Pedalını Göster Ey Turkrockcı :)

новый педаль день.. nam-ı diğer Mid savar

IMG_5493.JPG

20201020_170806.jpg
bir fuzz için ucuz ama aradığım sesi veren tek pedal, thomanndan almıştım geçen yaz. 250€ luk pedalda bu ses yok, demek ki fiyat önemli değilmiş.

Pedalboardumun son hali.
TC Electronic Mimiq ile çoklu gitar çalıyormuş gibi hacimlendiriyor ve stereo çıkışı güçlendiriyorum.
EHX Synth pedalını ayrı çıkış olarak PA a gönderiyorum.
20201028_095504.jpg

Pedalboardumun son hali.
TC Electronic Mimiq ile çoklu gitar çalıyormuş gibi hacimlendiriyor ve stereo çıkışı güçlendiriyorum.
EHX Synth pedalını ayrı çıkış olarak PA a gönderiyorum.
143283 eklentisini görüntüle
Merhaba, mimiq doubler ciddi bir etki yaratması için iki amgiyi stereo olarak kullanmak gerekiyor aksi halde efektin etkisi çok anlaşılır yasa büyük olmuyor gibi anlatımlar mevcut. Siz de mi iki amfi ile kullanıyorsunuz acaba? Eğer tek bir amfi kullanıyorsanız aldığınız sonucu biraz daha açar mısınız?
Esenlikler dilerim.

Merhaba, mimiq doubler ciddi bir etki yaratması için iki amgiyi stereo olarak kullanmak gerekiyor aksi halde efektin etkisi çok anlaşılır yasa büyük olmuyor gibi anlatımlar mevcut. Siz de mi iki amfi ile kullanıyorsunuz acaba? Eğer tek bir amfi kullanıyorsanız aldığınız sonucu biraz daha açar mısınız?
Esenlikler dilerim.
2 amfi ile de kullanabilirsiniz. Ama ben amfi ile kullanmıyorum. Stereo çıkışta kullanıyorum. Sinyali kabin simülatöründen geçirdikten sonra reverb ile stereo ya dönüştürüp ordanda mimiq e veriyorum. Çıkan iki sinyali sağ ve sol olarak kullanıyorum. İsterseniz bunu kulaklığa verin, isterseniz de PA sistemde stereo kanala veya 2 farklı kanala.. Ben oldukça memnunum sonuçtan. (Tabiki tek amfiye vermiyorum. Evet, tek amfiyle hiç tatmin edici birşey çıkmıyor. Hatta bu ne gereksiz bişey diye bile düşünebilirsiniz. Ama bu haliyle benim için vazgeçilmez.)

bcb-60'ı bu kadar dolu kullanan bir başkasını görmek beni mutlu etti, uzun süre kullanıp dışarı ciddi şekilde taşma sebebiyle değiştirmek durumunda kaldım.

Elimdeki fazlalık pedalların çoğunu gönderince ortaya bu şekilde gayet sade bi pedalboard çıktı. 4 ay 10 gündür temizim, yeni pedal almadım. Şimdi belki bi TR-2, Cali76 ve (22500'ü gönderip) RC10R almayı düşünebilirim, bunların dışında yeni pedallara bakmak bile keyif vermiyor. Demek ki 2 sene boyunca deli gibi pedal videoları izleyince, birini alıp birini satınca, pedallarla yatıp processorlerle kalkınca insan doyuyormuş. Şu an gitarları daha üst modellerle değiştiriyorum, uygun fiyattan amfi topluyorum, bu kısım daha heyecanlı gibi.
IMG_2683.JPG

Peki radar ı biraz anlatabilir misiniz.
Mooer Radar dan da çok memnunum. Zaten nette de oldukça yaygın bir olumlu kanaat var. Amfi modellemeleri, mikrofon modellemeleri ve çok ince ayar bile yapılabilir ekolayzır gibi diğer ayarlarıyla oldukça geniş bir skalada simülatör çeşitliliği sunuyor. Ses kalitesi de gerçekçilik açısından oldukça tatmin edici.
Istersebiz nette diğer kyllanıcıların ayarlarını da ötnekleyerek o sesleri de elde edebikirsiniz. Bu bence önemli bir imkan.

Yaklaşık 1 yıldır sanırım kullanıyorum radarı. Genelde 2 modelleme kullanıyorum. Ama.kayıt işlerinde bu farklı modellemeler çok işe yarıyor. Ben synth pedalını da bağlamak için hatta 2. Bi radar almayı düşünüyorum 😬

Geri