Pedalını Göster Ey Turkrockcı :)

Nedense bu arkadaş baya sıkıntılar içerisinde sanırım. 1 haftada 2 garip olay.
1.si tonguch nickli amfi üreten arkadaşın elektrik çarpması sonucu ölmesi gibi bir haber yayması.
2.si ise bu gitar ve setup paylasımı. Nedense mylespaul.com sitesinde "yayınladığı(!?)" gitar ve setupın kullanıcı isimleri farklı. Cık cık cık, aynı forumda aynı anda 2 farklı nick... BAN BAN BAN:banghead::banghead::banghead::banghead:

0y9o.jpg

OCD çok iyi değil mi yahu :)

OCD çok iyi değil mi yahu :)
OCD süper..Müthiş tepki veriyor..Ancak ben hala tam performansını alamıyorum.Bu pedal ancak iyi manyetiklerle kendini tam olarak ortaya koyuyor.Bende fender standart mexico strat var ve neck/middle manyetikler hala stock..İlk fırsatta onları değiştireceğim sırf bu pedalı daha verimli kullanabilmek için..Sizin ekipmanda çok daha iyi sonuçlar alındığını düşünüyorum..

OCD süper..Müthiş tepki veriyor..Ancak ben hala tam performansını alamıyorum.Bu pedal ancak iyi manyetiklerle kendini tam olarak ortaya koyuyor.Bende fender standart mexico strat var ve neck/middle manyetikler hala stock..İlk fırsatta onları değiştireceğim sırf bu pedalı daha verimli kullanabilmek için..Sizin ekipmanda çok daha iyi sonuçlar alındığını düşünüyorum..
ocd son versiyonu var bende de.bana kalırsa piyasadaki en iyi drive pedalı.

Ben bayağı hayranım pedala her açtığımda direk amfimde ayarladığım tatlı fender clean'leri , boostlanmış vintage marshall tonlarına dönüyor.
Pedalı tam performansta kullanmak için manyetik haricinde bir de 18v adaptör gerekli benimde o işi bir ara halletmem lazım.
Ancak 12V ile bile çok farklıydı. (9-18V arası güç ünitelerini destekliyor)

Strat'ın bridge manyetiği ile iyi anlaşan gördüğüm nadir pedallardan.
Rock'n Roll / Hard Rock çalmak için çok ideal. Gaz parçalarda nakaratlarda tek gitar olmama rağmen dolu dolu açık bir eq 'su var ve çok net.
Birde grid slammer ile boostlayınca gayet yakışıyor. Çünkü hafiften v-scoop eq ya sahip sanki pedal, grid slammer da mid hump var. İkisi birbirini ezmeden süper solo tonu alabiliyorsunuz.

Ben bayağı hayranım pedala her açtığımda direk amfimde ayarladığım tatlı fender clean'leri , boostlanmış vintage marshall tonlarına dönüyor.
Pedalı tam performansta kullanmak için manyetik haricinde bir de 18v adaptör gerekli benimde o işi bir ara halletmem lazım.
Ancak 12V ile bile çok farklıydı. (9-18V arası güç ünitelerini destekliyor)

Strat'ın bridge manyetiği ile iyi anlaşan gördüğüm nadir pedallardan.
Rock'n Roll / Hard Rock çalmak için çok ideal. Gaz parçalarda nakaratlarda tek gitar olmama rağmen dolu dolu açık bir eq 'su var ve çok net.
Birde grid slammer ile boostlayınca gayet yakışıyor. Çünkü hafiften v-scoop eq ya sahip sanki pedal, grid slammer da mid hump var. İkisi birbirini ezmeden süper solo tonu alabiliyorsunuz.
9 voltu ~18v yapan adaptorler var, kendiniz de yapabilirsiniz. OCD nin hafif mid scoopu mu var? Hic deneyememistim ve tube screamer gibi midleri boostlayip boostlamadigini ogrenmek istiyordum (bir yerde ts benzeri gibi bir sey demisti ocd icin birisi) o yuzden tesekkur ederim ^^

9 voltu ~18v yapan adaptorler var, kendiniz de yapabilirsiniz. OCD nin hafif mid scoopu mu var? Hic deneyememistim ve tube screamer gibi midleri boostlayip boostlamadigini ogrenmek istiyordum (bir yerde ts benzeri gibi bir sey demisti ocd icin birisi) o yuzden tesekkur ederim ^^

Mid hump yok tam tersi. O yüzden çok net ve dolgun geliyor drivelar. Hafif mid hump olan pedal ile de boostlanınca çok güzel solo tonu alıyorsunuz.

