T & T Sisters RF 30 WH Elektro Gitar ve Ses Örneği

T & T Sisters RF 30 WH Elektro Gitar Ses Örneği : VİDEOYU İZLE

Ibanez rg470 imi bakıma verince, gitarsız kalıyorum diye, uyduruktan bir gitar arıyordum. Solak olduğum için bir türlü bulamadım. Dedim ki; "git şu sunta, kontraplak dedikleri gitarlardan al. Nasılsa maksat; Ibanez bakımdan gelene kadar oyalanmak değil mi? Ses kalitesinin ne önemi var?" . Solo Music in yolunu tuttum. T & T Sisters markasını çok duymuş, ve çoğu başlıkta "aman yanına bile yaklaşmayın" gibi yorumlar aklıma gelip ürkmüştüm. Ama kararlaıydım, en dandiği bile olsa alacaktım. Ibanezim Kenan ustada bakımdaydı ve ben yine gitar krizine girmiştim. :twisted:

Solomusic teki arkadaş sağolsun çok yardımcı oldu. T & T Sisters gitarlardan başladım denemeye. Gitarları denemeye başladım, evet denediğim gitarlarda ilk intibam çok olumlu değildi. En sonunda yukarıya videosunu koyduğum RF 30 WH beyaz, maple klavyeli gitarı gördüm. Aleti görür görmez çarpıldım. Başka bir havası vardı. :LOL: Özellikle sap ve klavyesi çok klas duruyordu. (ilk denediğim rosewood klavyeli gitarın sapını ve klavyesini beğenmemiştim.)

Elime alıp çalmaya başladım. Oradaki arkadaş önceden, bu gitarın sap vb ayarını yapmış, bu sebeple çalımı da şahaneydi. Artık radiusu kaç bilmiyorum ama, benim japon ibanezden bile düşüktü tellerin yüksekliği ve bızlama yoktu. Aleti iyice inceledim ve sıkı bir pazarlıkla 145-TL gibi komik bir rakama aldım.

Artık sunta mı, kontraplak mı bilmem ama video yu izlemenizi tavsiye ederim. Sesi bu fiyata beni şaşırttı.

Buradan şu dersi bir kez daha çıkardım : hangi marka olursa olsun, deneyeceksin. Arada bir tane, istisna birşey çıkabiliyor. Keza gitarın ekipmanıda oldukça dayanıklı geldi bana, kolay kolay akord kaçırmıyor, düğmeler vb oldukça sağlam.

Bu gitar sağlaktı, ben eve gelip üst eşiği binbir zorlukla çıkarıp, solak düzene göre eşiği değiştirdim ve yeni telleri solak düzene göre taktım. Tabi entonasyon, sap ayrı vb yerle bir oldu ama bu halde bile stock manyetikle alet iyi çığırıyor vesselam. :)

Bu başlığın mesajı ise şu :

Amacım; "bakın ucuz gitarlar da süper ses veriyorrrrr, boşuna pahalı gitarlar almayın" demek değil. Zaten öyle bir mesaj verecek kadar, aklımı peynir, ekmekle yemedim. :LOL: Amacım şudur ki ; piyasada bu çin malı sunta vb denen gitarları hep duyarım, bir tane de ses örneği bulamadım arkadaş. Meraktan bile olsa insan duymak istiyor. Bu sebeple, "yahu nedir bunlardan çıkan ses?" diye merak ederseniz diye videosunu koydum. Beğenirsiniz, beğenmezsiniz takdir sizin. Maksat bilgilendirme. :)

Not : Kayıtta kullanılanlar : Konnekt 6 Ses kartı ve Amplitube 3

Webcamle çektiğim bir iki resim :

jdgm.jpg
jdddg.png

64726904.jpg

Hep benim rg1570'in yanına single manyetikli maple saplı bişey istemişdimde en azından bi squier düşünüyorum ben, gerçekden sesi iyiymiş bu arada

evet söylemlerinizde haklısınız da tonun bu şekli amplitube den kaynaklı da olabilir, gitara manyetiğe ağaca tuşeye tepkisi çok iyi değil amplitube ün kendi gitarımla da konusu geçen tipte dandik bir gitarla da tonlar arasında hayvani bir fark yoktu, tek parça maun les paul 18v 81-85 lik rosewood bir gitarla sunta ve single yüklü bir gitar arasında cidden çok fazla fark yoktu amplitube bu bağlamda biraz yanıltıcı olabilir. ama şu da var, çin malı olup da piyasada gitar diye satılan gitarlardan çok daha iyi gitarlar çıkmışlığı var, j&d nin t&t nin sd dreams in stagg in işçilik ve kalite yönünden iyi gitarları var cidden, eğer ucuza gitar alınacaksa kesinlikle denenmeli belki ömürlük bir 2. gitar bile çıkabilir ki fantezilerim arasındadır rockson jem :D

