elektro akustik gitar için amfi tavsiyesi

arkadaşlar merhaba.elektro akustik gitarıma akustik amfisi almak istiyorum ancak kararsız kaldım.gitarım fender dg 14 sce.üzerinde fishman classic 4 elektronik var.tel olarak ta Dean Markley Alchemy Goldphos 011 kullanıyorum.bütçeme göre bi amfi almak istiyorum ancak sahne için değil de evde kullanmak amacıyla.fiyat olarak 350 tl max.daha yukarı çıkamam malum öğrencilik...amfi olarak Laney LA20C düşünüyorum.20 watt yeterli olur sanırım.şimdi Laney LA20C beni tatmin eder mi bundan emin olamıyorum.sadece chorus ve reverb efektleri var.daha geniş bi efekt yelpazesi olsun isterdim ama o paraya anca o ikisi oluyor.20 watt olması yeterli gelir mi ev için?bir de verdiği sesin kalitesi nasıldır volume düşük olsun veya yüksek olsun?
bir de şöyle bir düşüncem var.daha ucuz bir amfi alıp( örneğin : Laney LA12C,Stagg 20 AA R,Behringer AT-108) yanında bir de pedal veya prosesör alarak (örneğin : Zoom A2,Boss AD-3) yaklaşık 100 liralık fazladan ödenecek bir fiyat farkıyla daha iyi sonuç elde edebilir miyim bunu merak ediyorum.öyle olursa belki 1-1,5 ay daha beklemek zorunda kalıcam istemeden de olsa.vereceğim paranın karşılığını en iyi şekilde almak istiyorum arkadaşlar yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Atalay demiş ki:
Laney çokça tatmin eder hiç düşüme bence. O amfinin sesini çeyreğe kadar aç bak neler oluyor :p

komşuları toplamayayım bir de eve :)

peki hocam bu tatmin eder deyişin amfinin 20watt olması açısından mı yoksa amfiyi genel olarak mı değerlendirdin?kullandın mı veya denedin mi bu amfiyi daha önce?verdiği sesin kalitesi,chorus ve reverb efektlerinin kaliteleri nasıldır bi fikrin var mı?videolardan filan fikir edinmeye çalışıyorum ama ses kaliteleri kötü videolarda,ondan düzgün bi fikir oluşmuyor insanın kafasında.

hem ses kalitesi hem volum olarak dedim. 20 watt öyle müzikseti 20 wattı değil. amperi farklı vsvs çok bilmiorum ama rahatlıkla iki kat üstü rahatsız edebilirsin full açınca.

herşeyden öte Laney çok iyi markadır.

Geri