Marshall Class C5

Merhaba,

Marshall Class C5 internet uzerinden siparis ettim. Lambali amfi sevdasiyla acikcasi biraz acele ettim. Tek kanal oldugu icin volume'u actiginizda garip bir OD sesi veriyor. Oyse ben yuksek seste de clean almak istiyorum.

Amfi'yi simdi iade etmeye calisacagim yerine ne almami onerirsiniz. 970 tl'ye almistim o fiyatlarda onerilerinizi bekliyorum +-150 olabilir

Kabinin varsa Marshall Haze 15 ya da Fender Blues Jr combo. TR piyasasinda magaza bazinda bunlar satiliyor o fiyat aralignda sadece.. Fender biraz daha pahali olabilir.

Haze 15 daha basarili deniyor. Altina Marshall 1936A , 1960 tarzi kabinler bakabilirsin. Bu maliyetini arttirir tabii sifir olarak alirsan.. 1600 liraya falan tekabul eder. Bu amfiyi de kimse begenmiyor ama ben denedim ve cok hosuma gitti acikcasi..

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Eyw hocam sende olmasan :) Bende epeydir Haze 15 inceliyorum daha mantikli olacak gibi. Eger geri iade de sorun cikmazsa yarin haze 15 alacagim belki kabin 2. el dusurebilirim.

alpaga demiş ki:
Merhaba,

Marshall Class C5 internet uzerinden siparis ettim. Lambali amfi sevdasiyla acikcasi biraz acele ettim. Tek kanal oldugu icin volume'u actiginizda garip bir OD sesi veriyor. Oyse ben yuksek seste de clean almak istiyorum.

Amfi'yi simdi iade etmeye calisacagim yerine ne almami onerirsiniz. 970 tl'ye almistim o fiyatlarda onerilerinizi bekliyorum +-150 olabilir

O garip OD yi almak için insanlar bir sürü para veriyor lambalı amplilere:) Volume açıldığında lambalar kırıldığı için ses drivelanıyor, bu yüzden gitarın volume potu kısılarak clean ses elde edilebilir.

Ama sadece evde kullanılıyorsa, ses rahatsız edici yüksekliğe çıkana kadar lambalar kırılmaz aslında, sesin clean bölgesinin ev içinde yeterli olması gerekir?

aslinda yeterli ancak acmak istedigimde acamamak rahatsiz ediyor. Bugum amfi'yi verdim sagolsun zuhal muzik cok nazik ve cok ilgili. Ozellikle Emrah bey (biraz reklam gibi oldu) marshall Haze 15 kafa amfisi ve MHZ-112 A ile degisim yaptim bakalim yarin elimde olacak kismetse

martin_06 demiş ki:
alpaga demiş ki:
Merhaba,

O garip OD yi almak için insanlar bir sürü para veriyor lambalı amplilere:) Volume açıldığında lambalar kırıldığı için ses drivelanıyor, bu yüzden gitarın volume potu kısılarak clean ses elde edilebilir.

Ama sadece evde kullanılıyorsa, ses rahatsız edici yüksekliğe çıkana kadar lambalar kırılmaz aslında, sesin clean bölgesinin ev içinde yeterli olması gerekir?

o garip OD ne OD ne clean ama cok arada ve benim hoslanmadigim bir ton

martin_06 demiş ki:
alpaga demiş ki:
o aradaki ton "crunch" denilen ton olsa gerek.

Hayir arkadasim "crunch" degil. olsa "crunch" derdim ki bu kadar arada bir ses diyorum. Herneyse kullanan biri yorumlarsa daha faydali olurdu ki artik haze 15 sahibi olarak class 5 umrumda degil ayrica kotu bir amfi

alpaga demiş ki:
martin_06 demiş ki:
alpaga demiş ki:
o aradaki ton "crunch" denilen ton olsa gerek.

Hayir arkadasim "crunch" degil. olsa "crunch" derdim ki bu kadar arada bir ses diyorum. Herneyse kullanan biri yorumlarsa daha faydali olurdu ki artik haze 15 sahibi olarak class 5 umrumda degil ayrica kotu bir amfi

Şu ankinden mutlu olmana çok sevindim hayırlı uğurlu olsun. Sahnelerde paralanır inş :D

haze 15 denemiştim vintage karakterli diye pek ısınamamıştım,haze 40 deneyecektim ama dükkan cok doluydu beklemedim ben de.
Kafanızda ne varsa önce vintage mi modern mi diye bir düşünün.

Geri