rgt42dx köprü değiştirme

bi kaç ay önce aldım bu gitarı ve su anda köprüsünden pismanım edge iii var üzerinde ve ben köprüyü değiştirmek istiyorum fakat sanırım her köprü her gitara uymuyormus ölçü olarak sığmama durumu falan varmış bunu nasıl çözerim ya da hangi köprüleri takabilirim bunun yerine?

edit:başlık kitlenirse ö.m atın lütfen

• Konu Sahibi Konu Sahibi
peki ibanezin köprülerini ayrıca satın alabiliyor muyuz? alıyosak nerden bulabilirim?

ya da bu köprülerin belirleyici özellikleri neler ölçü olarak?

Slmlar

Gitarına orjinal floyd rose ve ibanez edge pro rahatlıkla uyar diğer koprulerde bazısı hiç bazısı hafıf zımpara olayı gerektırır. İbanezın kendı koprulerı ibanezrules.com adresınde satılıyor oldukça tuzlu ebayaden felan da bakabılırsın ama ikinci el almanı öneririm neredeyse gitar fıyatına edge pro lar edge 3 lerinkini bilmiyorum ama edge pro lar 320 dolardı galıba diğer başlıktada yazdım

• Konu Sahibi Konu Sahibi
ama sanırım original floyd rose almak daha doğru olacaktır fiyat olarakta daha uygun hem

Floyd Rose® SpeedLoader Bridge
Floyd Rose® Pro Floating Tremolo Bridge (Low Profile)
Floyd Rose® Original Tremolo Floating Bridge

bir de bunlar arasındaki fark nedir?

umutdemirel demiş ki:
ama sanırım original floyd rose almak daha doğru olacaktır fiyat olarakta daha uygun hem

Floyd Rose® SpeedLoader Bridge
Floyd Rose® Pro Floating Tremolo Bridge (Low Profile)
Floyd Rose® Original Tremolo Floating Bridge

bir de bunlar arasındaki fark nedir?

Merhaba birkere speedloaderi baştan geçelim standart dışı bır kopru o kendı ozel telleri felan var kimisi perdesiz gitarda felan kullanıyor
zaten tuner (kulakçık) kullanılmaz direk geçmeli bir dalgası var

ofr pro ıle ofr arasındaki fark ise tel genişlikleri pro olan bıraz daha tel aralıkları dusuk olan dusuk profıle sahıp modeli

Orjinal Lo-pro edge satıyorum elimde sıfır açılmamış var bir adet orjinal. JPM replikası projem vardı, İzmirde pek de iş yapamayan bir müzik marketten aldım. 2002 yılına kadar Ibanez parçaları ayrıca satmaktaydı. Bu da 2002'den beri ellerinde kalmış bir parça. Ambalajında, kutusunda, en ufak bir korozyon veya deformasyon yok. JPM, Steve Vai'nin FLO gitarı, 2003 öncesi Japon ibanezlerde bulunan köprülerden. Aklınızda bulunsun.

Geri