Peavey Jsx (joe Satriani) All Tube Head Amp & 4x12 Cabin

Arkadaşlar bu amfi ile ilgili deneyimi olanlar ve performansı hakkında bilgi verecek birileri var mı acaba? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Peavey JSX Joe Satriani Signature Head Features:

Designed to Joe Satriani's specifications
Global Resonance and Presence controls
120W of pure tube power
3 channels: Ultra, Clean, and Crunch
3-band EQ on each channel
Punchy high-gain structure on the Crunch and Ultra channels
Comes with EL34 tubes, but can be configured for 6L6 tubes
Fully adjustable noise gate for the Crunch and Ultra channels
Separate Fat switches on the Crunch and Ultra channels
All controls located on the front panel
Noise gate
Uses 3 - 12AX7 preamp tubes and 4 - EL34 power amp tubes
Master volume
Independent volume knobs
Passive controls for bass, mid, and treble on the Clean channel
Ultra and Crunch channels use active Bottom, Body, and Hair (lo, mid, hi) controls
4-, 8-, or 16-ohm loads

Made in the USA

Peavey JSX 412 Speaker Cabinet Features:

400Ws continuous power handling
16 ohms mono
Four 12" custom JSX speakers (rear-mounted)
11-ply birch baffle
Microphone-simulated XLR direct output
Black weave grille cloth with JSX logo

Made in the USA

BOlca kullandım. Gerçekdışı muhteşem bir cihaz. Henüz onun kadar iyi amfi ile çalmadım. Baştan aşağı muhteşem. Clean den gaine kadar her switch tam puanlık. Türkiyede satılsa alacağım. Bir arkadaş almıştı kayıtlarda kullandık. Ömürlük amfidir. Başka birşeye ihtiyacın kalmaz onu kullanırsan.

Amerikada 750 dolar. Türkiye'ye getirtsen 2500 TL ye kadar toplam masrafıyla alırsın. Ağır malzeme. Kargosu tutar 350-450 dolar, vergisi tutar 150-200. hesap et işte.

Mendoza demiş ki:
bahsettiğin alet bumudur ?
http://www.zzounds.com/item--THDHP

bide bu aletler sesin tonunu falan bozmazmı ya ?

Bu cihazın benzerini Cihan usta yapmıştı (mastercihan nickli). Carvin Legacy VL212 amfim için kullanıyordum. Biliyorsunuz ki lambalı amfiler ısındıkça ve sesi açıldıkça tondaki kırılmalar daha belirginleşiyor. Ama Cihan ustanın yaptığı ufak bir pedal sayesinde evde amfinin volumu istediğim kadar açabiliyordum en kısık sesde bile amfiden mükemmel tonlar elde edebiliyordum. Demek istediğim şu ki bence yerli malı yurdun malı gidip 400$ para verip o tarz aletleri almayın.

Carvinin benden önceki sahibi yaptırmış sadece carvinin o modeli için.. Fiyatını bilmiyorum ama en azından 400$ gibi bir rakam olmadığı kesin. Fiyatı konusunda net bir bilgiye cihan ustaya ulaşarak sağlarsanız daha iyi olacaktır. Amfinizin marka ve modelini belirtirseniz istediğiniz şeyi anlatırsanız size yardımcı olacaktır.

Forumdaki nicki: mastercihan

Tamam bir bulayım kendisini. Amfiyi kendi 4x12 kabini ile birlikte odama koydum fakat Volume'ü 1'den öteye gitmiyor malesef. Ev için yine tatminkar bir sound ama lambadan tam performans alamadıktan sonra...

izmirde stüdyo 404te kullanmıştım. tek başına herşeye yetebilen nadir amfilerdendir hatta bence peaveyin her yola gelen en güzel amfisidir. ister 80ler ister trash isterse blues yapabilirsiniz tek sorunu tüm lambalı amfiler gibi evde yeterli performans vermez fakat yukarıda çözümü anlatılmış. kombo olanını hiç görmedim fakat öok daha kullanışlı olduğu kesin. 5150nin daha modern soundlusu diyebilirm fakat midlerde çok daha başarılı.

Peavey kafa anfimi satıyorum ilgilenen iletişime geçsin.
amerikadan 2007 de 1350 dolara almıştım. Yanında tekerlekli taşıma çantası ve 400W lık çift girişli trafosunu da vereceğim.
Hiçbir parçası değişmemiştir. Full fonksiyonel, ve gayet temiz.
Fiyatı 1400 usd dir.

