prosesör ile kullanmak için ses sistemi

Merhabalar pek çok kişi proc. ile kullanmak için 2+1 2+0 5+1 gibi sistemler almıştır veya alacaktır. Bu konuda alınacak sistemin hangi özelliklerinin bizim işimize yarayacağını paylaşalım. Ve hangi marka ve modellerin en iyi performansı vereceğini deneyimi olan arkadaşlar bizim ile paylaşsın.
Mesela ben bir kaç tane model buldum ve bir kaç gün içinde bunlardan birini alacağım. Veya sizin önerebileceğiniz ses sistemleri varsa onlarıda deneyebilirim.
SONICGEAR MORRO 521 2+1 PROF SES SİSTEMİ fiyatı=95 TL
http://www.teknosa.com/Cultures/tr-...LGISAYAR&T_Category=_BILGISAYAR_HOPARLORU656#
CREATIVE INSPIRE T3130 SPEAKER fiyatı=96 TL
http://www.teknosa.com/Cultures/tr-...ILGISAYAR&T_Category=_BILGISAYAR_HOPARLORU656
LOGITECH 970191-0914 X-210 SPEAKER fiyatı=75 TL
http://www.teknosa.com/Cultures/tr-...ILGISAYAR&T_Category=_BILGISAYAR_HOPARLORU656

• Konu Sahibi Konu Sahibi
evet hoparlör çapı ne kadar büyük olursa okadar iyi ama fiyatlarıda o derecede iyi.
Creative t20 ve t40 modelleri gold'da var ama t40 240lira t20 ise 180lira yani fiyatları beni biraz aşıyo :(
Acaba bu yazdıklarımdan hiç mi performans alamam :S

Logitech çok kaliteli ses veriyor ilk önce bunu belirteyim ona yakın birşey kullanmıştım vakt-i zamanında. Çok randımanlı performans alman mümkün değil ama amfi filan almak için para biriktiriyorsan, idare edebilir seni. Logitech' in biraz üst modellerine bakabilirsin aslında.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
hayır amfiden sıkıldığım için(ağırlık , gürültü , hacim vs vs...) pod xt live alıyorum ve bu alete bağlamak için böyle birşey alacağım. Amacım hem taşınılabilir olması hemde sağlıklı ses vermesi. Yoksa alırım fx loop u bulunan bi amfi canavar gibi :D

Kayıtlarında kullanabileceğin stereo 2 yollu gayet tatminkar sesleri olan modellerdir t20 ve t40 kesinlikle 5+1 .... felan alma 5+1 ıle kayıt yapılmaz.

semizotu25 in söylediği gibi logitech bu pıyasada kendını kanıtlamış lakin ürün yelpazesı cok geniş yanı eve sokmayacağın setlerıde mevcut z5500 gıbı oyun ve fılm için thx sertifikalı harika aletleride(ibanez gibi düşün) logitech markasının sana onerdiğim t20 modelleri gibi bırkaç modeli mevcut ama t20 nın yanından gecemezler kı t20 zamanında yılın ürünü seçilmiş ve bir sürü ödül almıştır.

Eğer refreans monitörü alacak durum yoksa bu alaetlerden bırını seçmek zorundaysan kı, zaten greçek bır referans monitörünün işini hiçbiri yapmaz t20, t40 modellerınden yada buna benzer muadillerinden vazgeçme kı, bunlar bıle pahalı gelse bile yaptığın işten hiçbirşey anlamayacağın setlere yönelme biraz bekle oyle al derim,

ama illa alıcam dersen 100 tl civarı sağlam bir referans kulaklığıda işini görür.

180 liralık idare edicek çift referans monitörü bulabilirsen al tabiki, ama aman m_audio av felan deme onlar oyun,müzik dvd felan için içinde aktif devre barındıran hoparlör.

Behringer Monitor 1C Ultra Compact Studio Monitor var 180 lira kendisi hatta bir müzik markette 80 liraya bunun bir değişik modeli vardı.

