Ağır gitarlara en uygun askı hangisi?

slm

planet waves in ayarlı ve kilitli askıları var ve her gitara göre ayarlanıyorlar tavsiye ederim.

Konuyu hortlatayım. Yeni başlık açacaktım ama gerek yok sanırım.

Benim problemim gitarımın sapı aşağı düşüyor ayakta çalarken. Ltd ex-400 gitar. Hafif bir gitar lakin sap direkt aşağı düşme eğiliminde. Gitarın herhangi bir yeriyle oynamayacağım. Uygun fiyatlı geniş askı arıyorum çözüm için. Deri veya süet olursa çok güzel olur ama fiyatları gereksiz pahalı.

Explorer kasanın denge sorununu çözebilecek, uzun boylu, gitar askı önerisi istiyorum kısaca.
Tarz olarak linkteki askı gibi bişeyler düşünebilirim.

Amazon product ASIN B0083EJAI8

Konuyu hortlatayım. Yeni başlık açacaktım ama gerek yok sanırım.

Benim problemim gitarımın sapı aşağı düşüyor ayakta çalarken. Ltd ex-400 gitar. Hafif bir gitar lakin sap direkt aşağı düşme eğiliminde. Gitarın herhangi bir yeriyle oynamayacağım. Uygun fiyatlı geniş askı arıyorum çözüm için. Deri veya süet olursa çok güzel olur ama fiyatları gereksiz pahalı.

Explorer kasanın denge sorununu çözebilecek, uzun boylu, gitar askı önerisi istiyorum kısaca.
Tarz olarak linkteki askı gibi bişeyler düşünebilirim.

Amazon product ASIN B0083EJAI8
LTD Viper-50'mde aynı sorun vardı askı pininin yerini değiştirin askı oynamayacak şekilde. Ben sap bağlantı vidalarının birine takmıştım yerinden oynamıyordu. Kaymayan süet askı bile çözüm olmamıştı.

LTD Viper-50'mde aynı sorun vardı askı pininin yerini değiştirin askı oynamayacak şekilde. Ben sap bağlantı vidalarının birine takmıştım yerinden oynamıyordu. Kaymayan süet askı bile çözüm olmamıştı.

Askı pini ile oynamak istemiyorum. Gitarın parçaları orjinal halde kalsın.
O bakımdan sadece geniş bir askı alıp bir deneyeceğim. Çoğu kullanıcı bu şekilde çözmüş anladığım kadarıyla.

Delik falan açılmayacak orijinal kalacak zaten. 5 dkda geri alabilirsiniz işlemi. Herkes böyle çözdük kaymaz askı aldık vs diyordu biz de denedik ama kesinlikle ayakta arhatsız hissettiriyor o şekilde.

Delik falan açılmayacak orijinal kalacak zaten. 5 dkda geri alabilirsiniz işlemi. Herkes böyle çözdük kaymaz askı aldık vs diyordu biz de denedik ama kesinlikle ayakta arhatsız hissettiriyor o şekilde.

Teşekkürler öneriniz için. Dediğiniz işlemi yapmam için farklı bir pin deliği açmam gerekecek zira benim gitarımda sap gövdeye vidalı değil. Set-neck yanılmıyorsam.
Eğer kalın süet bir gitar askısı ile çözemezsem gövdenin arkasındaki pil kutusunu açıp boşluk varsa ağırlık ekleme yoluna gideceğim :)

Ama ilk olarak 3 inçlik kaymayan, 150 tl civarı bir askı almak istiyorum. Zaten ihtiyacım var. Gitarı kasık civarı tutabilecek uzunlukta 3 inçlik bir askı önerisi arıyorum.

Evet daha önce de burda yazdığım gibi straplock şart. Resmen gitarın ayakta çalarkenki güvencesi.

Ben de zamanında bir kere düşürüyordum nerdeyse ve ondan sonra aklım başıma geldi de dunlop lardan almıştım. Ancak dunlop ların da şöyle bi sıkıntısı var ki içinde gelen vidalar çoğu gitara uymuyor. Ona göre çeşitli varyantasyonlar bulunuyor haliyle :D

Bir de askıya takıldığı yer dar oluyor ve orası da bir ayar istiyor.

Şimdi Schaller düşünüyorum. Bu markayı kullananınız var mı???

Selam, yeni bir siteden Fender schaller tip straolpck aldım aynı zamanda harici ped satılıyor gitar askısına takılıyor. Oldukça memnun kaldım. İsterseniz inceleyin. Fender Askı Kilit Modelleri ve Fiyatları | gitarparca.com

Selam, yeni bir siteden Fender schaller tip straolpck aldım aynı zamanda harici ped satılıyor gitar askısına takılıyor. Oldukça memnun kaldım. İsterseniz inceleyin. Fender Askı Kilit Modelleri ve Fiyatları | gitarparca.com

Baktım linke, bayağı çeşit varmış. Kırmızı plastik olanlardan denemeyi düşünüyorum ama öncelikle askı almam lazım.
Askı için de çok seçenek bulamadım kendi bütçem dahilinde. Süet/deri tarzları oldukça pahalı araştırdığım kadarıyla. Planet waves'in geniş ve pedli bir modeli var onda karar kıldım. Süet değil ama deneyeceğim. Explorer denge sorununu çözmezse de diğer gitarımla kullanırım, ağırlığını dağıtmada işe yarar en azından diye düşünüyorum. Diğer gitarım oldukça ağır çünkü.
Teşekkürler bu arada tavsiye için.

Farklı askı tavsiyelerine de açığım, mesajlarınızı bekliyorum.

Baktım linke, bayağı çeşit varmış. Kırmızı plastik olanlardan denemeyi düşünüyorum ama öncelikle askı almam lazım.
Askı için de çok seçenek bulamadım kendi bütçem dahilinde. Süet/deri tarzları oldukça pahalı araştırdığım kadarıyla. Planet waves'in geniş ve pedli bir modeli var onda karar kıldım. Süet değil ama deneyeceğim. Explorer denge sorununu çözmezse de diğer gitarımla kullanırım, ağırlığını dağıtmada işe yarar en azından diye düşünüyorum. Diğer gitarım oldukça ağır çünkü.
Teşekkürler bu arada tavsiye için.

Farklı askı tavsiyelerine de açığım, mesajlarınızı bekliyorum.
Eğer planet waves modeli düşündüğüm model ise çözüm sağlamaz. Pedin içinden kayıp gidiyor askı. Ağırlığı dağıtmada da aman aman bir farkı yok, çünkü yine pedin içinden geçen askının genişliği kadar yayılıyor ağırlık. Sadece altta ped olduğu için çok baskı yapmıyor. Tabii bunlar benim düşündüğüm model ise :)

Eğer planet waves modeli düşündüğüm model ise çözüm sağlamaz. Pedin içinden kayıp gidiyor askı. Ağırlığı dağıtmada da aman aman bir farkı yok, çünkü yine pedin içinden geçen askının genişliği kadar yayılıyor ağırlık. Sadece altta ped olduğu için çok baskı yapmıyor. Tabii bunlar benim düşündüğüm model ise :)

Şu modelden bahsediyorum:

Bu olaya ingilizce "neck dive" deniyor, youtube da "neck dive fix" yazarsanız çok çeşitli çözüm videoları var, birden fazla, gitarınıza işlem yapmak istemiyorsanız alternatiflere bakabilirsiniz...benim de başıma gelmişti, ben strapi yani askıyı delip dağcı askısı ile pantolonumdaki kemer ilmeğine tutturarak çözmüştüm, o videoyu şimdi bulamadım bulursam eklerim...

Geri