M-Audio Fast Track II Cubase Asio Driver Sorunu!

Merhabalar, dün bir M-Audio Fast Track II ses kartı aldım. Herşeyi tamam, M-Audio nun kendi sitesinden en güncel driverını indirdim yükledim, herşey normal. Ancak Cubase'de Devices/Devices Setup/Vst Audiobay sekmesinden M-Audio USB ASIO seçeneğini seçtiğimde, "The ASIO driver M-Audio USB ASIO could not be initialized!" hatası alıyorum. Gitarımı ses kartına taktığımda sistemden sesi alıyorum, ancak Cubase'de ses sinyalini görmüyor. Yani o inip çıkan ibreler hareket etmiyor. Sorunum ne olabilir sizce? Asio Driverının tam yüklenmemiş olmasıyla ilgili bir problem diye düşünüyordum ama silip tekrar yükledim driver'ı yine aynı hatayı verdi. Bu arada F4'ten VST Connections - Inputs ve Outputs'ta ses kartını tanıyor. Donanımdanda eski onboard ses kartımı deactive ettim. Ama bir türlü ASIO Driver sorununu çözemiyorum.

dostum bende de aynı sorun vardı gerçi ben de "sample rate is not compatible" gibi birsey yazıyordu oyle olmasına ragmen. Cubsae sx3 vardı Cubase sx 5 ı indirip kurdum(ses kartı sisteme takılıyken) ve su anda hem gorme soruu ortdan kalktı hem de ses daha kaliteli ptprtı cızırtılar kaltı yani. Önce ses kartını sonra programı kurman bence işe yarayacaktır. bir dene istersen...

Geri