edge lo pro yerine edge pro olurmu???

merhaba arkadaşlar elimde 1989 yapımı rg 550 bulunmakta üzerinde lo pro edge var ben bunun yerine yeni tip edge pro veya zero takmak istiyorum ama yerine olurmu bilmiyorum ama olması lazım diye düşünüyorum bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim saygılar.

on IBANEZ EDGE-III cavity:

• Ibanez Edge into Edge-III cavity: NO

• Ibanez Lo-Pro Edge into Edge-III cavity: NO

• Ibanez Edge-Pro into Edge-III cavity: YES

• Original Floyd Rose into Edge-III cavity: YES

• Schaller Floyd Rose into Edge-III cavity: NO

on IBANEZ EDGE/LoPro EDGE cavity:

• Original Floyd Rose into Ibanez Edge/LoPro Edge cavity: YES

• Ibanez Edge-Pro into Ibanez Edge/LoPro Edge cavity: YES

on IBANEZ EDGE-PRO/EDGE-PRO II cavity:

• Ibanez Edge into Ibanez Edge-Pro/Edge-Pro II cavity: NO

• Ibanez Lo-Pro Edge into Ibanez Edge-Pro/Edge-Pro II cavity: NO

• Original Floyd Rose into Ibanez Edge-Pro/Edge-Pro II cavity: YES

• Schaller Floyd Rose into Ibanez Edge-Pro/Edge-Pro II cavity: NO

on Original FLOYD ROSE cavity:

• Ibanez Edge into Original Floyd Rose cavity: YES

• Ibanez Lo-Pro Edge into Original Floyd Rose cavity: YES

Jemsite de resimler ile karşılaştırma yapmışlardı, oradan aldım bu bilgileri.

Soruna gelecek olursak, lo pro edge'in yerine edge pro rahatlıkla girer.Zero konusunda bir bilgi sahibi değilim ,ancak onunda olabileceğini düşünüyorum .Senin yerinde olsam yine cavityleri uygun olan orginal floyd rose denerdim.Mesela benim jemimde edge pro takılı memnun değilim lo-pro yada ofr düşünüyorum. Lakin lo pro benimkine olmuyor, ancak ofr takabiliyorum.Bence ibanez edge pro yerine orjinal floyd rose düşünmelisin. Hem fiyat hem performansı tecrübe ile sabit daha iyidir. Kolay gelsin.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
ilgin için teşekkürler okhay orjinal floyd rose bende düşündüm ama tr de kim satıyor onu bilmiyorum ayrıca edge lo pro ve edge pro birbirinden çok farklı mekanizmalar değil ikisinide kullandım edge pro bana daha güzel ve daha kullanışlı geldi ..tr de bu parçaları bulmak baya zor zuhal de 1 adet edge pro var 250 $ istiyorlar ne yapacağım bilmiyorum.

Ülkemizde malesef alabileceğin biryer yok.Belki müzikensturmanı.com
'dan istetebilirsin orada ayrıca farklı modellerde var.Ama birçoğu siparişle 10-15 gün içersinde geliyor sanırım.

Zuhaldeki edge pronun fiyatı gayet iyi bana göre sıfırı ibanez rules da 265 papelden başlıyor, renklerine göre fiyatlar değişiyor.Ebay de durum aşağı yukarı aynı 2. eller 200 dolar civarı tabi yurt dışı işi falan riskli bu fiyatlara.Ya en temizi zuhalden alıcan edge proyu yada yurt dışından ofr alıcaksın aşağı yukarı aynı fiyata denk gelir ki, ofr ler 160 dolarla 200 dolar arası renklerine göre +masraflar sana 250 papele patlar.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
60-70$ için yurtdışıyla uğraşmam acaba gitar atölyelerinde falan bulunur mu bir de bunların ne renkleri var siyah- krom- altın sarısı benim bildiğim bunlardan başka var mı renk olarak?

Benimde elimde gold edge-pro mevcut ilgilenirsen mesaj atabilirsin.Lo-pro ile durumu güzellse takasa girebilirim.Hatta illa siyah olanı dersen başka bir ibanezimdekinide sokebilirm :) Cosmo black-chrome ve gold dan başka renk yok ama cosmo black alıp chrome a dönüştürmek cok zor olmuyor :)

Geri