Logitech S 220 kullaniyorum uyduruk bir 2+1 .. 50 Liraya almistim. Pod X3 Live ile idare ediyor. Ama idareten olmasin dogru duzgun ses versin istiyorsan Creative Gigaworks 2.1 al derim.. Ya da 2. el referans monitorleri pesine duseceksin.

progressiva demiş ki:
Logitech S 220 kullaniyorum uyduruk bir 2+1 .. 50 Liraya almistim. Pod X3 Live ile idare ediyor. Ama idareten olmasin dogru duzgun ses versin istiyorsan Creative Gigaworks 2.1 al derim.. Ya da 2. el referans monitorleri pesine duseceksin.

idareten olmasın diyorum :D bakalım yarın referans monitör bakıcam tünelde 150 liraya flan bulursam alırım. Yoksa gidip 2+1 e 200 lira baymam alırım 60-70 e bi sistem evde idare ederim :)

Slaytanic demiş ki:
2+1 e 200 lira baymam mantığı çok yanlış bir mantık.

elbette o fiyatı eder sonuçta binlerce lira verip gitar pedal amfi vs vs... alıyoruz o pekde yüksek olmuyor onların yanında ama aynı fiyata referans monitör varken neden işimi daha az görecek bir şey alıyimki?

evet bende bu gün gittim ve 5" speakerli ucuz bir monitör aldım :D açıkcası beklentilerimi karşılamadı drivelarda sesler birbirine giriyor ama çok da kötü deil.

Ben yazlikta uyduruk Logitech S 220 kullaniyorum. O bile yeterince hacimli ses cikariyor ev icin. Ama standart sistemim fena.. Technics solid state bir amplifier. Technics digital eq yine ( Flat halde tutuyorum hafif sese kuvvet katiyor daha dolgun ses cikiyor o nedenle acik tutuyuroum 2 adet de Jamo BX 200A Danimarka yapimi 350'ser Watt kabinim var. Muthis bass response aletler. H-S-S fender + Pod x3 live ile nasil hacimli ses veriyordu tahmin edemezsiniz. Hi-gain tonlarda bildigin EMG manyetik gibi gumbur gumbur. Evinizde bu tarz setler varsa bir deneyin derim onlarla da. Inanilmaz guzel ses veriyor gercekten.. Cok keyifli oluyor calarken. Hele backing track falan eslik edeyim diyorsaniz muzigi de muthis caldigi icin tartismasiz enfes bir performans oluyor.. O acidan hic bir 2.1 vs.. boy olcusemez yani..

progressiva demiş ki:
Ben yazlikta uyduruk Logitech S 220 kullaniyorum. O bile yeterince hacimli ses cikariyor ev icin. Ama standart sistemim fena.. Technics solid state bir amplifier. Technics digital eq yine ( Flat halde tutuyorum hafif sese kuvvet katiyor daha dolgun ses cikiyor o nedenle acik tutuyuroum 2 adet de Jamo BX 200A Danimarka yapimi 350'ser Watt kabinim var. Muthis bass response aletler. H-S-S fender + Pod x3 live ile nasil hacimli ses veriyordu tahmin edemezsiniz. Hi-gain tonlarda bildigin EMG manyetik gibi gumbur gumbur. Evinizde bu tarz setler varsa bir deneyin derim onlarla da. Inanilmaz guzel ses veriyor gercekten.. Cok keyifli oluyor calarken. Hele backing track falan eslik edeyim diyorsaniz muzigi de muthis caldigi icin tartismasiz enfes bir performans oluyor.. O acidan hic bir 2.1 vs.. boy olcusemez yani..

sen aşmışsın olayı :D bende kısık seslerde harika tonlar alıyorum ama sesi biraz açtığımda çamur oluyo :S

ornapsen demiş ki:
stormone demiş ki:
kulaklık beni boğuyo ama t20 ye 170 lira verene kadar 180 lira verip referans monitör alırım :D

bir iki referans monitor yazarmısın 200 tl civarında.. ben de araştırıyordum da.

üstte yazmıştım bi alet birde tünelde buldum dec muzikde 230 liraya ben bu gün tünelin sonuna doğru bi elektronikciden aldım baya ucuz bi monitör elektrikle flan çalışmıyo kulaklık gibi kısık seslerde çok iyi ama procdan sesi açınca çamur adam aldıgım yerde mixere bağladı orda çok fena ses geliyodu evdede ufak yollu bi mixer varsa ucuza halledebilirsin. marka model ismi pek bilmiyorum ama

Geri