Pedalını Göster Ey Turkrockcı :)

Öneriye açık.
Çok pedal denedikten sonra ucuz ve hafif pedallara yöneldim. Önyargıların aksine Nux time force'u tavsiye ederim. Drive pedalı konusunda kararsızım. 18v ile çalışabilen, headroomu arttırracak bir drive arıyorum. Xotic Sl düşünmüyorum. Belki Ehx glove(ocd klonu), dediğim gibi önerilere açığım.

Fulltone Full Drive 2 ye bakabilirsiniz. Hem 18 hem 9 Volt ile çalışıyor.

Tavsiye için teşekkürler, fakat bana 1 en az bir çıkışın 500mA civarında çıkışı vermesi gerekiyor (Digitech Whammy DT için). Bu sebeple geçenlerde Fame DC8 aldım ki Voltran ile onun arasında kalmıştım. Şimdilik gayet iyi ve memnunum. Ayrıca iki 1000mA çıkışı da splitter ile böldüm ve iki pedali tek çıkıştan besleyebiliyorum böylece.
Son durum şu şekilde oldu.
133082 eklentisini görüntüle
Ben de Ocean Machine besleyebilmek için almıştım bunu, 2 tane 500, 3 tane 300, 6 tane de 200 ma çıkışı var. bir tane de 9-18V 300ma çıkışı var.

Tavsiye için teşekkürler, fakat bana 1 en az bir çıkışın 500mA civarında çıkışı vermesi gerekiyor (Digitech Whammy DT için). Bu sebeple geçenlerde Fame DC8 aldım ki Voltran ile onun arasında kalmıştım. Şimdilik gayet iyi ve memnunum. Ayrıca iki 1000mA çıkışı da splitter ile böldüm ve iki pedali tek çıkıştan besleyebiliyorum böylece.
Son durum şu şekilde oldu.
133082 eklentisini görüntüle

Tap dance zor olmuyor mu ?

Tap dance zor olmuyor mu ?
Hem evet hem hayir.
Uzun süreler Bias, JumUp pro, Logic Pro X gibi plugin'ler kullandıktan sonra bir hevesle yeniden analog pedallar ve amfilere yeniden yöneldim. Sahne almadığım için pedal zincirinin uzun olmasini pek dert etmiyorum.
Fakat muhtemelen 2020 içerisinde Helix, headrush, ax8 gibi modelleyicilere yönelecegimi düşünüyorum.
Tabi ki bunlarin hiç birisi ihtiyaçtan değil. Sadece bu tarz şeyleri deneyimleme arzusundan. Yoksa %95 amfiden hi-gain alip, boostlayip o tonu kullaniyorum =)

Öneriye açık.
Çok pedal denedikten sonra ucuz ve hafif pedallara yöneldim. Önyargıların aksine Nux time force'u tavsiye ederim. Drive pedalı konusunda kararsızım. 18v ile çalışabilen, headroomu arttırracak bir drive arıyorum. Xotic Sl düşünmüyorum. Belki Ehx glove(ocd klonu), dediğim gibi önerilere açığım.

133100 eklentisini görüntüle
Merhaba,
Headroomu yüksek ve transparan bir od istiyorsanız Paul Cochrane Timmy’ye bakabilirsiniz. 18 voltta yanar ama 15 voltta çalışıyor. (Kutusunda 9v yazıyor ama 15 voltta da çalışıyor, 12 voltta da)
Esenlikler dilerim.

Merhaba,
Headroomu yüksek ve transparan bir od istiyorsanız Paul Cochrane Timmy’ye bakabilirsiniz. 18 voltta yanar ama 15 voltta çalışıyor. (Kutusunda 9v yazıyor ama 15 voltta da çalışıyor, 12 voltta da)
Esenlikler dilerim.

Selamlar, pedalın üreticisi 18V ile de kullanılabileceğini ifade etmiş.

Minimal 😉. @novadore ayrıca hx stomp için teşekkür ederim
2BF6304C-B32F-48DD-8571-1A14ED0CBDF9.jpeg
6534BB5C-372A-499F-863B-8DD254C2A130.jpeg

Minimallik tarafı tamam ama HX stomp ile özellikle canlı performanslarda preset değişimi sıkıntı olmuyor mu ? Benim bu setup'tan anladığım drive sound'u Mesa'dan geliyor. Modülasyon ve delay/reverb gibi efektler HX stomp'tan geliyor. Atıyorum, içinde chorus ve reverb olan bir ritm tonu ile çalıyorsunuz. Ara bir partisyonda chorus yerine phaser içeren bir sound kullanıyorsunuz. Sololar için de volume boost + delay kullanıyorsunuz. Sanki çok seri bir şekilde butonlara basmak gerekiyormuş gibi geliyor bana. Kullanım rahatlığı açısından soruyorum. Umarım sorumu net sorabilmişimdir.

Minimallik tarafı tamam ama HX stomp ile özellikle canlı performanslarda preset değişimi sıkıntı olmuyor mu ? Benim bu setup'tan anladığım drive sound'u Mesa'dan geliyor. Modülasyon ve delay/reverb gibi efektler HX stomp'tan geliyor. Atıyorum, içinde chorus ve reverb olan bir ritm tonu ile çalıyorsunuz. Ara bir partisyonda chorus yerine phaser içeren bir sound kullanıyorsunuz. Sololar için de volume boost + delay kullanıyorsunuz. Sanki çok seri bir şekilde butonlara basmak gerekiyormuş gibi geliyor bana. Kullanım rahatlığı açısından soruyorum. Umarım sorumu net sorabilmişimdir.
Ben özellikle amfi simülasyonu içinde aldım. Direk sistemde başarılı. Amfi kullanımımda da wah drive boost ve delay dışında pek efek olyına girmiyorum. Eğer dediğiniz gibi kullanımda snapshot özelliği işinizi görecektir veya ilave bir footswitch alabilirsiniz (extra 2 switch eklenebiliyor) footswitchleri çok fazla kombinasyonda kullanıyorsunuz (örneğin, Bir efekt açıldığında diğerini kapatabilirsiniz tek switchle yada iki efekt ayanı anda açılabilir). fuzz ve drive lar dahil efektleri gayet güzel analoglarla bol bol kıyasladım.

Geri