Kumdan Kaleler

Sanother demiş ki:
tek albümlük efsane grup, yalnızken 'evde yoklar' dinlenmemelidir fena etkiler söylemedi demeyin...

Bende katılıyorum bu söze sanırım Kumdan Kaleler için yapılabilecek en iyi tanım bu ... Albümleri çok güzel ve ben Harfin Şarkısını cok seviyorum , Sana Dair, Evde Yoklar , Bu aşk burada biter , Koru beni , Ateş olsam ...... Her biri birbirinden güzel hepsini severek dinliyorum keşke ayrılmasaydılar ve en az bunlar kadar güzel başka şarkılar da katsalardı hayatlarımıza....

lulaby demiş ki:
ya ben albümlerini hiç bi yerde bulamıom yaa:(
bikaç şarkılarını özellikle evde yokları bulsam bile yetcek
Megavizyon, D&R, İstavrit vb yerlerde bulunabiliyor aslında, görevlilere sorarsan arkalardan bir yerden çıkaracaklardır.
Ayrıca ideefixe'te de mevcut kendisi :
http://www.ideefixe.com/muzik/tanim.asp?sid=AAANTUVVGD7DXQMCV12S

_Unforgiven__ demiş ki:
Kumdan kaleler kayboldu gitti şimdi ne yapıyorlar acaba
Çarşamba günleri Fransız Sokağında ki 'Chez Sakman'da çıkıyorlar bir süredir.

mrbungle demiş ki:
tekrar bir araya gelmek isterdim ama öyle bir ihtimal yok gibi.

onur sarikaya
Yıllar önce Garaj.org' da size rastlamıştım ve hemen iletişime geçmiştim :) ...Hatta yardımınız sayesinde Tuna Kiremitçi ile de görüşme fırsatım olmuştu...Sizinle tekrar karşılaşmak ve ben de çok önemli bir yeri olan Kumdan Kaleler' in varlığını hissetmek çok güzel...Bu grup adı altında mükemmel bir eser bıraktığınızı ve bununla övünmeniz gerektiğinizi bilmenizi isterim... ;)
Saygılar, Sevgiler

Biz taa eskiden beri .. diye başlayan bir şarkıları vardı bende bilgisayara nerden geldiyse.O parça güzeldi.Yazık şimdi ne gruplar paraya para demiyor böyle işler de zamanlama yüzünden kaybolup gidiyor.Tek parçalarını dinleyebildim ama teşekkür ederim yaptığınız müzik için.

bildiğim-maalesef- tek şarkıları "sana dair" ..başka şarkılarını da dinlemek isterdim..ama ben de aradım bulamadım..tek şarkıyla bile ben kumdan kaleleri çok sevdim...

tuna kiremitçi'nin yazarlığının,müzisyenliğinin arkasında kaldığını düşünmüyorum.daha sonra bir kitap daha çıkardı sanırım,henüz onu okumadım ama "git kendini çok sevdirmeden" ve "bu işte bir yalnızlık var" bence gayet güzel kitaplardı...hatta diyebilirim ki,kumdan kaleler şarkıları dinlemek gibiydi bu kitapları okumak...
"sana dair"i dinlerken hüzünlenmeyen yok gibi ama benim için yine de çok çok çoook özel...

yanlış aşklar yaşadık yanlış köprülerde
yanlış gemiler yakıp aldırmadan...
İKİ DAMLA SU çaldık zamanın pençesinden
aldırmadan,aldırmadan.....
MUCİZE GEREK BİZE...

insanın içini huzurla dolduran bi başka grup. tuna kiremitçi nin kitaplarını hiç okumadım ama isminde hayır yok zaten: git kendini dövdürmeden...

Yönetici Uyarısı: Ayrı ayrı yazdığınız iki mesaj forum kuralları gereği ve kirlilik yaratmaması için tek mesajda toplanmıştır.

Albümlerini edindiğim için şanslı hissediyorum kendimi.Ankara'da tezgahta kaset satan bir amca hediye etmişti albümlerini.DENİZE DOÐRU,o amcanın sayesinde elime geçen en özel albüm.Ayrıca müziğin hakkını verenlerin meydanı mankenlere bırakıp teker teker dağılmalarıysa çok acı.:cry:

Geri