Laney LV-300 Amfi Gain az

Selam herkese,

Bende konu başlığından da anlaşılacağı üzere Laney LV-300 marka drive katında tek lambası olan bir amfim var. Ancak, gain yetmiyor. İlk sorum gain i nasıl arttırabilirim? İkinci sorum değişik tonlar elde etmek için nasıl bir EQ önerirsiniz?

Booster kullanabilirsin gaini arttırmak için overdrive pedalları bu işi görebilir, ibanez in tubescreamer serisi, boss un sd-1 i ve özellikle de od3 oldukça iyidir boost konusunda.

eğer metal çalacaksan , ve booster olarak bir od pedalı kullanacaksan kesinlikle eq şart çünki o midleri tıraşlaman lazım kanımca ve amfinin eq'ı bunda yetersiz olacaktır. eğer çok bütce ayırmak istemiyorsan el yapımı eq lar fena değilmiş bende alacağım bir tane ms el yapımı eq.

benim tavsiyem dinamikliği kaybetmemek adına lambalı pedallara yönelmen (ibanez tube king gibi). ibanez tube king'in videoları beni resmen çıldırttı :) gerçekten çok beğendim.

efekt döngüsünün çalışma mantığı belli seviyedeki (line seviyesi olmalı) sinyali alıp aşağı yukarı aynı seviyede geri göndermektir. efekt döngüsünde sinyali arttıran bir pedal kullanmak sıkıntı yaratabilir, ancak çok emin değilim, döngüde dist. pedalı kullananlar da varmış okuduğum kadarıyla. gitar -> pedal -> amfi yolunu kullanman en sağlıklısı olacaktır.

Robomatt demiş ki:
Selam herkese,

Bende konu başlığından da anlaşılacağı üzere Laney LV-300 marka drive katında tek lambası olan bir amfim var. Ancak, gain yetmiyor. İlk sorum gain i nasıl arttırabilirim? İkinci sorum değişik tonlar elde etmek için nasıl bir EQ önerirsiniz?

Bana getir amfini arttıralım gaini, tek lambada(12AX7) 2 triyot olur inede belirli bir seviyeye kadar gain yükseltilebilir.Çok basit ve maliyetsiz bir işlem.

Geri