blackstar ht-5

Açıkçası kendime alacaktım ama, çevremde de sürekli Kore ye gidip gelen olduğundan, Kore den aldırmak daha mantıklı geldi..

Geçtiğimiz haftasonu, İzmirde gitarın tel değişimi, entonasyonu ve benim Gibson u göstermek için Çankaya ya indim, adını yanlış hatırlamıyorsam - ki o sırada 3 dükkan yan yana onlardan birisi - Trigon Müzik markette ht5R hem kafa hem combo mevcut aslanlar gibi, fiyatları da kafa 800, combo 1000 TL tabi pazarlıkla ne olur bilemem..

Arayıpta bulamayanların bilgisine..

miillet 10 watlık amfi ile 100 wattlık amfinin arasında 10 kat ses farkı sanıyor...halbuki bu yanlıştır ..(marka dizaynına göre de değişiyor)...taksimde tanıştığım bir abi demişti...daha bir çok şeyden de bahsedilebilir

miillet 10 watlık amfi ile 100 wattlık amfinin arasında 10 kat ses farkı sanıyor...halbuki bu yanlıştır ..(marka dizaynına göre de değişiyor)...taksimde tanıştığım bir abi demişti...daha bir çok şeyden de bahsedilebilir

Şöyleki hoparlörlerin hassasiyet ölçütü vardır. Bu birim, watt başına kaç dB ürettiğini gösterir. Yani amplinin wattajı ses seviyesini belirleyen bir sebeptir. 10 watlık amfi ile 100 wattlık amfinin arasında dediğin gibi 10 kat ses farkı yok . Ama marka dizaynından falan değil tabiki. Sebep dB' in logaritmik bir büyüklük olması.

Geri