Agatha Christie

ben ilk defa 19 yaşımda okudum agatha... ya ben ona göre bu işi aşmıştım(ki kesinlikle öyle değil) ya da kitabı beni uyuz etmek üzere yazılmıştı. Bu bana düzenlenen bir komploydu evet. Harcadığım saatlere lanet etmiştim. Mavi trenin esrarı denilen kitabından bahsediyorum. Daha kitabın yarısında katilin kim olduğu belliydi. Tahmin ettim ve kitabın sonuna kadar bir sürprizle karşılaşacağımı düşündüm. Katil tahmin ettiğim kişi çıkınca bir daha okumayacağıma söz verdim. Daha kitabın yarısında katili tahmin ediyorsam ve fikrimi kitap boyunca hiç değiştiremiyorsa okumamında bir anlamı yoktu...

Doğu expresinde cinayet kitabını okumuştum.Oldukça hoşuma gittiğini ve sürükleyici olduğunu söyleyebilirim.

Geçenlerde 10 Küçük Zenci'nin filmini izledim de uzun süredir Agatha okumadığımı farkettim, almalıyım yeni bir kıtabını:) Bu arada arka kapağa koydukları resmi de oldukça ürkütücü, bakışları falan... :)

Dost Kitabevine Agatha Christie Standı acıyorlarmış tüm kitapları hakkında detaylı bilgi alabilecekmişiz orada ancak ne kadar doğru bir haber bilmiyorum umarım doğru çıkar.....

Beni kitap okumaya alistiran yazar..Ilk romanini 12 yasimda okumustum hala da cok buyuk zevk alarak okuyorum ama en son okudugum Bilinmeyen Hedef romaninda istedigim kadar tatmin olamadim.

ben bugüne kadar agatha christıe'nın eserleri çok sevdim onu çok zeki buldum..çünkü bu tarz cinayet romanı yazmak hiç kolay değil..ama bu üç perdelik cinayet romanı tam bi fiyaskoydu hevesle başladım ama başından herşey belliydi...gözlerim sürekli farklı bişey aradı ama çok açıkdı beee katilin kim olduğu..ben bu eserini beğenmedim..ama diğerleri süperrrrr!

Okumaya Agatha Christie ile başlamış biri olarak onun hakkında objektif olmam mümkün değil.Her kitabından ayrı bir zevk alıyorum ve hala bıkmadan okuyorum.Hani kitap okumaya başladınız-"ilkler" olarak nitelendirdiğimiz yazarlar vardır başka kitaplara-yazarlara geçinci unutursunuz,Agatha Christie asla öyle olmayacak benim için.Tabi ki başka kitaplar,türler,yazarlar okuyorum ama Agatha Christie kitabı olur her zaman elimde okumaya hazır.E özel sonuçta...

Geri