Bende Ep-Booster'ı çok merak ediyorum var mı anlatacak olan?

OCD'de hafif değil, gayet fazla bir mid scoop var. Güzel tarafı da bu bence :) Cıngıl cıngıl...
Benim dusuncem OCD en cok Vintage Modern'e yakisiyor. OCD ile boostlayinca boyle modifiye edilmis plexiler gibi acayip hircin ama bir o kadar lezzetli bir ton aliniyor. VM kullanan biri olarak siz ne dersiniz Tugberk bey? VM nin onune yakisan baska pedal gecti mi elinizden?

Benim dusuncem OCD en cok Vintage Modern'e yakisiyor. OCD ile boostlayinca boyle modifiye edilmis plexiler gibi acayip hircin ama bir o kadar lezzetli bir ton aliniyor. VM kullanan biri olarak siz ne dersiniz Tugberk bey? VM nin onune yakisan baska pedal gecti mi elinizden?

Geçmez mi :)

Mesa Boogie Bottle Rocket V-1 diye başlayayım. Öyle bir low-end var ki alette, VM'i tek başına cırtlak bir tona ayarlayıp alttan da Bottle Rocket'ı verince çarpıntı oluyorum. Les Paul kılıklı bir gitarınız varsa Doug Aldrich'cilik oynayabilirsiniz.

Custom Audio Electronics MC-401 bu amfiye çok yakışan bir boost. Bir ara Xotic EP çılgınlığı yaşandı, o dönem buldum bir tane EP, yan yana denedik. Ben EP'yi sevemedim bir türlü kendi amfimde.

MXR Distortion+, uygun ekipmanınınz varsa eğer paranın satın alabileceği, sizi 80'lere götürebilecek en ucuz zaman makinası. "Burn" çalmak o kadar keyifli oluyor ki anlatamam...

Elimden değil de önümden geçenler var bir de, Paul Gilbert konserlerinde.

Foxrox'un bir octave fuzz'u var, karada 10 Billy Gibbons gücünde. Gilbert'ın "Vibrato"yu çalarken kullandığı pedal, eridik bittik. Paçamızdan "groove" aktı. Tabi tondan ziyade çalan adam önemli burada ama MXR Blue Box ve Ampeg Scrambler'dan sonra ilk defa 8-bit'e benzemeyen bir octave fuzz deneyimlemiş oldum.

Bunlar dışında Fulltone Fulldrive 2 ve GT-500'ü kesinlikle denemek istiyorum ama bir türlü denk gelmedi. Bu ay doğumgünüm, belki kendime birinden birini hediye ederim :) Ya da etmem, Fulltone, Dytronics Tri-Chorus'un reissue'sını üretecek, ona ayırırım alım gücümü :D "Is this love" çalarım stereo stereo...

Mesa Boogie Bottle Rocket V-1 diye başlayayım. Öyle bir low-end var ki alette, VM'i tek başına cırtlak bir tona ayarlayıp alttan da Bottle Rocket'ı verince çarpıntı oluyorum. Les Paul kılıklı bir gitarınız varsa Doug Aldrich'cilik oynayabilirsiniz.

Custom Audio Electronics MC-401 bu amfiye çok yakışan bir boost. Bir ara Xotic EP çılgınlığı yaşandı, o dönem buldum bir tane EP, yan yana denedik. Ben EP'yi sevemedim bir türlü kendi amfimde.

