Pedalını Göster Ey Turkrockcı :)

Ne bileyim sen pavyon seviyorum deyince...

031B49B8-0E9E-40A0-86E7-2C5377B12A8F.jpeg

Ne bileyim sen pavyon seviyorum deyince...

144587 eklentisini görüntüle

Boss gelecek, sana Boss fabrikasinin anahtarini torenle teslim edecek pavyoncu dostum. Sak sak sak alkis Japonlar gunun anlam ve onemini belirttikten sonra Cebeci pavyon tonuna baslayan bir yolculuk...

Veya piyasadaki rekabeti engelliyorsun diye zabita basip, Boss pedallarla KADIKÖY BELEDİYESİ ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ yazacaklar... benden demesi.

B😁

Boss gelecek, sana Boss fabrikasinin anahtarini torenle teslim edecek pavyoncu dostum. Sak sak sak alkis Japonlar gunun anlam ve onemini belirttikten sonra Cebeci pavyon tonuna baslayan bir yolculuk...

Veya piyasadaki rekabeti engelliyorsun diye zabita basip, Boss pedallarla KADIKÖY BELEDİYESİ ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ yazacaklar... benden demesi.

B😁

Hocam ,

Bakın yolda ne var, Korkut Abi’nin yönlendirmesi, altın saat etkisi ve çiçekli gömlek derken ;

1850DEDD-1C8C-48A5-9B14-F0BEA982ECCA.jpeg

4 tel La mi la re düzen, buna overwound paf’ları takacağız kısmetse 😅

Hocam ,

Bakın yolda ne var, Korkut Abi’nin yönlendirmesi, altın saat etkisi ve çiçekli gömlek derken ;

144616 eklentisini görüntüle

4 tel La mi la re düzen, buna overwound paf’ları takacağız kısmetse 😅

Hayırlı olsun arkadaş. Temiz temiz gelsin!

İskenderun? Bilmediğimden sorayım...

Hocam PAF olmaz, aaaa...

:D

X2N veya DP100 Super D. Lütfen yani!

İşin şakası ben bir tane almıştım (itiraf.com) ve yok yahu... Duruyor dolapta! Hani Moğollar falan çok severim de, benlik olay değilmiş âkil adamlık...

B

Bu da benim board. Genellikle BB+ sabit, ama bazen Box Of Rock bazen de Burçin Ankara modlu Ts808 yer değiştiriyor. Velet'i çok kullanır oldum bu ara, her iki modu da hoşuma gidiyor. Board'un ucu Mesa Express 5:25 plus'a çıkıyor oradan da Torpedo live'e gidiyor.İşim acil değilse bu yolla kayıt alıyorum.Ancak bizim iş biraz sıkıntılı zaman bakımından o yüzden AxeFX'de çok fazla kullanıyorum.
IMG_1111.jpg

BB+'ı daha çıktığının birinci haftasında LA'den bir şekilde aldırtmıştım... Çok sevdim, çok işimi de gördü... Sonra bir Studio Pre takasında uçtu gitti, hani düzgün de yere gitti. Severim ama hala çok. Bence çok klas alet. Normal düz BB, yok Andy Timmons'u, yok CS Mid Boostu falan hiç birisi bunun B kanalı gibi değil. Güzeller ama bunun B kanalı cidden canavar.

Çok şahane alet kesinlikle. En azından 4 5 sene oldu Studio pre geleli (demek ki bu gideli). Hala severim...

B

BB+'ı daha çıktığının birinci haftasında LA'den bir şekilde aldırtmıştım... Çok sevdim, çok işimi de gördü... Sonra bir Studio Pre takasında uçtu gitti, hani düzgün de yere gitti. Severim ama hala çok. Bence çok klas alet. Normal düz BB, yok Andy Timmons'u, yok CS Mid Boostu falan hiç birisi bunun B kanalı gibi değil. Güzeller ama bunun B kanalı cidden canavar.

Çok şahane alet kesinlikle. En azından 4 5 sene oldu Studio pre geleli (demek ki bu gideli). Hala severim...

B
Hocam sizin girdiğiniz bir entry sonrasında almıştım aleti ben zaten. Çok kararsızdım bb ile bb+ arasında, yazınızı okuduktan sonra direk verdim siparişi. Büyük konuşmayayım ama heralde kolay kolay gitmez bu alet. Çok teşekkür ederim bu arada size.

Bu da benim ekipmanım 🙂 İkinci el pedal alımı konusunda oldukça mesafeliydim ama TL'nin dolar karşısında eriyişiile birlikte yıllar boyu pek çok 2. el pedal aldım, aldığım bazı sıfır pedalları ise sattım. Açıkçası benim gibi ikinci ele nedensiz bir şekilde mesafeli olan kimse varsa (ben bu şekildeydim) mesafeli olunacak hiç bir şey yok. Kullanmadığınız pedalı kutuda vb. bir yerde yatırmaktansa satmak ve yerine yenisini almak çok daha mantıklı bir seçim bence.