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Aslında dediğiniz de doğru ancak amplitube da olsa yine de ses farkı oluyor. Örneğin bir hafta önce bir arkadaşım 2-3 günlüğüne berbat ötesi bir squier gitarını bana bırakmıştı. (tüm squier lar değil o squier berbattı) O gitarla şu videodaki sesin yakınından bile geçememiştim. Keza rg470 te amplitube 3 le aldığım sesle bu T&T Sisters dan aldığım ses te çok farklı. Yani gitarlara bir lambalı amfi gibi farklı tepkiler vermiyor ama gitar farkını yine de anlayabiliyorsunuz.

Bunun ötesinde zaten aletin sesinin güzelliğini gitarı herhangi bir sisteme takmadan dahi anlayabiliyorsunuz. Rg470 imle geceleri çok rahat sessiz sessiz çalışmama rağmen bu gitarın sesi çıplakta bile o kadar yüksek çıkıyor ki gece çalsam komşuya sesi gider mi düşünüyorum. Tabi sadece sesin yüksek çıkması değil tele vurup gövdeye kulağınızı dayadığınızda da titreşimin ne kadar uzun süre devam ettiğini duyup şaşırıyorsunuz vb vb. Ayrıca sap ve klavyenin rahatlığı da çok çok enteresan geldi bana.

Son olarak dediğinize de çok katılıyorum, arada iyileri çıkabiliyor ben de şans eseri iyisine rastladığımı düşünüyorum. Dediğiniz gibi denemek lazım. Keza ilk denediğim gitarı baz alsaydım "hımmm bu T&T Sisters lar yaramaz gitarlar" deyip başka marka bir gitar deneyecektim. Ama biraz inat edip deneyince, mağaza görevlisi de sabırlı birisiyse :LOL: sizi şaşırtacak bir gitar karşınıza çıkabiliyor.

Bu arada bu başlık T&T Sisters gitarları tanıtım başlığı diye anlaşılacak diye içime acaip şüphe düşmüyor da değil. Zira başlığımın adı bile T&T Sisters. :LOL: Başlığın asıl amacı denemeden gitar almamak gerektiği, marka model takıntısı yapmadan, elden geldiğince çok gitar denemenin sonunda, yeri gelir 145-TL lik gitarla bile mutlu olabilirsiniz demek.

Şöyle saçma bir senaryo olsa : kötü niyetli bir üretici, her 10 gitardan 2 sini kalite ağaç vb den üretip, kalan 8 ini uyduruk üretse ve o markadan alan her 10 kişiden 2 si kaliteli olanına denk gelse, ve ortalarda şu an benim yaptığım gibi gitarı övse üretici yine amacına erişmiş olur. Yani demem o ki ne olur, ne olmaz ne çıkacağı belli olmaz bolca denemek lazım.

Vala şaşırmadım zamanında ROCKSTAR diye bir gitar vardı hala vardır belki öyle saçma bi fiyata satılıyorduki 100 TL gibi bişey ama gitarı sanki Amerikan çöplüğünden toplamışlar canavardı. bitane alamadığıma hala üzülürüm ondan

Dijital bilgisayar programı abi bu sonuçta. Hangi gitarı bağlarsan bağla, ses hemen aynı çıkar diye düşünüyorum. Ha seni mutlu ediyorsa, üzerinde ne yazdığının pek önemi yok gitarın, o ayrı. Ve aynen en saçma sapan nam salmış markadan bile binde bir de olsa düzgün birşey çıkabiliyor, genelleeyi abartmamak gerek.

Peki bir soru benden ; Herhangi dandik bir gitar ile cok iyi bir prosesor kullanirsak , yine amplitube gibi vaauvv der miyiz ? Yoksa kaliteli bir gitar ile caldigimizda direk aradaki fark anlasilir mi ? Ayni soru kaliteli amfiye baglasak versionu seklinde de gecerli.