MXR Distortion+, uygun ekipmanınınz varsa eğer paranın satın alabileceği, sizi 80'lere götürebilecek en ucuz zaman makinası. "Burn" çalmak o kadar keyifli oluyor ki anlatamam...

Elimden değil de önümden geçenler var bir de, Paul Gilbert konserlerinde.

Foxrox'un bir octave fuzz'u var, karada 10 Billy Gibbons gücünde. Gilbert'ın "Vibrato"yu çalarken kullandığı pedal, eridik bittik. Paçamızdan "groove" aktı. Tabi tondan ziyade çalan adam önemli burada ama MXR Blue Box ve Ampeg Scrambler'dan sonra ilk defa 8-bit'e benzemeyen bir octave fuzz deneyimlemiş oldum.

Bunlar dışında Fulltone Fulldrive 2 ve GT-500'ü kesinlikle denemek istiyorum ama bir türlü denk gelmedi. Bu ay doğumgünüm, belki kendime birinden birini hediye ederim :) Ya da etmem, Fulltone, Dytronics Tri-Chorus'un reissue'sını üretecek, ona ayırırım alım gücümü :D "Is this love" çalarım stereo stereo...

Ep çılgınlığına çok da kendinizi kaptırmayan biri olarak ep booster 'ı biraz anlatabilir misiniz?
Hep sevenlerden dinledim bir de tercih etmeyen birinden dinleyelim istedim.

quote]

Les Paul eee nasil derler biraz "kalin" geliyor bana :D. Ibanez'lerimle Gilbert'cilik oynasam? :)) Aforoz edilmeyi goze alaraktan Les Paul kasali RG sapli
bir frankestayn yaptirmayi da dusundum ama soora forumda ve yakin cevremde kufur kiyamet yagmasi ve testis gecilme olasiligi sebebiylen vazgectik (efendim scale'i degisik zaten bastan olmaz, soora kalin sapin rezonansi vs diye bosuna girismesin genc arkadaslar, tekrar ediyorum baslamadan iptal ettik procemizi) ...

Eğer elindeki bu Floor ise seçenekleri sınırlıdır, Pocket POD'un irisi gibidir:
783 eklentisini görüntüle

Genelde kullanılan, Floor POD diye de bilinen asıl model ise Floor POD Plus denilenidir ki kullananları hep memnundur ve seçenekleri de gayet geniştir:

784 eklentisini görüntüle

Ama dediğim gibi, mikserde güç katı yoksa ne takarsan tak o miksere, ton alamazsın. Floor POD'da var mı bilmiyorum, benim böbrek versiyonda bu durumlara karşı "A.I.R. MODE" diye bir olay var. Onun sayesinde sıradan teypler gibi güç katı olmayan ünitelerde de alet iyi performans sergileyebiliyor.

Ben de Fender Mustang Floor kullanıyorum. Performansta yarı yolda bırakmadı. Alternatif olabilir diye düşünüyorum.

Ep çılgınlığına çok da kendinizi kaptırmayan biri olarak ep booster 'ı biraz anlatabilir misiniz?
Hep sevenlerden dinledim bir de tercih etmeyen birinden dinleyelim istedim.

CAE, EP'ye göre daha parlak bir boost. Heavy Metal icra eden bendeniz için köprü humbucker'ı EP'ye kıyasla daha da agresifleştiriyor, ki boost'tan da beklentim bu. Ama şunu da belirteyim, Tweed kılıklı cıngıl cıngıl bir amfi varsa elinizde, CAE de bu sefer iyice cırtlatacak tonu. EP'nin Tweed'lere (Özellikle BJ ve Hot Rod DIII) CAE'e kıyasla daha çok yakıştığını söyleyebilirim. EP, sanki hoparlör çapını büyütüyormuş gibi bir etki yaratıyor.

Neck single pozisyonunda bazen parmakla çalarken kullanıyorum, parmakla çalma konusunda çok iyi değilim -hatta hiç iyi değilim- ve yine parlak bir clean boost çok iş görüyor benim gibi tuşe fakirleri için. Bu da CAE'yi EP'ye tercih etme sebebim.

Geri