Ton Ayarı Yardım

K

kaooak

anlıcaınız gibi ton ayarında yardıma ihtiyacım var .yeniyim bu amfi pedal olayarında amfim stagg 10watt lık dandik bişey ,bide zoom505 kullanıyorum metallica tonuna hiç ulaşamadım çok yayık bi ses veriyor düzelmem için ne yapmam gerekir

Öncelikle, Türkçe kullanımına dikkat edelim. Soruna gelecek olursak öyle bir soru sormuşsun ki bir çok cevabı olabilir.

Processorunun parametreleri ile oyna uygun bulduğuna yada yayvan dediğin tona copressyon yükleyebilirsin yada gain ayarları ile oyna aklıma gelenler şimdilik bukadar.

kaooak demiş ki:
anlıcaınız gibi ton ayarında yardıma ihtiyacım var .yeniyim bu amfi pedal olayarında amfim stagg 10watt lık dandik bişey ,bide zoom505 kullanıyorum metallica tonuna hiç ulaşamadım çok yayık bi ses veriyor düzelmem için ne yapmam gerekir

Kusura bakma seni soğutmak istemem ama bu ekipmanlar ile dolu dolu Metallica tonları ayarlaman imkansız.

semizotu25 doğru diyor kesinlikle ilk basta amfinden dolayı o dolgun tonu alamazsın. söyle yapabilirsin metallica tonu yakalamak yerine sert bi distortion tonu ayarlamaya bak dipsiz ve ''yayık'' olmayan daha keskin. öyle çalışmalarını yap daha sonra güzel bi amfi alırsan daha temiz sesler elde edeblirsin. zaten Metallica tonu yakalamak söz konusu değil hiçbir sekilde o kadar çok ayarları varki aynı ekipmanları alsan bile onlara o ayarları birebir yapman imkansız.

bu arada dediğim daha iyi anlasılsın diye death magnetic turu için metallicanın resmi sitesinden konserde kullandıkları tüm ekipmanlar;

http://www.metallica.com/page.asp?id=600042#Kirk

iyi forumlar...

Adamlarin tonunun buyuk bir bolumunu, en azindan James icin soylemek gerekirse Diezel VH4 ve Triaxis'ler olusturuyor gunumuzde.

Master of Puppets doneminin tonuna en cok bir Mesa Mark IIC+ ile yaklasabilirsin, ya da Mesa Mark III falan, ammavelakin MoP'ta bildigim kadariyla ayni zamanda bir mesa preamp'in onune marshall power amp baglayarak da bir ton elde etmislerdi, cok karmakarisik. Saf haliyle en cok Mesa mark 2 ya da mark 3 serisi yaklasabiliyor ama, mid scooplayip presence arttirirsan cok benzer bir karaktere burunuyor.

Geri