hayvanlar.. özel bakım yerin olmadıkça beslemeninde doğru olduğunu düşünmüyorum.Sonuçta HAYVAN.. ne olacağını bilemezsin

cezzars demiş ki:
kesinlikle haklısın bak bunda tipler zaten apaçi... ben telef olmasını istemem can sonuçta ondaki de.Lakin yüksek cezalar ile yaptırımlar ile sahipleri eğitmeli... ama sonuçta bu ve bunun gibi cinsler güçlü hayvanlar.. özel bakım yerin olmadıkça beslemeninde doğru olduğunu düşünmüyorum.Sonuçta HAYVAN.. ne olacağını bilemezsin

aynen sana katılyorum ama bunun şuçu devlet dostum yasakladılar ve hiçbir dnetim yapmadılar kenar mahalle ortamında bu köpekler yetişti ve 100-200 tl ye satıldılar.hepsini kısırlaştırıması lazımdı üretim yapılcaksa bile bir sürü sertifikalı köpek çiflikleri var bir kaçına izin veriridin bu hayvanı beslemek için tedbir alırdın fiyatlarıda gayet yükselirdi 14-15 yaşındaki çocukların ellerinde gezmedi bu köpekler

selam

aslında herkesin görüşü ortak.... bu hayvanlara duyulan kin vs de sonuçta vahşileştirilmiş hayvanların yaptıkları.
benim de çocuğum var.benim de canım yansa tabi ki 'hayvanın suçu değil sahibinin!!/ diyemem.
ama ince çizgi; hayvanları bu hale getirenlerin, sorumluluklarını yere getirmeyenlerin , buna göz yumanların cezasız kalması ve bu işten günü kurtaran çözümlerle kurtulacağı.önce var olanı uygula...zaten toplumsal hastalığımız tüm sorunlara duyarsız ol biraz konu alevlense mangalda kül bırakma.tartışmak çözüm üretmek öngörmek maalesef yalnış bir takım doldurmalarla genlerimizden siliniyor.
dün dedik bir yetkili adam hayvan öldürmüş.ağır yaptırım uygulanmış.para cezası 1000
tl.var mı böyle bir riya.sen bir canlıyı öldür.ver 1000 tl...ayıp..kimsenin başka bir canlının hayatını sona erdirme yetkisi yoktur..ha kendin korumaktır vs durum tartışılır.

benim çocukluğum sayısız köpekle geçti.köpek kadar sosyal ve zararsız bir hayvan yoktur.evimiz bahçeli idi .şimdi çocuğuma köpek almıyorum.sebebi benim ve eşimin çalşıyor olması kızımın okulu vs. yani alsam hayvana eziyet.bakamayacağım ilgilenemeyeceğim.köpek onu biraz severseniz sizin için ölür bile..köpekler yapı gereği sizi bir sürü ve kendini bunun ferdi olarak görür.sırf sizin zevkinize çocuğunuz eğlencesine hayvan almakla iş bitmiyor.sokaktaki hayvanların büyük bir çoğunluğu önceden düşünmeden bir heves alınıp atılan hayvanlar.var mı bunla ilgili yaptırım .yok.peki bu halde görünce niye kimsede tık yok.niye.
yani hayvanın şeçimi mi bu.iyi iş hayvanı al sokağa at yada vahşileşsin diye iyice kötü davran sonrada zavallı hayvan saldırınca kafasını kopar.bu mu vicdan iyi niyet...asıl bu hale getirenlere kızalım tepki gösterelim.yani sorunları halının altına süpürerek yok ederek hiç ama hiç bir şey elde edemyiz sadece öteleriz .zaten böyle bir refleks gelişmediği için her sorunda tartışır ayrışırız.

hepinize saygılar sevgiler.kişisel değil sadece bazı bariz yanlışlara ve çarpıtmalara olan öfkeden kaynaklı bir gerginlik benimki.

bakın bu karar bilinçcizce alınış bir karardır.pitbullarla ilgili bir çok saldırı haberi çıktı ok.dogo arjantin toplanılıyor bu çok komik bişey.dogolarla ilgi bir saldırı haberi görmedim şuana kadar belkide vardır bilmiyorum.dogo arjantinli bir bilim adımı tarafından melezlendirme yöntemiyle yapıldı ve dogo bir av köpeği domuz avı köpeğidir.yani bu hayvanın dövüşle falan ilgisi yoktur ama çok güçlüdür.bu hayvanın şuçu ne hayvan av köpeği ama sen al güçlü diye dövüş için kullan.ayrıca yasaklanan diğer cinslere hiç geçmiyorum zaten türkiyede o cins köpekler yok komik bi durum toplucaklarmış olmayan bi hayvanı nası toplucaklar merak ediyorum.bunlar hep dövüş klüplerinin vekendine güveni olmayıp yanındaki köpeğe güvenen apaçi tiplerin sonucunda malesef bu apaçiler ülkemizde son derece yaygın ve bir pitbulldan çok daha zararlı bir türdür. ama onları malesef toplayamıyoruz.ve bu köpeklere yaptıkları ve saldırılar sonucu yaralanan insanlar için bu adamlara bişey yapamıyoruz.küçcük cezalarla kurtulucaklar.bu herzamanda böyle oldu.bence pitbulların genlerini araştırmaktansa apaçilerin genleriyle ilgilenelim pitbulun geninde saldırganlık var diyolar apaçilerin genlerinde saldırganlık,şiddet,toplumun huzurunu bozma,gasp,tecavüz hertürlü şey bulunmakta...hangisini uyutmak lazım orası tartışılır.

Bukopeklerin toplatilmasina karsiyim diyen herkes icin sunu soyluyorum: bende sapiklarin, tecavuzculerin, cocuk tacizcilerinin, katillerin toplatilmasi ve yok edilmesini isterim ama bu yuzden BUTUN INSAN IRKINI YOK EDEMEYIZ degil mi? Yoksa etmelimiyiz "ne de olsa HEPSI AYNI" mi diyelim?

Vahsi yetistirilen tum hayvanlar agresif olur, sizi de odaya kapatip gunlerce ac susuz biraksalar, sadece dovusturmek icin o kapali odadan cikarsalar siz de ilk firsatta ilk gordugunuz seye saldirirsiniz. Ceza bu kopekler icin degil, bu kopeklerin sahipleri icin gecerli olmalidir. Unutmayin ki onlar hayvan, konusamiyorlar ve kendilerini savunmaya egilimliler. Insanlar, kavga etse bile, sonra konusarak yanlis anlasilmayi ortadan kaldirir, bir orta yol bulur ama onlarin INSAN gibi davranmalarini bekleyemeyiz, ozellikle de o sartlarda yesistirilmis kopeklerin, normal davranmalarini bekleyemezsiniz. Ve hepsini toplatilip yok edilmesi de sadece ACI verici ve cok buyuk bir haksizliktir.

Geri