Digitech H Pro Adaptör Sorunu

Öncelikle merhaba,

1hafta içirisinde yurt dışından sipariş ettiğim digitech rp500 prosesörüm elime geçicek.
Bildiğiniz gibi yurt dışı ile TR arasında priz farkı vs. olduğundan yeni bir adaptör almam gerekecek (ya da bir çevirici adaptör) Bu konuda kafamı karıştıran bazı noktalar var. Digitech ürünler adaptör konusunda çok hasaslar. Cihazada zarar vermek istemiyorum...
Şuanki adptörü üzerinde yazan bilgiler şöyle:

SS41-090-1300A

input:120V - 60HZ 18W

autput-1: 9v 1.3A

autput-2: 18v 0.1A

Sorum şu, Yukarıdaki bilgilere dayanarak, ben türkiyede 120v inputa sahip adaptörü çevirici ile mi kullanmalıyım? Yoksa türikiyede H PRO digitech prosesörlerde kullanılan 230v olanı mı?
Türkiyede digitech ürünlerde kullnılan adaptörler 230v inputa sahip.
Benim cihazın içerisinde kullanılan devre ile, türkiyeye gelen modeller arasında farklılıklar varmıdır acaba.

Bu konuda net bir bilgiye sahip değilim, bilgisi olan, yurt dışından pedal/prosesör getiren arakdaşlar birşeyler yazarsa sevinirim.

İyi formlar.

Bizim prizlerimizde 220-230 Volt elektrik vardır. Amerikalıların prizlerinde 110-120 Volt vardır. Aşağıda linklerini verdiğim çeviriciler 220 Voltu 110 Volta indirir.

Digitech'in Türkiye uyumlu kendi adaptörünü almak isterseniz elbette 230Volt olanı alacaksınız.

ABD'den gelen 120Volt adaptörü kullanmak isterseniz aşağıdaki linklerdeki çeviriciyi prize takacak onun önüne de 120V olan orjinal adaptörü takacaksınız.

Bu 400 Wattlık
http://urun.gittigidiyor.com/ATABA-400W-220-110-VOLTAJ-CEVIRICI-ADAPTOR_W0QQidZZ27358219

Şu da 100 Wattlık
http://urun.gittigidiyor.com/ATABA-AT1122C100-100W-110-220-CEVIRICI-KONVERTOR_W0QQidZZ29418351

Verdiğiniz adaptör verilerinde 18 watt güç tükettiği yazıyor. O halde 100 Wattlık çevirici de fazla fazla işinizi görür. 400 Wattlık daha çok güç tüketen mesela Playstation, Dizüstü falan gibi aletler için. İkincisi hem fiyat olarak uygun hem de sizin ihtiyacınız olan 18 Watt'ın neredeyse 5 katı güç verebilecek kapasitede.

Bu çeviricilerden alarak Digitech'in processörle birlikte gelen ABD adaptörünü böylece kullanabilirsiniz.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
GokhanA demiş ki:
Bizim prizlerimizde 220-230 Volt elektrik vardır. Amerikalıların prizlerinde 110-120 Volt vardır. Aşağıda linklerini verdiğim çeviriciler 220 Voltu 110 Volta indirir.

Digitech'in Türkiye uyumlu kendi adaptörünü almak isterseniz elbette 230Volt olanı alacaksınız.

ABD'den gelen 120Volt adaptörü kullanmak isterseniz aşağıdaki linklerdeki çeviriciyi prize takacak onun önüne de 120V olan orjinal adaptörü takacaksınız.

Bu 400 Wattlık
http://urun.gittigidiyor.com/ATABA-400W-220-110-VOLTAJ-CEVIRICI-ADAPTOR_W0QQidZZ27358219

Şu da 100 Wattlık
http://urun.gittigidiyor.com/ATABA-AT1122C100-100W-110-220-CEVIRICI-KONVERTOR_W0QQidZZ29418351

Verdiğiniz adaptör verilerinde 18 watt güç tükettiği yazıyor. O halde 100 Wattlık çevirici de fazla fazla işinizi görür. 400 Wattlık daha çok güç tüketen mesela Playstation, Dizüstü falan gibi aletler için. İkincisi hem fiyat olarak uygun hem de sizin ihtiyacınız olan 18 Watt'ın neredeyse 5 katı güç verebilecek kapasitede.

Bu çeviricilerden alarak Digitech'in processörle birlikte gelen ABD adaptörünü böylece kullanabilirsiniz.

Bilgilendirme için teşekkürler,
orjinal adaptör almak daha akıllıca ozaman, çünkü çeviriciler baya pahalı.

forumda bir tane buldum bakalım galiba alıcam, digitech whammy için kullanıyormuş arkadaş 9V 1300MA 120V özelliklere sahip. Yani benim prosesörün adaptörünün üzerinde yazan bilgiler ile aynı.. sanırım doğru olan bunu almak olacak.

