elektro gitara yeni başlıycam (solak) bilgi-tavsiye

'Elektro Gitarlar' forumunda loppaz tarafından 26 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

 1. merhaba arkdaşlar.
  klasik ve akustik kullandım. fakat artık elektro gitar çalmak istiyorum.bunun için bazı araştırmalar yaptım fakat elektro gitarda çok detay var:) kafam karıştı. şimdi sizlerden istediğim şudur;
  1-solak elektro gitar markalarından şu linktekilerden http://www.dobez.com/kategoriler.php?id=156&page_no=0 ve http://www.muzikenstrumani.com/index.php?p=list&k_id=44&kn=Solak+Elektro+Gitarlar&pk_id=43 hangi markaları tercih etmeliyim.
  2-elektro gitardaki kalvyenin standart genişliği akustik klavyesi kalınlıgında mı? yoksa daha mı ince.
  3-anfi 10w-15w hangi marka?
  4-usb gitarların solakları varsa tercih etmelimiyim, ve usb ye para vermeye değmez mi yoksa?
  5-diyelimki elektro gitardan bilgisayara jack girişini kullanarak kayıt yapabilir miyim?
  6-single çip falan filan ne marka olmalı bunlar ayrı alınıp takılıyor mu yoksa bunları ilk gitarı aldığımda üzerindeki neyse o mudur? ve bunların single olması mı yoksa çift olması mı iyi? tek olursa dezavantajı çift olursa avantajı?
  7- pedal filan nedir? çok gerekli bişey mi?
  8-burada bilmediğim ve gerekli olan diğer neler var?
  9-çok uzattım biliyorum:) fakat kısaca benim yermie kendinizi koyun ve elektro gitar almak için sorduğum sorular üzerinden neler yapmam gerek ve adım adım almam gerekenler çok gerekli olmayanları da söyleyerek olmazsa olmazlarıda söyleyerek düşünüp burada paylaşırsanız sevinirim.

  elektro gitar hakkında hiç bilgim yok diyebilirim. dinlediğim illa bu tarz müzik çalmak istiyorum dediğim bi tarz tür de yok fakat kendi kendime takılacağım bir gitar olsun istiyorum. hoşuma giden tonlar blues ve country türlerindeki tonlar, türk müziklerinde hoşuma giden türlerde özgün müzik tarzları haluk levent filan.
  ayrıca gitar öyle olmalıki ne kötü ne çok iyi arası bişey yani çalınca ses tonu clean adı üstünde temiz olmalı:) çok pahalı da olmamalı:)
  bana yardım etmek için bilgi birikimlerinizi kullanmaktan kaçınmayacağınızı düşünüyorum ve teşekür ediyorum.
   
 2. eDDz

  eDDz

  1,744
  163
  755
  Sabit başlığı kullanabilirsin.Daha kısa zamanda cevap bulacaksındır.
   

Bu Sayfayı Paylaş