Legend Drums ?

B

baterist93

slm arkadaşlar ben bateri çalmaya yeni başladım ve eve bateri aldım markası Legend(600TL) .Sizce bu iyi bir bateri midir?Açıkçası ben pek beğenmedim davullardan bir türlü istediğim sesi alamadım ses çok bas geliyor cross,tomtom,altolar ve snare drum(trampet) çok bas geliyor ses.Ayrıca zilleri de teneke,hiç zevk vermiyor bu yüzden masterwork B25 set(380TL) almayı düşünüyorum(20''Ride,16''Crash,14''Hi-Hat).Zil için önerileriniz nelerdir iyi bir seçim yapmış olur muyum?Davulların seslerini tizleştirmek için napmam gerekir şuan derileri cam deri evans deri yapsam tizleşirmi?deri değişimi nasıl yapılır?davul akoru nasıl ayarlanır?Cross'a delik açılırmı?Play Along(Drumless) parçalara davulla nasıl eşlik edilir ? Önerileriniz nelerdir? Teşekkürler 8)

Zil için daha iyi alternatifler düşünebilirsin, ben çok anlamam ama bizim davulcu bir ara sıfır zilleri ucuza alıp satıyordu falan fikrin varsa iletişebilirsiniz öm atarsan, Bass seslerin sebebi temelde davulun aksamı yapısı vs. dir ama evans ya da remo türevi derilerle biraz adam edebilirsin, sorun tamamen akorttan da kaynaklı olabilir, davulcu bir arkadaşın varsa yardım alabilirsin ya da davul anahtarınla derileri tutan işkence uçlarını sıkarak sesi biraz daha kemikleştirebilirsin, play along şarkılarda da sesi kulaklığa verirsin, kulaklığın ya tekini takarsın ya da dışarıdan ses alacak bir kulaklık kullanırsın vs. bu şekilde çalışabilirsin eğer davulu mikrofonlayamıyorsan.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
teşekkürler :D
peki davulda notasyon nasıl oluyor ? nota mı öğrenmeliyim yoksa tab mı ?

Geri