Gt 10 Için Efektsiz Mi Yoksa Full Lambalı Anfimi ??

arakdaşlar bende gt 10 var ve bi efekt aleti almak istiyorum. efektsiz bi amfimi almalyım yoksa full lambalı mı ? beni aydınlatırsanız sevinirim önerilerinizi bekliyorum.. :)

Efektli olması ve lambalı olması ayrı şeyler. GT10da amfi kabin efekti varsa lambalıya para verme. GT10 kullanana lamba gerekmez. Lambalı amfi, üzeirndeki gainleri olduğu gibi kullanıyorsan anlamı var.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
o zmn efektsiz olması daha mantıklı... yada efektli bi amfide efektleri stabile yapıpra verim alınabilir sanırım ?? benim en mantıklı yapmam gereken nedir sizce yorumlarınız bnm için önemli :)

Efektsiz, yaptığı işi iyi yapan bir solidestate amfi kullanım kolaylığı açısından daha iyi olur.
GT10'da ihtiyaç duyacağın her türlü efekt zaten var.
Tüm parametreleri tek bir cihazdan kontrol etmen daha pratik olur.

Eger GT10'daki kabin efektlerini kullanmak istiyorsan o zaman gitar amfisi alma. Full-range'e sahip bir sey al.
Ornekler:

- Tech21 Power Engine
- Studio monitor'leri.
- PA amfileri (ben Kustom KPC12MP siparis etmistim, dun gece geldi, daha deneyemedim, deneyince soylerim fikirlerimi).
- Keyboard amfileri (Roland'in ve Behringer'in butcene uygun birseylerini bulabilirsin).
- Eger sahneyi pek planlamiyorsan bende Roland CM30 da var, Ev icin oldukca yeterli, ben PC masasinin uzerinde tutuyorum onu.
- Ille de lambali olsun dersen o zaman Atomic Reactor'lere bak. Power Engine'in lambali versiyonu diyebiliriz kabaca. Ama TR'de bulabilir misin bilmem.

Bendeki Kustom ve CM30'un resimleri ve linkleri asagida.

712646.jpg

http://pro-audio.musiciansfriend.com/product/Kustom-KPC12MP-12-Powered-Monitor-Speaker?sku=485594

424103.jpg

http://keyboards-midi.musiciansfriend.com/product/Roland-CM30-Cube-Monitor?sku=608895

Bu linkte de keyboard amfileri fiyata gore sirali, arastirman icin iyi olur.

http://keyboards-midi.musiciansfriend.com/navigation/keyboard-amplifiers-monitors?N=100001+338487&Ns=P_Price|0&rpp=60
(linkin sonu tam gozukmuyor, kopyala/yapistir yap)

cultraslan demiş ki:
o zmn bi kaç örnek verebilrimisiniz efektsiz amfilerden ??

Gt10 gayet yerınde bı processor, diğer arkadaşların dediği gibi...
Şuan onunde 3 seçenek var:

1. Orta duzey bır transıstorlu amplı alıp dırekt ınputtan gırerek butun olayını gt10 uzerındekı preamp ve effectlerden yapmak.

2.Seçenek all tube yada sevdıgın transıstorlu bır amplıye sadece send ferurnden gırerek ,gt10 dakı preampı kullanmayarak sadece effectlerı kullanabılırsın buda bir seçenek.Hanı gt10 aldım ne gerek var dıyebılırsın ama amplı taşınamıcak yerlerde sadece gt10u goturup evde ıstedıgın kombınasyonu yapabılırsın.

3. Olarak ıyı bır all tube amplıye 4CM (4 kablo methodu ıle) bır bağlantı yaparak fx zıncırını tadından yenmeyecek hale getırmek.
Amplının drıve ve cleanını kullanıp bunlardan once, sonra ıstedıgın effectlerı verıp, amplı kanallarını hatta ozellıklerını gt10 uzerınden kontrol edebılırsın .

Bu arada gt10 ıçın sana ozel mesaj atıyorum.

Para varsa bence lambali amfi alin, gt10 su an var galiba sizde cumleniz dusuk olmus, gt10 u da satip daha spesifik bir setup toplayabilirsiniz diye dusunuyorum.Hatta ben yerinizde olsam butun parayi amfiye verirdim tarziniza gore secimde yine yardimci olur insanlar...

anladım ... gt 10 nuda satmak istemiorum aslında ama preampını kullanmayabilirim.. benim amacım canlı müzikte çalmak stüdyoya falan götürcem işte stüdyoda mixer felan var haporlörlere falan girilio ses çok tiz çıkıo gt 10 la asıl şikayetim odur.. kafam karışık xD.

GT10'un sesinin studyoda tiz cikmasinin sebebi user error :) Sen evdeki sisteme gore ayarliyorsun, ama mixer'in eq'su vs farkli oldugu icin ses farkli cikiyor.

Yapman gereken bence su: Evde bir taslak patch hazirla. Sonra ona gore ikinci bir tane daha yap, ama bu sefer gain az olsun, EQ'da da mid'i hafif arttirip high'lari dusur. Bir dene, daha istedigin bir sonuc alabilirsin.

Eger sonucta preamp kullanmayacaksan bir M13 falan alman daha iyi olur.

Bir gitar amfisine return'den girdiginde de kabin simulasyonunu kapatmayi unutma.

mydukkandan PA icin.
Profesyonel Ses Sistemleri :: Hoparlörler :: Aktif Hoparlörler kismina bakacaksin.

Geri