Türkiyedeki digitech prosesörlerin yanında verilen adaptörler 230V, ancak benim ürün yurt dışından alındığı için 120v inputa sahip bir adaptör kullanmam doğru olacaktır...

northerner demiş ki:
Bilgilendirme için teşekkürler,
orjinal adaptör almak daha akıllıca ozaman, çünkü çeviriciler baya pahalı.

forumda bir tane buldum bakalım galiba alıcam, digitech whammy için kullanıyormuş arkadaş 9V 1300MA 120V özelliklere sahip. Yani benim prosesörün adaptörünün üzerinde yazan bilgiler ile aynı.. sanırım doğru olan bunu almak olacak.

Türkiyedeki digitech prosesörlerin yanında verilen adaptörler 230V, ancak benim ürün yurt dışından alındığı için 120v inputa sahip bir adaptör kullanmam doğru olacaktır...

9V 1300MA 120V özelliğe sahip adaptörü ancak Amerika'da kullanabilirsiniz. Yani bu adaptör 120V input ister.
Türkiye'de 230V elektrik var. Almanız gereken 230V input'a sahip Digitech adaptör.
Processör 9 Volt kullanıyor.
ABD adaptörü: Input 120V output 9V
Türkiye adaptörü: Input 230V output 9V

Gördüğünüz gibi çıkış ikisinde de 9V. Processör nereden alınmış olursa olsun 9V ile çalışıyor. Dolayısı ile son cümleniz tamamen yanlış.

Çeviricileri pahalı bulduysanız o zaman 9V 1300ma 230V Digitech adaptör bulmanız gerek. Forumda buldum dediğiniz 9V 1300ma 120V adaptör arada çevirici olmadan Türkiye'de kullanılamaz. Zaten aynı adaptör processör'ün kutusundan çıkmayacak mı?

Bakınız daha fazla teferruat ile sizi yormak istemem ama adaptörlerin AC giriş AC çıkış ve AC giriş DC çıkış olanları da mevcuttur. Bunları yanlışlıkla birbirinin yerine kullanırsanız processör'ün ruhuna el fatiha dersiniz. O yüzden neyi nerede kullanacağınızı çok iyi bilmiyorsanız orjinal adaptöründen vazgeçmeyin. Siz benim tavsiyemi dinleyin. 100Wattlık çeviriciden alın orjinal adaptörünü kullanın.

6949adaptor.JPG

Umarım şimdi daha nettir.

İlgin ve bilgilendirmen için teşekkür ederim,

zuhal müzik ile görüştüm, şuan ellerindeki orjinal H PRO adaptör stoklarda yokmuş. Bir süre gelemeyecekmiş. Ben orjinal adaptör kullanmak istediğim için şu aşamda seninde dediğin gibi çevirici alıcam.

Orjinal adaptörde stoğa girince artık ondan kullanırım.

Birşey daha sormak istiyorum, yukarıda linkini verdiğin çevirici adaptörün üzerinde 50hz yazıyor, benim adaptörde 60hz bu bir sorun teşkil eder mi?

Bir sıkıntı olmaz. En sonuçta 9V AC Digitech içinde DC akıma çevrileceği için sıkıntı olmaz.

Adaptör ile ilgili titizliğinizi anlıyorum ama aslında herhangi bir 220V AC / 9V AC (AC-AC) adaptör de işinizi görür. Mesela benim laptop'a bağladığım ikili Creative hoparlörlerin adaptörü 9V AC - 4000 mah sorunsuz şekilde Digitech Rp500'ü çalıştırır. Ama DC adaptör olmayacak, tek şart o. O zaman yakabilir.

Çeviriciyi al güle güle çal.

GokhanA demiş ki:
Bir sıkıntı olmaz. En sonuçta 9V AC Digitech içinde DC akıma çevrileceği için sıkıntı olmaz.

Adaptör ile ilgili titizliğinizi anlıyorum ama aslında herhangi bir 220V AC / 9V AC (AC-AC) adaptör de işinizi görür. Mesela benim laptop'a bağladığım ikili Creative hoparlörlerin adaptörü 9V AC - 4000 mah sorunsuz şekilde Digitech Rp500'ü çalıştırır. Ama DC adaptör olmayacak, tek şart o. O zaman yakabilir.

Çeviriciyi al güle güle çal.

Şimdi aslında titizlikden ziyade, digitech prosesörlerin genelinde bir adaptör alerjisi var :) daha önce rp2000 gnx1 gibi aletler kullandım. Farklı bir adaptör ile çalıştırıldığında alet reset atıyordu. Bunun ilk başlarda bende olduğunu aletimin bozuk oldğunu sanmıştım. Daha sonra netten, digitech kullanan arakaşlardan filan gene bu sorunla karşılaşanlar oldğunu görünce sıfır aldığım bu yepyeni aletin bu durumlara düşmemesi için H Pro orjinal adaptör arama çabasına girdim :) Bazılarında sorun olmuyor tabi, adaptör yaptırıpda kullanan çok kişide var, gerek bu forumda gerek dışarda da gördüm. Bilmiyorum artık orası niye. Herneyse işte çevirici işime görecek,

satıcıylada iletişime geçtim zaten ürünüde sıkıntı çıkmaz dedi,
Adaptörün üstünde de dediğin gibi AC-AC yazıyor.
Alacağım üründe şu:

http://urun.gittigidiyor.com/110-220-VOLT-AMERIKAN-CEVIRICI-ADAPTOR-30-WATT_W0QQidZZ30064968

İyi forumlar dilerim.

Geri