0 531 742 41 83

sahibinden e koyacağım ilanın linkini de vereceğim daha sonra.
Saygılar.

Seti alırsam başını ağrıtacağım Atalay :) Teşekkürler. Diğer arkadaşların bilgilerinide bekliyorum.

Merhabalar;

Halihazirda 2 tane JSX sahibi olup 3. almak uzere kendi icinde debelenen birisi olarak ne kadar sevdigimi yazmayacagim zaten forumlarda surekli yaziyorum. Ama buyrun size etraflica bir dokumu;

1- Amfi 3 kanalli ve 3 kanali da bence muhtesem. Crunch ve Ultra kanalinda kendine has harika driver lar var. Kesinlikle boosta filan gerek yok. Reverb yok ama effects loop pek basarili, TC electronic G-Force veya muadili bir alet ustunden delay reverb vs eklendi mi hepten kopup gidiyor sesi.
2- Ustunde noise gate devresi var ama noise gate tamamen ise yaramaz durumda neden koymuslar anlamadim. JVM 410JS ustundeki noise gate buna gore 1000 kat daha iyi.
3- Clean kanali pedallari cok iyi kabul ediyor ki bu bile bulunmaz nimet. Kendi basina master volume 5 e kadar falan tamamen hic bir kirilma olmadan clean olarak kalabiliyor.
4- Yukarida ilk mesajdaki ozellikleri icerisinde yaziyor ama kayit eden arkadaslar icin burada hatirlatayim, kendi kabini ustunde bir xlr output var, kafa ustunde degil. Bu sanirim ozellik bir bu amfide var. Kayit performansi da gercekten cok basarili.
5- Inanilmaz agir bir amfi ve buyuk kasali. Yaklasik 25 kilogram kadar (Bir roadking bundan daha agir bir de Blackstar S1 200 simdiye kadar sahip olduklarim arasinda ki dalga gecilme olasiligini goz onune alarak ikisini de kafa goz dover). Son derece de kaliteli yapilmis. Onundeki kromajli S harfi seklini veren plakalar vidali cikabiliyor cikinca da bence daha guzel oluyor amfi.
6- Power lambalari olarak fabrika cikisi EL 34 ama 6L6 kullanmana da izin veriyor, fixed bias degil Mesa'lar gibi ama arkada bias test portlari var. Ben yine de EL34 tercih ediyorum.
7- Bu arada en onemlisi su belki. Peavey bu amfiyi hala uretiyor sadece ismi XXX 2 oldu ve rezil bir tasarimi var, Amerika'daki satis fiyati 1200 dolar civarinda, orijinal XXX ise daha rafine bir hale sokulmus ve re-voiced olarak 3120 adiyla satiliyor. 5150 I 6505, 5150 II ise 6505+ e karsilik geliyor, 6534 ve 6534+ ise 6505 ve 6505+ in EL34 kullanan versiyonlari.
8- Ne yazik ki Avrupa icin konusursak Thomann denen ustun zekali site ve digerleri her Peavey bir modelini getirip XXX 2 yi getirmiyorlar. Bir iki tane UK bazli sitede ise fiyatlari 1500 pound gibi (yok artik). Eger ki gozunuze ilisen baska bir yer varsa lutfen ve lutfen beni de bilgilendirin arkadaslar.
9- Peavey'in denemedigim ValveKing modeli'ni bir kenara birakirsak, daha hic kotu amfisini gormedim gozun kapali alabilirsin, bence fiyat kalite orani olarak en iyi amfiler. Amfi karsilastirmak dinimizce haramdir ama halihazirda elimde bulunan diger ust duzey amfilerin (MESA Dual Rec Roadster, Roadking, Soldano Decatone, DSL 100 etc.) alayindan daha guzel bir tonu var. ABD de nereden alacagina bagli olarak tek basina kafayi 500 dolara kadar bulabilirsin mesela bir ornek olarak su;
JSX.png

Eger bu konuda yardim istersen konusalim, nerelerden bakabilecegini detaylica anlatirim.

Aklima gelenler bunlar, yahu birisi JSX dedi mi Peavey dedi mi falan resmen mutlu oluyorum.

Geri