Evde Kayıt İçin..

S

selcukkeser

Merhaba arkadaşlar. şimdiden yardım edecek olan arkadaşlara teşekkür ediyorum.

Elimde var olanlar bunlar:
*Barcelona LC-3922 CEQ Cutaway ve CAK kablosu ve bildiğimiz mikrofon girişine dönüştürücü aparatı
*ASUS P5QSE (İyisinden anakart) ve ONBOARD Realtek HD Audio ses kartı
*FL STUDIO8,AUDACITY 1.3 BETA, MUSIC CREATOR, POWER AUDIO EDITOR, SOUND FORGE PRO 10.0, ACID MUSIC STUDIO 8.0 yazılımlar
*Trident 5+1 Ses sistemi
*SAMSON R31S Dinamik Mikrofon , CAK girişine dönüşen 2 metre kablosu ve Mikrofon girişine dönüştüren bir aparat daha

SORUNLARIM:
*Mikrofon sadece dudaklarımı değdirince kayıt alıyor yoksa duyulmuyor.
*Gitarı cak bağlamadan kayıt yapmak istiyorum ama bu zor görünüyor
*Gitarı cak ile mikrofona bağlasam Dinamik mikrofona yer kalmıyor
İki girişi bir girişe dönüştüren aparatı kullanıyorum yine olmuyor :D
*Kayıt alırken alttan sürekli bir dip ses geliyor Hışşşşşş diye
*Bazen Sony Forge ile çok sağlam ses kalitesine ulaşıyorum ama hoparlörleri son seviyeye getirince anca duyabiliyorum
*Gitarı CAK ile doğrudan bağladığımda gitarı kaydediyorum ama ritm vururken hoparlör cızırdıyor Çaldığım şeyi hoparlörden duyuyorum
Gitarı önce kayıt edip üstüne söyleyim diyorum Bu sefer müziği duymuyorum :)

Çıldırmak Üzereyim :D

Bana gerekli olan minimum gereksinimler nedir?
Yardımcı olursanız çok sevinirim arkadaşlar :)
Bütçe 100TL yi geçmese iyi olur ama siz 200 de olsa 300 de olsa minimum tavsiyelerinizi söyleyin

PC den gelen realtek ses kartıyla kayıt olmaz arkadaşım, ve tüm sorunlar oradan kaynaklanıyor. Latency den başlayıp dip gürültüye kadar giden tüm sorunların kaynağı kendisidir.

Sadece em temel bir ses kartı bile olsa almak şart, yoksa Bill Gates gelse olmaz. O ses kartı için de compel.com dan araştırma yapmanı öneririm. Fiyat vermiyorum çünkü 100-300 tl arası bir kart için en fazla bir-iki model bakabilirsin.

Ses kartını "almak" için alma, en kötü m-audio al derim 2. el dolu. Atalay beyin dediği doğru, gitarı direk Pc' ye takmak zararlı olabiliyor, en doğrusu araya ses kartı almak, böylece gecikme ve dip gürültüsü en aza inmiş oluyor. Kolay gelsin.

selcukkeser demiş ki:
CREATIVE - SES KARTI SOUND BLASTER 5.1 CMSS EAX
http://www.webdenal.com/creative-ses-karti-sound-blaster-5-1-cmss-eax_97040.html
işimi görür mü?

Yada bir ortam mikrofonu
TEKNIKOM - VR AC-10 MİKROFON
http://www.webdenal.com/teknikom-vr-ac-10-mikrofon_261550.html

Yoksa illa böyle bir şey mi almalıyım?
M-Audio Fasttrack
http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=9143&gid=658

Teşekkür Ederim İlgilendiğin İçin ;)[/url]
Soundblaster ses işlemek kaydetmek için değil oyunlarda performans artışı için yapılmış bir cihaz, senin işini verdiğin seçeneklerin içinde bir tek fasttrack görecektir. bir de bahsettiğin dönüştürücüler de art arda takılırsa dip gürültüsüne o hşşş sesine sebep olabilirler. Tek parça kablo ile fasttrack kullanarak kayıt yapmak en mantıklısı senin için şu anda.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Teşekkür Ederim Arkadaşlar. Hepiniz bir tanesiniz. Birer tanesiniz ;)

Geri