Ibanez tbx150r mi Line 6 spider IV 75 mi?Acil yardım...

Arkadaşlar herkese selam.Bu iki amfi arasında kaldım.Sert tonlar clean tonlara göre daha önemli benim tarzım için.Line 6 nın modellemeleri çok övülüyor kullananlar çok övmüş.Ekipman pedal vs gerekmeden kendi bünyesindeki tonlar bile harika diyorlar.Ama ben gereğinden fazla digital olmasından korkuyorum.Fiyatları birbirine yakın ve ibanezin çıkışı 150watt line 6 ise 75 watt.Çıkış gücü de önemli benim için.Yüksek seste tonun bozulmasını ya da amfinin kısa sürede şişmesini de istemem.Kısacası bu iki amfiden hangisini önerirsiniz kullananlar veya denemiş olanlar lütfen yardımcı olun... Elimde Electro harmonix Metal Muff,boss ge-7 equalizer,add analog delay ve marshall ed-1 compressor sustainer pedalı mevcut.İki amfinin fiyatı çok yakın olması kararsızlığa düşürüyor beni gerçekten amfiler hakkında bilgisi olanların tavsiyesini bekliyorum hangisi tavsiyedir?

Amfilerin ikiside kaliteli, daha önce ikisini de kullandım. Tbx 150yi diğerinden ayıran şey mid freq. kontrolü olması ve efektlerinin olmaması. Hangisi tonal anlamda seni daha iyi tatmin ediyorsa onu al. Birde son olarak amfi şişer gibi bir korkun olmasın. Transistörlü amfilerin daha kullanıma bağlı olarak şiştiğini görmedim.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Watt çıkış gücü ibanez in yüksek olduğu için onu tercih etmek istiyorum aslında.Line 6 nın modellemeleri güzel görünüyor ama bende pedallar da olduğu için ibanez i tercih etmek istiyorum.Bazıları da kötülemişti baya ama marshalllara bakmayacağım kesinlikle...

elinde analog bir set up var,line 6 gayet guzel bir amfi ama bu anlamda hic isini gormez,yani analog bir set upla line 6 gitmez,ayrica line 6 dan tam verim alabilmek icin floorboard da almak lazim diye dusunuyorum,boylece amfiyi tam anlamiyla kontrol edebilirsin,canli calma durumlarindada seni uzmez.
sesin digital cikmasi hadisesi ise genellikle modelleme iceren bu cihazlara hakkini vererek ugrasmamaktan kaynaklaniyor,yani cihazi ayarlarini anlamak biraz zaman ister,oyle ben hemen gitari takayim calmaya baslayayim,evet o zaman son derece yapay sesler alirsin,cihazlarin uzerindeki preset lerde genelde kotudur yani
ama ozellikle ev ortaminda son derec pratik,dusuk seslerde bile cok iyi sonuclar alinabilen ve ayrica direkt bilgisayara kayit yapabilecegin bir cihazdir line 6,ben sahsen modellemelerini hic te digital bulmuyorum heleki sert tonlar demissin bunlar icin birebirdir amma velakin seninde dedigin gibi elinde analog set up var line6 ile bunlar hic ama hic gitmez
bahsettigin diger amfiyi bilmiyorum ama anladigim kadariyla modelleme olmayan bir amfi ,bu durumda daha cok isini gorur tabii artik isin o kismi senin kararin ben bildigimi yazdim
bir de sen bu amfiyi ne icin kullanacaksin bu da onemli yani sadece evdemi,kayit yapacakmisin,biryerlerde canli calacakmisin vs bunlarida goz onunde bulundurman lazim

spider 3 75 watt sahibiyim. Amfiyi alalı 10 ay oldu hiç bir zaman pedal ihtiyacı duymadım gerçekten harika bir amfi. 15 watt olanlarda ses biraz dijital ama 75 wattlarda ses gerçekten güzel için rahat olsun :) Ayrıca distortionlarda birbirine benzemiyor bu yüzden ton yelpazesi çok geniş. Fakat sorun şu ki amfinin speaker ı ve cleanleri çok güzel ama hiç distortion pedalıyla denemedim performansı nasıl olur bilmiyorum :roll: Ama onun dışında gözüm kapalı öneririm :)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Zaten ben de elimde pedallar bulunduğu için tereddüte düştüm bir de kayıt ve olası bar programı da düşündürüyor beni ibanez in çıkışı daha kuvvetli olması ve effect içermemesi (reverb hariç) ve pedallarımın olması beni ibanez e çekiyor.Bilgileriniz için teşekkürler arkadaşlar ibanez kullananlar veya denemiş olanlar da çıksa iyi olacak bekliyorum cevaplarınızı ve önerilerinizi...

Alexi_87 demiş ki:
Zaten ben de elimde pedallar bulunduğu için tereddüte düştüm bir de kayıt ve olası bar programı da düşündürüyor beni ibanez in çıkışı daha kuvvetli olması ve effect içermemesi (reverb hariç) ve pedallarımın olması beni ibanez e çekiyor.Bilgileriniz için teşekkürler arkadaşlar ibanez kullananlar veya denemiş olanlar da çıksa iyi olacak bekliyorum cevaplarınızı ve önerilerinizi...

Merhaba ibz tbx 150r sahibiyim bence clean leri hiç fena değil ayrıca mid freq. olması büyük avantaj line6 ya gelince üst seviye processor ve pedallarını kullandım ama efekleri parasını hak etmiyor bence

Geri