Pedalını Göster Ey Turkrockcı :)

@Duke_of_Rock ben de biraz zor buldum çünkü velcro yazınca çıkmıyor :D

marintekstore.com: Tente Malzemesi (yapışkanlı modeli) 29.11 TL / Metre
marintekstore.com: Tente Malzemesi (yapışkansız modeli) 13.60 TL / Metre

Ben başka bir yerden yapışkansız alıp çift taraflı bant ile uyguladım ama sonuç kötü olmuştu. Çift taraflı bant kumaş dokusuna sağlıklı bir şekilde tutunamıyor.

ben de zorlandım bulamadım. yelekler, çadırlar falan derken pes etmiştim! teşekkürler! 👍

@Duke_of_Rock ben de biraz zor buldum çünkü velcro yazınca çıkmıyor :D

marintekstore.com: Tente Malzemesi (yapışkanlı modeli) 29.11 TL / Metre
marintekstore.com: Tente Malzemesi (yapışkansız modeli) 13.60 TL / Metre

Ben başka bir yerden yapışkansız alıp çift taraflı bant ile uyguladım ama sonuç kötü olmuştu. Çift taraflı bant kumaş dokusuna sağlıklı bir şekilde tutunamıyor.

bayağı kaliteli. başka bir gitar forumunda bir abimizden öğrenmiştim ve çıkartıldığında iz bırakmıyor, iyi yapışıyor.

Dağıtmıştım, bir kaç revizyon ile geri topluyorum. Bir daha dağıtırsam ne olayım. Lanet olsun.

Kablolaması kaldı, karantina meşguliyeti...
04675450-44DA-4298-AE35-EB2378DCF0AF.jpeg

Karantina günlerinden 1 hafta 10 gün önce boarda en son eklenen dostumuz bu oldu, şimdi bolca oynama fırsatım oluyor. Klon ve türevi pedallara bayılan biri olarak forumdaki bir arkadaşla konuşurken onun da gazıyla videolarına daldım. Karşılaştırmalara ve yorumlara inanamadım, gidip mağazada denedim. Hatta yanımda Soul Food pedalımı da götürdüm yan yana karşılaştırdım.

SF ile çok benzedikleri noktalar var (özellikle de low gainde) ama bu pedalın özellikle Silver modu pedalı başka bir yere taşıyor. Dinamikleri, tepkisi, tonu oldukça tatmin edici gibi duruyor.

Hiç KTR veya orjinal Klon denemedim ama bu fiyata bu performans şaşırtıcı.

IMG_4044.JPG

Üstad efektlerin kapladığı yere ya da yarattığı karışıkliga değiyor mu ? Hakkaten meraktan sordum çünkü vazgecemiyor da olabilirsiniz. 2 tane eventide h9 tarzı birsey ya da fractal fx8,hx effects gerci onlar da kuçuk degil, belki karışıkligi giderebilir.

Dağıtmıştım, bir kaç revizyon ile geri topluyorum. Bir daha dağıtırsam ne olayım. Lanet olsun.

Kablolaması kaldı, karantina meşguliyeti...136161 eklentisini görüntüle

Üstad efektlerin kapladığı yere ya da yarattığı karışıkliga değiyor mu ? Hakkaten meraktan sordum çünkü vazgecemiyor da olabilirsiniz. 2 tane eventide h9 tarzı birsey ya da fractal fx8,hx effects gerci onlar da kuçuk degil, belki karışıkligi giderebilir.

kesinlikle dürüst davranıyorum hocam : Değmiyor.

girişmediyseniz hiç girişmeyin, fx8 / helix falan gerçekten çok çok daha kolay ve aratmaz asla. Uğraşılacak şey değil.

Katılıyorum ben de, hatta bana sorarsaniz bugünün dsp teknolojisi/gücü ile tek pedalda tek digital efekt olayı kapanması gerekir yakında. Saçma yani.. h9 lar baya başarılı sound olarak ama t anında sadece tek efekt olması kesinlikle o parayı vermeye engel..

Tek sağladığı şey dert gerçekten, girmesem hiç bulaşmazdım ama bir kere düştük 😅 Axe 3 , Helix, blok olarak çoklu efekte de izin veriyor, alın bir tane atın Loop’a tamamdır.
Bu tarz bir switching pedalboard için uygun cümle;

Akı bokunu kurtarmıyor.

😅

Ben analog sistem tercih eden biri olarak artık yıldım iyice tek tek pedalla uğraşmaktan. Atomic Amps Amplifire işimi çok net görüyor. Belki bir tane Helix veya Kemper Stage işine ortalık durulursa girerim.

Ben beklentileri daha da minimuma indirip Mooer GE200'e geçtim. Atomic kadar olmasa da ona bir hayli yakın kalitede tonlar çıkıyor adamlar başarmış bence.

Ama imkanım olursa bir Atomic Amplifire 6 butonlu veya Axe FX FM3 tekrar düşünebilirim ileride.

İki ay önce (biz henüz Mad Max ortamına geçmemişken) Almanya seyahatimde bir Helix LT almıştım, gitar çalışım değişti vallaha. İşin pedal setup'ı kablolaması vb. bir yana bir de başka dertler var. Evde çoluk çocuk varsa o pedallar zayi oluyor. Geçen biri drive olayını yanlış anlamış olacak tutmuş OCD ile kalemi yere çakmaya çalışıyordu. Zaten onu görünce tamam dedim, aldım Helix'i. Şimdi kafam rahat. Akşam aslanlar gibi çalıyorum ister kabinden ister kulaklıktan. İşim bitince de çantaya koyup kaldırıyorum.

Geri