Pedalını Göster Ey Turkrockcı :)

Bütçedeki gedik kapanınca
- 1spot pro cs12,
- Pille beslense bile pedalları stack edince ortaya çıkan gürültüyü kesmek için TC Electronic Sentry,
- Cali 76 veya mxr super comp gibi daha ucuz bir kompresör pedalı,
- Killing in the name of Whammy,
- Mod, mod, mod, modülasyon için de Mobius
Zamanla bu pedalları da eklerim, sonra birazcık huzura ererim diye kendimi kandırıyorum.

99E7E387-1C84-43C9-828C-C3A5AA54AB4A.jpeg

Bütçedeki gedik kapanınca
- 1spot pro cs12,
- Pille beslense bile pedalları stack edince ortaya çıkan gürültüyü kesmek için TC Electronic Sentry,
- Cali 76 veya mxr super comp gibi daha ucuz bir kompresör pedalı,
- Killing in the name of Whammy,
- Mod, mod, mod, modülasyon için de Mobius
Zamanla bu pedalları da eklerim, sonra birazcık huzura ererim diye kendimi kandırıyorum.
bu ekipmanda mertal core'in isi ne anlamadim :)

Sinyal zinciri:
Gitar->Tuner->Wah->Distortion->EQ->Noise Gate->Cabin Similatörü->Delay->Reverb
Fazla birşey eklemden temel pedalları kullanmaya çalışıyorum. Sinyal zinciri ve pedalboard hakkında yorumunuzu beklerim.
VtU8kM.jpg

Radar ile amfiye mi giriyorsunuz yoksa PA sisteme de giriyor musunuz?
Evet. Mooer Radar ile mixer ses sistemine veya ses kartına giriş yapıyorum. Amfiye giriş yapmıyorum.
Bir de kabin similatörünü delay ve reverb den önce kullanmamın sebebi pedalboardu stereo olarak kullanabilmek. Mono gelen sinyali delay pedalı ile stereo yapıyorum. Mixere 2 kablo girip sağa ve sola pan yapıyorum. Ya da varsa stereo girişten giriyorum. Ses kartına bağladığımda kulaklık ile stereo duymak harika oluyor. Uçuyorum resmen :)

BOG'u inanılmaz merak ediyorum aslında. İzlenimleriniz neler? Josh Smith' in soylediklerine çok emin olamıyorum genelde:)
muthis bir fuzz bence. ton yelpazesi de cok genis, istersen fuzz istersen overdrive tonlari alabiliyorum. tek eksisi, gitarin volume dugmesini kistiginda cok iyi temizlenmiyor sesi. temiz soundlar icin, pedalin ustundeki fuzz dugmesini kismak lazim o zaman. Josh Smith in soylediklerine neden emin olamiyorsun?

muthis bir fuzz bence. ton yelpazesi de cok genis, istersen fuzz istersen overdrive tonlari alabiliyorum. tek eksisi, gitarin volume dugmesini kistiginda cok iyi temizlenmiyor sesi. temiz soundlar icin, pedalin ustundeki fuzz dugmesini kismak lazim o zaman. Josh Smith in soylediklerine neden emin olamiyorsun?
Josh Smith ev calicisi icin uygunsuz bir ornek. Asiri yuksek volumelerde calindiginda kendini gosteren alet Tchula'da da ayni etkiyi yaratti. Kendisi de roportajda da soylemisti.

Josh Smith ev calicisi icin uygunsuz bir ornek. Asiri yuksek volumelerde calindiginda kendini gosteren alet Tchula'da da ayni etkiyi yaratti. Kendisi de roportajda da soylemisti.
dusuk volume da caliyorum, bir problem yok. zaten adam BOG u cok agresif bir sekilde kullaniyor, pek de hosuma gitmiyor acikcasi kullandigi ayarlar. epey genis bir ton yelpazesi var, fuzz ile overdrive arasi bir ayar buldum kendime, klon ktr ile de boost ediyorum, muthis

20200130_203012.jpg

Dedelerin yanında minnacık kalsa da...

Lise son öğrencisi olarak part time garsonluğun nimetleri :') analog çukuruna ben de düşmüş bulunmaktayım abilerim...

Plan şu: fuzz face + mxr uni vibe + hall of fame reverb + blues junior 3

Vibe ve reverbte kararsızım önerilerinize açığım abilerim... önderlerim stevie ray ve hendrix :)

Edit:önceliğimin amfi olmasının gerektiğinin farkındaydım abilerim ama ikinci el piyasasında v847 nadiren bulunuyordu ts9'u da diğer ilanlara nazaran ucuza bulunca kaçırmak istemedim.

Geri