Uydunet

merhaba,

Uydunet’in bu kış internet bizden kampanyanızla 5 mb’ye kadar bağlantı hızını seçtik ve abone olduk.

Ancak hızımız İlk denemede 4900 falan gösteriyordu ancak artık 2200kb.

şöyle bir şey farkettik, 27.01.11 19:21 itibariyle son durum masa üstü bilgisayarımda hız 4900 kb iken dizüstü bilgisayarımda hız 2100kb çıkmakta.

3-4 kez eve geldiler ama bir türlü çözemediler sorunu.

Bu konuda bilgisi olan var mı?

Teşekkürler.

hocam birde laptopu wirelesı kapatıp kablo ıle baglantı hızınızı test edınız.

cunku wireless baglantı hızı ıle kablo aynı degıldır ki internet saglayıcıları hız lımıtını kablo ıle belırler soyler.

ama unutmayın wırelesı kapatın bu cok onemlı kapatmadan kabloyu takarsanız yıne kablosuzda devrede olcagından kablo takmanın anlamı kalmaz.

kablo ıle test edıp sonucu buraya yazar mısınız?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
JFB,

masaüstü bilgisayar kablo ile bağlıyken yapılan test sonucu olması gerektiği gibi, 4900 kbps, upload 900 küsür.

muhtemelen laptopun wireless'ı kapatıp kablo ile denersem aynı sonuç çıkacak. şu anda işteyim ama kardeşime deneticem bunu, sonucu iletirim.

benim sorunum aslında bu. Laptopla wireless üzerinden test yapınca sadece download sorun veriyor (2200 kbps) upload yine 900 küsür.

İlginç.

Hocam bunun sebebi şudur :

Hemen hemen her laptopdaki wireless cihazı hızı düşürür bağlandığında dikkat ettiysen kabloda 100mbps laptopda 54mbps yazar yani neredeyse yarı yarıya hızları düşer.

uploadın 900 de kalması ama download ın 2200 kusure ınmesının sebebıde 2 megabıtın uszerını destekledıgını soylesede desteklememesıdır.

Laptopdan verim almak istiyorsanız aşağıda örnek olarak gösterdiğim adaptörlerden kullanabilirsiniz yani kablonetin size verdiği internette sorun yok sorun laptopunuzun yetersiz kalan wireless adaptörü.

http://www.sanalmarketim.com/urun/5...IES-Air-2410-300Mbps-11N-Kablosuz-Usb-Adaptor

Saygılarımla..

Selamlar hocam,

Haftasonu yoğundum bakamadım.

Hocam sanmıyorum yani modem destekler bence ama sen yinede başka bir modem ile dene hızını.

Airties dedim çünkü airties işinde iyilerdendir diğer cihaz hakkında pek bir bilgim yok o yüzden öneremiyorum ama ben airties kullandım gayet memnun kaldım :)

Ama bu modem olayını bugun arastırıp sıze donecegım belkı dedıgınızde olabılır..

Saygılarımla..

Selamlar,

Hocam Netmaster modemin kablosuz bant genişliğini çok araştırdım ama bi yerde çok bi yerde az diyor yani kafa karıştırıcı en temizi aşağıda verdiğim deneme sürümü olan program ile yada muadili bir program ile modemin kablosuz bant genişliğini ölçebilirsiniz

http://www.fileguru.com/Bandwidth-Meter-Pro/info

ama dediğim gibi sorun laptopun kablosuz cihazının düşük bant genişliğini desteklemesinden kaynaklanıyor bence.

Saygılarımla..

Geri