Korkunç Gerçek

o hertifin neden bu kadar çok sevildiğini anlamıyorum!adam resmen şov yapıyor.programında kiraladığı bir kaç adamla insanları kandırıyormuş gibi geliyor bana.evet belki muhalif olması,olan bitene sessiz kalmaması iyi ama bunu biraz daha reel olarak yapması inandırıcılığını arttırır.hem dünyanın,amerikanın sorunlaruyla bu kadar çok ilgilenmesini anlayamıyorum!örneğin sizinde yazdığınız gibi benim cici silahım belgeseli.bu sorun amerikanın iç sorunudur ve sizi çok fazla ilgilendirmez.belki türkiyede de bireysel silahlanma oldukça fazla ama amerikadaki çözümle türkiyedeki çözüm farklı olur.amerikanın sorunları dünyayıda etkiliyor olabilir ama iç sorunları değil dış sorunları dünyayı etkiliyor ve bu adamda amerikanın iç sorunlarıyla ilgileniyor.sonuç olarak bu adamın bu kadar çok sevilmesinin tek nedeni popülerleşme ve amerikan özentiliğidir.

baba ben bu adamin Bowling for Columbine a bayilmisdim yani mukemmeldi bence simdi adamin Fahrenheit 9/11 i izlicem insallah denildigi kadar iyidir abi bu adam kadar cesuru varmi ya oscar galasinda adam öyle bi konusma yapti kendini ayakta alkislayan seyirci yuhlattirdi ama hakliydi valla cesur adam adam iste...

uucar abi sana niye bu kadar battı anlayamadım..ayrıca amerika'nın iç sorunu olabilir ama silahlanma silahlanmadır...bireysel de olsa kitlesel de olsa sonuçta insana(canlılara) zarar verir..ve hangi devletin vatandaşı olduğuna bakılmaksızın biri ya da birileri bundan zarar görüyorsa bütün insanların karşı çıkması ,bu konuda somut adımlar atanlara da destek olması gerekir...beni sadece türkiye ilgilendirir diyorsan insana değil sadece türk insanına değer verdiğini anlarım ben...yani şimdi bir amerikan vatandaşı başka bir amerikalı'yı silahla öldürse bana ne deyip kenara çekilebilir misin?kınamaz mısın bunu??biraz düşün istersen..saygılar....

bana batan hiç birşey yok.ama siz amerikanın değilde afrikanın sorunlarıyla niye uğraşmıyorsunuz.neden söyleyeyim;hepiniz amerikayı özeniyorsunuz ve kendinizi amerikayla özdeşleştiriyorsunuz.siz sadece popüler olanı alıyorsunuz yani hiç düşünmeden.özellikle bir insan çevresindeki sorunları(örneğin ortadoğu)hiçe sayıp -şov yapan ve bununlada bok gibi para- amerikadaki silahlanmayla uğraşmanız oldukça saçma.ama siz düşünme yoksunu insanlarsınız ben sizin gibilere metafiziği olmayan insanlar diyorum.bana biraz düşün demişsin ama ben çok düşündüğüm için bunları yazıyorum.siz başkalarının sorunlarıyla yada yaşamlarıyla ilgilenip kendi sorunlarınızı unutmuş ve hatta yaşamayı unutmuş özenti zavallılarsınız.

senin gibi birine ben kalkıp da ne anlatayım ki şimdi..kırmamak için ve yapım gereği saygı çerçevesinde düşüncelerimi açıklıyorum aldığım yanıt karşısında hayrete düşüyorum..ayrıca ilgilendiğim amerika değil sadece...burada ön plana çıktı insani yanım..birileri yanlışı eleştiriyor ve ben de ne güzel diyorum..buundan ötesi yok ayrıca benim yapabileceğim bir şey de yok..yani gidip de adamın elinden silahı kapamam...yani benim yaptığım sadece şu : birilerinin sorunlarıyla ilgilenmek..keşke elimde olsa da çözüm bulabilsem sorunlarına..ama ne amerika'da ne de afrika'daki insanların sorunlarına çare bulabilecek gücüm yok en azından şimdilik..haa imkan yaratmaya çalışmak da gerekir ama diyorum ya güç meselesi...
ayrıca amerikanın bir çok şeyine karşıyım..özentiliği de nerenden uyduruyorsun bilmiyorum..senin yaptığın tanımadan atıp tutmak..o zaman ben de sana ön yargılısın yobazsın derim arkadaş..oldu mu şimdi?ben seni ne kadar tanıyorum ki bunları söylüyorum...
özenti zavallılar...bunu unutmayacağım..ne kadar temelsiz , ezbere ve önyargıyla söylenmiş bir söz...

Bir de ficus adlı bir bitkiyi senatörlük seçimlerinde aday yapmaya kalkmış, "rakibi oksjen üretebiliyor mu? -Hayır", "Rakibinin özsıvısından ayakkabı yapılabiliyor mu? -Hayır" demiş, VOTE FOR FICUS diye propaganda yapmıştı.Abi çok aciiip bi adam.

müthiş insan birde soad ın boom şarkısına bir klip çekmiş ama izlemek nasip olmadı yasaklandı hemen klip bütün dünyada elinde olan varsa yazsın

soad siyasi bir grup abi onlara çekmiş işte mesela şu anda ratm dağılı olmasa eminim onlarada çekerdi hatta çekmiştir belkide kim bilir izleyemiyoruz ki yasaklanıyor :D

iste 15 Subat 2003 gunu milyonlarca kisi dunyanin her yerinde savasa hayir protesto yapiyolar bunlarda onlarin icinde iste sonra milletle beraber sarkiyi söyluyolar bazi protestocular dusunduklerini söyluyo karikaturlerlede Bush,Blair,Saddam,Usama ile dalga geciyolar felan cok guzel olmus...

Geri