Cunku ben Mex Fender H-S-S kullandim. Gitarin tonlari mukemmeldi. Jazz Chorus'a bagladik Compressor ile, gitar delirdi resmen keyfe geldi : ))

Sonra Roland Cube 60'ta yaklasik 1 saat kadar Jackson DK2 Dinky caldim H-S-S.. Alet fenderden daha guclu daha kaliteli manyetikleri sahipti farkini hemen belli ediyordu oradan ama bence Fender de cok iyiydi.. Belki bana iyisi denk gelmistir:)

Ayni Cube 60'ta Digitech RP 255 ile bir o kadar daha DK2M caldim. Ciplak amfide gitar cok daha iyi sound verdi. Prosesorde batti ses : )) Ama evde Pod X3 Live ile kullaniyorum. Bence guzel ama H-S-S Strat ile tamamen alakasiz tarzi var. Bi tane ilerde yine strat kasa gitar edinecegim. Bunun yakisikliligina hayran kaldim koleksiyonluk aldim hehe

sheliakonur demiş ki:
Dijital bilgisayar programı abi bu sonuçta. Hangi gitarı bağlarsan bağla, ses hemen aynı çıkar diye düşünüyorum. Ha seni mutlu ediyorsa, üzerinde ne yazdığının pek önemi yok gitarın, o ayrı. Ve aynen en saçma sapan nam salmış markadan bile binde bir de olsa düzgün birşey çıkabiliyor, genelleeyi abartmamak gerek.

Şimdi eğer konu; lambalı amfi ve amplitube 3 arasında tuşe farkı var mı, gitarların karakterlerini hangisi net verir gibi bir ikilem olsa, kesinlikle sana katılıyorum. Lambalı amfi amplitube 3 ü evire, çevire döver. Taş devrindeki bam bam gibi yerden yere vurur. :LOL:

Ama konu amplitube 3 e ne girersen gir aynı sesi verir ise, o zaman elbet şunu söyleyebiliriz kanımca : amplitube 3 lambalı amfinin yanından bile geçemez ama, digital de olsa gitarlardan gelen farklı sinyallere göre, ses farklı farklı işleneceği için, çıkan ses her gitarda farklı olacak. (aldığım kayıtlar da da bunu yaşıyorum. Birara örnek ses kaydı koymaya çalışırım. Cort Viva ve Rg1570 le kaydettiğim iki farklı kayıt)

Aslında boşa başını da ağrıtıyorum. İşin özü, zaten bu gitar, amplitube ile prosesörle, transistörlü, modellemeli amfilerle falan iyi ses versin yeter. 145-TL lik gitarı lambalı amfiye girip "Fender gibi ses veriyor mu" diye denemem bile, şaşkınca bir hareket olur. Lambalı amfisi olan adamı çakma gitar bozar zaten. :D

Prosesörler bana da yapmacık geliyor ama evde bana göre en iyi performans veren ve ucuz yöntem amplitube,guitar rig gibi programlar. Bazıları bu tür programları canlı performanslarda bile kullanıyor. Ben artık amfimi kullanmamaya başladım bu programlar yüzünden, direk anakarta girerek gecikmesiz ve stüdyo kalitesinde ses alabiliyorum.

Blindeath demiş ki:
Prosesörler bana da yapmacık geliyor ama evde bana göre en iyi performans veren ve ucuz yöntem amplitube,guitar rig gibi programlar. Bazıları bu tür programları canlı performanslarda bile kullanıyor. Ben artık amfimi kullanmamaya başladım bu programlar yüzünden, direk anakarta girerek gecikmesiz ve stüdyo kalitesinde ses alabiliyorum.
Anakarta dediğiniz onboard kartınıza girerek mi stüdyo kalitesinde alıyorsunuz cızırtısız felan ? bende onboard kullanıyorum fakat gecikme olmasada cızırtı var biraz anakartınız ney acaba?.

Blindeath demiş ki:

Kesinlikle katılıyorum amfimi kullanmaz oldum artık

Anakartım Asus P6T, line girişinden bağlıyorum gitarı bilgisayara. Normalde amfimden ne kadar dipses alıyorsam o kadar dipses var programda da. Arada presetler arası gainlerden kaynaklanan daha az veya daha fazla miktarda hışırtı olabiliyor ama hiçbiri rahatsız edecek kadar değil.

Konu ölmüş :) ama ben yine de sorcam. RF30 ve RF20 arasında bi fark varmıdır sizce? Fiyatları aynıydı.

Konu ölmüş :) ama ben yine de sorcam. RF30 ve RF20 arasında bi fark varmıdır sizce? Fiyatları aynıydı.

Geri