256GB Flash?

Selamlar arkadaşlar. Az önce sahibinden de gezerken 256gb flah gördüm hemde 70TLye 8O Merak ettiğim şu, hepsiburada.com da 64gb'lar 400TL üstü iken bu alet nasıl bu kadar ucuz olabiliyor? Bilgisi olan var mıdır acaba?

Merhaba Aykan,

Kesinlikle güvenmeyiniz çünkü çin gerçekten azıtmış durumda doğrudur 256 GB sağlar fakat ne kadar hızlı kopyalar yada dayanır orası Allah'a kalmış bence. :)

O yüzden almanızı ve kullanmanızı önermem paranıza yazık olmasın.

iyi günler..

• Konu Sahibi Konu Sahibi
JFB demiş ki:
Merhaba Aykan,

Kesinlikle güvenmeyiniz çünkü çin gerçekten azıtmış durumda doğrudur 256 GB sağlar fakat ne kadar hızlı kopyalar yada dayanır orası Allah'a kalmış bence. :)

O yüzden almanızı ve kullanmanızı önermem paranıza yazık olmasın.

iyi günler..

Teşekkürler hocam. Bu aralar teknolojik çok alışveriş yaptım, gaza gelmişken bunu da alaım diyordum. Biz yine bildiğimiz aletlerle devam edelim :)

Gördüğünüzü ilan Kingstone marka bir flash bellek gibime geliyor. Aslında bu marka dünyanın önde gelen bellek üreticilerinden, merkezi CA, USA'da olsada üretim tamamen Çin'de bu yüzden sahte ürünleri de oldukça yaygın. Üzerinde hologramı var ise sorun çıkmaz diye düşünüyorum. Bende 5o TL'ye gördüm; ancak fotoğraflardan hologram anlaşılmıyor. Neyse ki GET var.

Aynen neyseki GET var fakat özellikle seyahatlerimde bana daha makul olan bu bellekleri hep takip ettim ama USA marka kingston daha çıkmadı. İşin komik yanı ben holograma bile güvenemiyorum onunda bi çaresini bulmuşlardır çinliler :)

Sanal bellek uygulaması ile kandırık yapıyorlar. Şimdide böyle ramlar moda oldu. adam 8 gb ram var diyor pc ye bi format atılıyor 1 gb :)

Oda var ama işini garantiye alan üçkağatcılarda var hemen bozulabilen ve eski teknoloji ürünü bellek türleri kullanılarak yapılıyor ve 3-4 kullanımdan sonra bozulabiliyor.

Orda gördüğün flash bellek Çin'de üretilen yan sanayi hatta tabiri caizse çakma ürünlerdir. Çinli'ler birşekilde işletim sistemlerini kandırıp belleğin boyutunu 256 Gb gösteriyorlar, halbuki fiziksel boyutu 8 yada 16 gb oluyor.

Bilgisayara taktığında 256 Gb görünür ama 16 Gb'tan fazla data aktaramazsın. Gerçek boyutu dolduğunda bellek tahmin edilemez davranacak ve eski dataların üstüne rastgele yazmaya başlayacak.

Uzun lafın kısası, sahte.

:) 256 gb aktaranlarida var rahat ol :) ama yukarida dediğim gibi eskibellek teknolojileri ile birkaçı üzerinde denediğim olmuştu ve boku sadece çine değil komple uzak doğuya atmak lazım kore taraflarında da yapan var bu işi 256 gb aktaranda var önemli olan alıcağımız aletleri garanti verebilecek firmalardan almak lazım buda çözümdür:)

JFB demiş ki:
:) 256 gb aktaranlarida var rahat ol :) ama yukarida dediğim gibi eskibellek teknolojileri ile birkaçı üzerinde denediğim olmuştu ve boku sadece çine değil komple uzak doğuya atmak lazım kore taraflarında da yapan var bu işi 256 gb aktaranda var önemli olan alıcağımız aletleri garanti verebilecek firmalardan almak lazım buda çözümdür:)

Konu 256 gb flash bellek var mı yok mu değil, o fiyattan satılması. Süper bilgisayarlara bakarsan terabyte'lar büyüklüğünde flash bellekler de bulursun ama dediğim gibi konu o değil.

Yok sen "garantisi bizzat benim"cilerdensen sen bilirsin tabi, garanti gerçekleri değiştirmez.

:) ben zaten fiyat hakkında yorum yapmadım çünkü mantıken zaten o buyuklukde flash o fiyata olmaz bunu hemen hemen her insanın akıl edebileceğini bildiğimden demedim :)

ikinci olarak burası bir forum ise hem fiyat hemde olabilirliği varmı yokmu tartışma açısından arkadaşlarımla burada bir konu açtım bu neden sizi rahatsız etti onuda anlamış değilim :)

Son olarak garantiden kastım Gold Bilgisayar,teknosa gibi kurumsal şirketlerdi dışarıdan "garantisi bizzat benim" havasımı verdim ne :)

ve garanti gerçekleri değiştirir ben eskiden asus laptop aldığımda klavye arızası olmuştu 1 ay sureyı aştıkları için dilekçe vererek yanına HD Kamera ve 16 GB flash disk ve aldığım laptopun bir üst modelinin sıfırını aldım demekki garanti bazı şeyleri değiştiriyormuş :)

Dostum sen yanlış anlamışsın, rahatsız ettiği falan yok. Sen sanki benim 256 gb flash bellek yoktur gibi birşey iddia ettiğimi sanmışsın ona cevaben yazdım.

Ben internet üzerinden satan "garantisi benim"ci arkadaşlardan alırken dikkat edin manasında söyledim. Heralde büyük marketler sahte mal satmazlar, zaten satamazlar.

Önemli olan gittigidiyor yada sahibinden'den alırken dikkatli olmak. Fiyat düşükse atlamamak lazım.

Bu arada mümkün olup olmadığını tartışıyorsak şunu da söyleyim, yakında bilgisayarlarınızdaki harddiskleri flash belleklerle değiştireceksiniz. Bu sayede dosyalara erişiminiz yüzlerce kez daha hızlı olacak. Windows da artık bir dakikada değil 10-15 saniyede açılır umarım :)

E yani yeni nesil MAC lar dediğin teknolojiyi zaten kullanıyor fakat çok çok pahalı şuan,1 sene geçmesi lazım insanların alıp kullanabilmesi için:) o yüzden MAC laptoplar el yakıyor:) çok pahalılar...

ilk açıklamanda yoktur dediğini sanmıştım madem öyle sorun yok:)

ama sende bilirsin windows iflah olmaz ya gene ağır çalışır :D en iyisi XP :)

ben aldım arkadaşlar alet fake çıktı para iadesi istedim tüm parayı geri aldım alette bende kaldı allahtan site güvenilirdi :facepalm:
çinden ucuz elektronik alet almayın derim yakın zamanda elinizde kalır.

Geri