Pedalını Göster Ey Turkrockcı :)

Ben memnunum açıkçası dizilimden. Çünkü ben reverb,harmonist,delay gibi efektleri overdrive ve disd ile kullanıyorum o yüzden disd ve overdrive dan önce olması gerekiyo.Sonra olursa bozuyo sesi. Wah ı da disd overdrivedan sonra kullanmam gerekiyo. Comp desen en başta olması şart. Talkbox zaten setup ile alakası yok outputa bağlanıyo direk. Yinede görüşünüzü almak isterim. Combo drive belki metal muffdan önce gelmesi lazım ama onuda artık pek kullanmadığım için dokunmadım.

Bir dakika benim kafam karisti. Simdi gitari zincirin basi olarak alirsak, gitardan hemen sonra wah, amfiye girmeden hemen once de boss compressor yok mu? Neyin once neyin sonra oldugu konusunda anlasamiyoruz sanirim. Ben anladigimi yazayim: Gitar -> Morley Wah -> Combo Drive ->Metal Muff -> Tube Screamer -> Supernatural Ambient Verb -> Boss Digital Delay -> Nanoclone ->Harmonist ->Boss Compressor->Amfi. Su vakit Wah distortion'dan "once" cunku gitara daha yakin. Ben yanlis mi anliyorum?

Bir dakika benim kafam karisti. Simdi gitari zincirin basi olarak alirsak, gitardan hemen sonra wah, amfiye girmeden hemen once de boss compressor yok mu? Neyin once neyin sonra oldugu konusunda anlasamiyoruz sanirim. Ben anladigimi yazayim: Gitar -> Morley Wah -> Combo Drive ->Metal Muff -> Tube Screamer -> Supernatural Ambient Verb -> Boss Digital Delay -> Nanoclone ->Harmonist ->Boss Compressor->Amfi. Su vakit Wah distortion'dan "once" cunku gitara daha yakin. Ben yanlis mi anliyorum?

Yani yazdığın doğru ama tersten yazdın Amfi-Comp-Harmonist-Nano-Delay-Reverb-Tube-Muff-Combo-Wah-Gitar şeklinde Yani Amfiden Compressore girerek başlıyo en son Wah, gitara bağlanarak bitiyo.

Yani yazdığın doğru ama tersten yazdın Amfi-Comp-Harmonist-Nano-Delay-Reverb-Tube-Muff-Combo-Wah-Gitar şeklinde Yani Amfiden Compressore girerek başlıyo en son Wah, gitara bağlanarak bitiyo.
Simdi once sunda anlasalim, sinyalin hareket yonunde konusmak en dogrusu. Gitar sinyaldeki baslangic noktasi amfi ise son nokta. Gitara ilk bagli olan eleman yani Wah ise 1. eleman olacak. O vakit Combo Wah'tan sonra geliyor. Kim gitara yakinsa o "oncedir" cunku sinyali ilk o degistirir. Amfiye gore saymak yanlis olur. Simdi sinyal input->output yonunde hareket eder, o vakit ondeki adamin output'u sonraki adamin input'u olur. Yani senin siralamayi yazisin dogal siralamaya aykiri ve kafa karistiriyor. Ama siralamanin yani set-up'in kendisinde bir sorun yok...

Tamam sinyal doğrultusunda haklısın, doğrusu olduğunuda biliyorum sadece hiza olarak söyledim zaten. :)
Ama set-up guzel, gule gule kullan. Bu arada hardwire supernatural ambient verb bende vardi ve kayboldu ama cok severim, o yuzden nazar boncugu tak lutfen de nazarim degmesin. Boyle uluorta 10 tane pedal resmi post edilir mi, olan var olmayan var, alan var alamayan var:) . Talk Box'un bile eksi degil yahu...

Alınmak istenen sounda göre her effectin yeri değişebilir benim söylediklerim de standart kabul edilemez elbette. genel kullanımda compressor gitardan hemen sonra yada wah tan sonra kullanılmakta. ben wah tan önce kullanıyorum çünkü wah tan sonra kullanıldığnda wah frekanslarını traşlıyor. Comp>wah>Od>dist>Chorus>delay>reverb genel hattıyla ps-6 kullanım amacına göre değişir, eğer oktav yapmaksa amaç gitardan hemen gonra kukllanmak daha uygun olabilir. Comp un zincirin sonuna konmasının diğer efektleri etkilemesi nedeniyle sakıncaları var, amaç maximizer etkisi katmaksa mantıklı olabilir. ben şahsen tercih etmem,

Rp 50 (Sadece tuner Olarak)
Mooer digital Delay (reperater) Kesinlikle o fiyata alınabilcek en güzel delay pedalı
Add+ Vibro phase 2 Phase modunu kullanıyorum reiussiue kısmındaki hafif phase efekti cok hoş Fiyat/performansı cok iyi
Marshall Blues Breaker 2 sert tona ihtiyacım olursa kullanıyorum kesinlikle bir blues pedalı değil bildigimiz distortion boost moduda güzel
İbanez ts9 Anlatmama gerek yok transistörlü amfide tam verim vermesede stüdyoda tadını alabiliyorum.
CryBaby Gcb95 Efsanevi wah pedalı zaten
Gitar olarakta Fender Baja tele kullanıyorum
qj03p.jpg

"Glam" döşeme kumaşını da pedalları da beğendim :) arka sıra fazla yüksek ama, aslında ihtiyacınız olan yükseklik seviyesi pedalın yüksekliği değil, pedal switch'lerinini basılma derinliği kadar bir yükseklik. o da en fazla 2 cm.

Geri