Pedalını Göster Ey Turkrockcı :)

Eğer elindeki bu Floor ise seçenekleri sınırlıdır, Pocket POD'un irisi gibidir:
783 eklentisini görüntüle

Genelde kullanılan, Floor POD diye de bilinen asıl model ise Floor POD Plus denilenidir ki kullananları hep memnundur ve seçenekleri de gayet geniştir:

784 eklentisini görüntüle

Ama dediğim gibi, mikserde güç katı yoksa ne takarsan tak o miksere, ton alamazsın. Floor POD'da var mı bilmiyorum, benim böbrek versiyonda bu durumlara karşı "A.I.R. MODE" diye bir olay var. Onun sayesinde sıradan teypler gibi güç katı olmayan ünitelerde de alet iyi performans sergileyebiliyor.
Elimdeki alet yuvarlak olanı. Diğerini görmüşlüğüm yok ama küçüğünü kimseye önermem. Aletin beğendiğim tek yanı -sweep delay- efekti. Daha önce böyle bi delay duymamıştım, hangi pedaldan kopyaladılar bilmiyoruma ama çok hoş bi efekt olmuş.

Her şeyi sattıktan sonra biri takasla diğeri tam olarak hatırlamadığım bir şekilde gelen iki harika distorşın pedalım var, çekmecede yatıyorlar öyle. Bu yaz faaliyete geçirmeyi planlıyorum bakalım, satıştan kaldıracağım birazdan da. Farkettim ki özellikle Ibanezi tekrar bulmamın mümkünatı yok.
Ibanez SD-9(1982-84 Japonya) ve T-Rex Bloody Marry(2000küsürler Amarika :))

Photo-0002.jpg

Evet farkındayım abilerin abisi Harun abim benim =)

Ama siyah olanların kablo uzunluğu en fazla 1.5 metre. O da işimi görmüyor. Bakmadığım yer kalmadı. Olmadı yaptırmayı düşünüyorum zaten.

3 yeni Seymour Duncan pedal geldi :)
SFX-01 Pickup Booster - cok sevdim, clean boost.
SFX-11 Twin Tube Blue - lambali, boost/overdrive olarak cok iyi.
SFX-04 Twin Tube Mayhem - bu da lambali, fazla kurcalayamadim daha ama kotu degil kesinlikle.
kyHq8.jpg

Bu da son durum:
SD SFX-01 -> MXR M108 (bu arada loop'a gidiyor) -> SD SFX-11 -> Hardwire CM2 -> SD SFX-04 -> Hardwire TL2 -> ISP Decimator -> Blackstar HT5C
- Starcaster Chorus (bunu adaptorle calistirmayi bir turlu beceremedim, pil harcayasim da gelmiyor ara sira kullandigim icin :mad:)
- Dunlop DC Brick (7 tane 9V, 3 tane de 18V cikis).

AErpW.jpg

Imzadaki link'i de guncelledim butun alet edevati kapsayacak sekilde. :cool:

Eğer elindeki bu Floor ise seçenekleri sınırlıdır, Pocket POD'un irisi gibidir:
783 eklentisini görüntüle

Genelde kullanılan, Floor POD diye de bilinen asıl model ise Floor POD Plus denilenidir ki kullananları hep memnundur ve seçenekleri de gayet geniştir:

784 eklentisini görüntüle

Ama dediğim gibi, mikserde güç katı yoksa ne takarsan tak o miksere, ton alamazsın. Floor POD'da var mı bilmiyorum, benim böbrek versiyonda bu durumlara karşı "A.I.R. MODE" diye bir olay var. Onun sayesinde sıradan teypler gibi güç katı olmayan ünitelerde de alet iyi performans sergileyebiliyor.

Mikserde güç katı olmasının tona ne gibi bir faydası var ya da yok ? Anlayamadım ? Ne ilgisi var?

Geri