20210110_204740.jpg

Sinyal zinciri aşağıdaki gibi ilerliyor.
  1. Sinyal Burçin Ankara modlu CS3 ile başlıyor. Stok halinde bile kullanımı için biraz mesai harcanması gerekiyor, modlu halinin kullanımın daha kolay olduğunu düşünüyorum. Aradığınız tonları bulmak büyük hacimli amfilerde daha kolay, yine de Code 25 gibi bir ev amfisinde bile çok güzel sonuçlar çıkartıyor.
  2. Mooer Acoustikar. Bir dönem AC3 ile birlikte kullandım, açıkçası hem AC2 hem de AC3 e göre çok daha organik tonlar verdiğini düşünüyorum. Özellikle clean tonları parlatma konusunda da mükemmel sonuç veriyor.
  3. PedalPCB.com'dan satın aldığım MXR Distortion+ muadili devre. Booster olarak kullanıyorum, gainin saat 3 yönünden sonra etkisini gösteriyor. East River Drive ile birlikte kullanınca güzel AC/DC tonları alıyorum.
  4. Ibanez WH10 v2. Mükemmel bir Wah pedalı, gerçekten RHCP tonları alabileceğiniz bir wah pedalı, True Bypass modu ile çok daha sessiz çalışıyor. Burçin Ankara tarafından true bypass yapıldı, tuner output'u iptal edildi ve devre elemanları vintage muadilleri ile değiştirildi.
  5. Ibanez Weeping Demon. İnanılmaz versatil bir wah. Vintage tonlar da alabilirsiniz, Bad Horsie benzeri sesler de elde edebilirsiniz.
  6. Electro-Harmonix East River Drive. Tube Screamer'ın haylaz torunlarından birisi. Tek başına bile harikalar yaratabiliyor, gitar üstündeki volume knob'una çok güzel tepki veriyor. Özellikle EHX pedallarına karşı bir zaafım var.
  7. TC Electronic Mojo Mojo. Koyu tonları olan bir overdrive pedalı, yurtdışından almıştım. Dark Matter ile arasında kalmıştım, overdrive'da karar kıldım. Biraz treble beslemesiyle birlikte daha aydınlık bir pedal oluyor.
  8. EHX Metal Muff. İlk pedalım, bendeki yeri çok ayrı. Kullandığım en mükemmel Normalde çok dayanıklı bir pedal, 10 yıl boyunca kullandım ancak ne yazık ki başta anlık kesintiler ile başlayan arızası sonradan tamamen çalışmamaya dönüştü. Yanan devresi çöp oldu, işe yarar devre elemanları ve knobları kullanılarak PedalPCB'den aldığım BE-OD muadili Thermionic Distortion isimli PCB'de kullanıldı. Eksik devre elemanları ise vintage muadilleri ile tamamlandı. Gerçek BE-OD'ye çok yakın bir pedal oldu. Özellikle Alice In Chains için olmazsa olmaz. 18V ile çalıştırıyorum, headroom'u gerçekten artıyor.
  9. TC Electronic Flashback Mini. "Dijital" temelli bir pedal olmasında rağmen çok güzel analog tonlar alabiliyorsunuz. Kullanımı çok zor da değil, mobil ve desktop uygulaması pek başarılı değil. Switch'i klik'li switch olsa daha iyi olurdu. Mini olmayan modelinde modlar arasında geçiş yapabildiğiniz için kullanımının daha kolay olduğunu düşünüyorum.
  10. TC Electronic Vortex Mini. Flashback için yazdıklarım birebir geçerli.
  11. MXR Analog Chorus. Tek kelime ile harika. Özellikle 80'ler tarzı chorus seviyorsanız biçilmiş kaftan.
PSU olarak TrueTone CS12 kullanıyorum. Yurtdışından almıştım, Zuma'yı çok merak ediyordum ancak hiç deneyemedim, aldığım zamanda fiyat olarak çok daha uygundu. Gerçekten çık çıkarmayan bir PSU. Çoğu çıkışı boşta, 2 tane 18V 100ma çıkışı ve ekstradan AC çıkışı bile var.
Pedalboard olarak ise Fil Pedalboard kullanıyorum. Özellikle kapalı kutu olması ve dayanıklılığı mükemmel. Ama kablolama konusunda kullanım çok kolay değil. Özellikle hayaliniz Pedaltrain tarzı PSU'nun altta olduğu, kablolamanın raylar altından yürütüldüğü bir yapı istiyorsanız biraz daha araştırma yapmakta fayda var. Pedal board'un üzerinde kablo kanalları var, ancak birkaç kablo sonrası kanallar dolabiliyor.

Döviz kuru daha makul olsa lehimsiz ara kablo, ufak bir phaser ve bir eq alma niyetim var, ancak şu şartlarda imkansız.

Geri