Pedalını Göster Ey Turkrockcı :)

Sn. scalloped, selamlar öncelikle.

Şu sıralar TC 1210'a takmış durumdayım, kendisine değil tabi, plug-in'ine. O rafta bir tane de Dimension-C ya da D de görüyorum galiba :)

Kayıt esnasında 80'ler 90'lar Landau, Dann Huff, Lukather lead tonlarını elde etmeyi arzuluyorum. Dytronics kullandıkları hepimizin malumu. 1210 chorus'u sizce bu konuda ne kadar yeterlidir?

Sn. scalloped, selamlar öncelikle.

Şu sıralar TC 1210'a takmış durumdayım, kendisine değil tabi, plug-in'ine. O rafta bir tane de Dimension-C ya da D de görüyorum galiba :)

Kayıt esnasında 80'ler 90'lar Landau, Dann Huff, Lukather lead tonlarını elde etmeyi arzuluyorum. Dytronics kullandıkları hepimizin malumu. 1210 chorus'u sizce bu konuda ne kadar yeterlidir?
Ben 1210'dan daha iyi bir chorus görmedim, alanının en iyisidir, Dimension-C var bi tane de o biraz daha clean soundlar için, daha ilginci de 2290 delay içinde de gizlice entegre edilmiş bir 1210 ın olması, aynı sound.

Son hali. Ts gidecek yerine başka drive gelecek. Drive tavsiyeleri alabilirim. Mxr yerine belki EHX Canyon..
Diğerleri kalıcı, bir octafuzz ve bir tuner gelebilir.

IMG_20190527_174816.jpg

Son düzenleme:
Son hali. Ts gidecek yerine başka drive gelecek. Drive tavsiyeleri alabilirim. Mxr yerine belki EHX Canyon..

128582 eklentisini görüntüle

Phaser i en doğru pozisyonda kullanmışsınız, yerinin en başta olması daha makul, Od sonrasında kullanıldığında tona çiğ bir hal veriyor.
Delay in yeri aslında preamp sonrasıdır. Fakat kullanıma göre de değişebiliyor. Eğer dubling amacıyla ya da tape delay şeklinde kullanım ihtiyacınız varsa en başa, yani gitardan sonra ya da konabilir .

Kablolama dağınık olmasın istiyorsanız; Cırt bant kullanabilirsiniz. Boarda sabitlemenizi de sağlar. Elektrik bandı yapış yapış oluyor ve temizlenmiyor.

Son düzenleme:
Mooer pedal toppers, aliexpresste tanesi 1 dolar, türkiyede tanesi 15₺' ye satılıyor.
Phaser i en doğru pozisyonda kullanmışsınız, yerinin en başta olması daha makul, Od sonrasında kullanıldığında tona çiğ bir hal veriyor.
Delay in yeri aslında preamp sonrasıdır. Fakat kullanıma göre de değişebiliyor. Eğer dubling amacıyla ya da tape delay şeklinde kullanım ihtiyacınız varsa en başa, yani gitardan sonra ya da konabilir .

Delay preamp kombinini sizin dediğiniz şekilde kullandım, delay kafayı yedi. Şu anda sorunsuz. Bana da garip geldi. Mxr carbon copy garip bir delay zaten.

128582 eklentisini görüntüle
Merhaba,
TS tarzı drive istiyorsanız EQD Dunes veya Palisades deneyebilirsiniz.
Daha nötr bir drive istiyorsanız Rockfabrik Aqualung deneyebilirsiniz. (Tabii kullanabileceğiniz gain miktarı daha düşük olacaktır)
Wampler Euphoria ve Mad Professor Sweet Honey (deluxe u de var) drive ile Friedman BE-OD’ye (Deluxe de var) de bakabilirsiniz.
Esenlikler dilerim.

evet black secret yani siyah olan pedal ve cruncher yani kırmızı olan pedaldan bahsettiğiniz tonları alabilirsiniz
Küçük bir şehirde yaşadığım ve buralarda adam akıllı bir müzik market olmadığı için kendim deneyerek alamıyorum bu yüzden sizlere sormak durumunda kalıyorum
Kırmızı(cruncher)
Siyah(Black secret)
Boss ds1 (bu yeni seçeneğim)
Benim için üçünden hangisi daha uygun olur sizce?

arkadaş bi pedallara bakıyorum bir de güncel fiyatlarına ağlayasım geliyor. analog setup dizmek için çok yanlış bir zaman dilimindeyim sanırım. :(
styrmon'lar ehx ler havada uçuşmuş sayfalar boyunca. nasıl etsek ?

Geçen yılın mayıs ayında elektro gitarım bile yokken bi BOSS RV-6 alıp pedalboard dizme işlerine başlamıştım, bi yılda da çoğunluğu reverb, delay ve od/dist olmak üzere yaklaşık 80 civarı pedal aldım, bi çoğunu sattım, bi kısmı hala duruyor. Geldiğim noktada ne kadar minimalize etmeye çalışsam da 4 drive pedalı ve (amfinin yanında duran RC-3 ve TU-3W hariç) pedalboardda 8 pedalın altına düşemiyorum,. Hatta yazın sonunda bi de AMP 11 eklenecek. :) Pedalboarddaki pedallar denediğim 11 reverb (RV-3, RV-5, RV-6, RV-1000, HoF, Flint, RoomMate Jr., Guyatone MR-2, Headroom, MXR M300, Old Blood Dark Star ), 14 delay (DD-2, DD-5, DD-7, El Cap, Memory Lane Jr., Memory Boy, Memory Toy, Ibanez EM5, Ibanez DM-1000, Line 6 DM4, Carbon Copy, Mooer Ana Echo, SD Vapor Trail, Replica), 30'dan fazla od-dist (sayamayacağım cidden) ve 5 phaser (Ibanez PT9, MXR EVh 90, EHX Bad Stone, '70s Small Stone, MP TOP) arasında bana en çok hitap edenler. Bu pedallarla ilgili merak ettikleriniz varsa yardımcı olabilirim.
IMG_4928.JPG

Son düzenleme:
Geri