Agatha Christie

dün dost kitabevi nde 2 saate yakın oyalandım. ve agatha cristie nin tüm kitaplarının arkasında konularını acıklayan bölümünü okudum .cidden büyüleyiciydi bence. cok cezbedici ve merak uyandırıcıydı. eger yanımda param olsaydı alıcaktım. ama merak ettigim bi kitabı var. okuyan varsa 16.50 treni hakkında yorumlarınız nasıl...

on küçük zenci'yi okumuştum ve çok hoşuma gitmişti.sonra otelde cinayet (adı bu olmayabilir,hatırlayamadım) adlı kitabına başladım ama nedense bu kez sıkıldım.bıraktım ama forumdaki yorumlarınızı okuyunca tekrar başlamaya karar verdim belki bu kez hoşuma gider.

30 civarı kitabını okudum, hala da okuyorum Altın Kitabevi yenilerini çevirdikçe. Çok severim, özellikle Köşkteki Esrar ve Dört Büyükler (di sanırım) son çevrilenlerden baya değişiktir, okuyun derim.

Ben geçen sene durmadan okurdum polisiye ama bu sene vakit yok ne yazık ki :pinokyo 15-16 kitabını okumuştum çok sevmiştim hepsini de.''10 küçük Zenci'' gerçekten de çok iyiydi ama ben polisiyeye ''Briç Masasında Cinayet'' le başladığım için en çok onu severim...

25-30kitabını okudum herhalde ve şimdiye kadar sadece 2kez bulabildim katili...
yengemde tüm kitapları var kendisinin...o alıştırdı beni de....
bana göre en güzel kitabı on küçük zenci.bu kitapta katili tahmin edebilene aşk olsun!!

on küçük zenci kıtabını okuyup beğendiğim ama sonra okuduğum iki kıtabında hayal kırıklığına uğradığım(muhtemelen kısa kısa hikayelerden oluştukları için) kişisel açıdan enteresan olduğunu tahmin ettiğim kadın yazar..

olayı ele alışı,işleyişi ve etkisi kalıcı olsun diye beyinlerimizdeki sağlam mantık kazıklarına bağlayarak sonuçlandırmak isteyişi takdire değer.

Yönetici Uyarısı: Mesaj içeriği anlaşılmayı güçleştirecek ölçüde yazım ve anlatım hatalarına sahip olduğundan yönetim tarafından silinmiştir. Kasıtlı olarak Türkçe'yi yanlış kullanmaya devam etmeniz durumunda siteden atılacaksınız. Lütfen Forum Kurallarını okuyunuz.

sadece 16.50 treni'ni okudum aslında çok beğendiğimi söyleyemem(çünkü gerilim arıyordum)ama güzeldi.kitap sürükleyici.katilin kim olduğunu merak ettiğiniz için son sayfalara baksam diyorsunuz.ancak kitabın diğer sayfaları boşa atılacak türden olmadığı için okumanızı hızlandırmaya çalışıyorsunuz.
okunulacak yazarlar arasında

yazdıklarıyla sürekli beni heyecanlandırmış, kurgulaması seçtiği konular kadar başarılı, akıcı bir anlatıma sahip kitapları olan ve yazdıklarının hepsinde kendimizi bulabileceğimiz ya da her karakterin yerine kendimizi koyabileceğimiz polisiye roman yazan ve yazarkende dinamikliğinden ve değerinden hiç brşey kaybetmeyen aksine her zaman bu değerleri yükselen cok saygıdeğer bir ablamızdır...

Saygılar....

pek fazla polisiye seven biri olmamama rağmen agatha cristie özellikle büyük dört kitabını okuduktan sonra sıradan bir polisiye yazrı olmadığını düşündüren bütün kitaplarını okumak istediğim nadir bulunan bir yaratıcılığa sahip bir yazardır benim için

ilkokula giderken ablamın elinde gördüğüm "uyuyan ölüm" kitabını okumak istememle başladı herşey aslında.. bana izin vermedi ve ona inat bütün kitaplarını hatmettim birkaç yıl sonra.. her kitabında ayrı bir çizgisi vardır... en çok sevdiklerim ise miss marple ve dedektif hercule poirot un başrollerinde olduğu hikayeleridir.. aslında katili çok basit br şekilde ilk ya da ikinci karede bulurlar ama sizi kitabın sonuna kadar kıvrandırırlar.. kanıtlamak zorundadırlar çünkü.. aslında çerez kitaplar diye adlandırdığımız kitaplardan da az şey öğrenmedik değil.. hani can sıkıntısından iki saat sürmez okuyup bitirmesi ama gene de zevkli bir bilmeceyi elinize verir agatha cristie.. çözün çözebilirseniz.. mutlaka tavsiye ederim.. herbiri ayrı bir keyif..

iiyi fena değil.cinayet konulu romanlara yeteneği olan bir hanfendi.zamanında cinayet işleme konusunda ilham aldığım bana yol gösteren bir şahıstır.....ama tabiiki cinayet falan işlemedim.çok merhametli bir insanım napyım....

Geri