gümrük mevzuatı ile ilgili tüm sorularınızı sorabilirsiniz

merhaba arkadaslar 13 sayfayı birden okuyunca beynim dondu ve gözlerim cok agrıdı ondan dusunup de kendi soruma cevap bulamadım kusura bakmayın 🙁 ben amerikadan gigasonic.com adlı bir siteden yamaha mg102c mixer aldım usps airmail service ile gonderdiler. aletin kendi degeri 99 dolar , kargo bedeliyle hersey dahil 145 dolar oluyor, agırlıgı 1.5 kg..suan siteden kontrol ettigimde turkiyeye ulastigi yazior sanırım suan gümrük islemleri gerceklesiyordur.. sorum bu alet gümrükte bana sorun cıkartırmı ekstra ucret odemek gibi? birde bunun bana iletimi ptt hangi servisi ile olacak? aps ile mi yoksa baska bi kanal ile mi? bana yardımcı olursanız sevinirmm...

Merhabalar 27 Nisan'da Ebay'den AKG C1000 condenser mikrofonunu 130 İngiliz Sterlin'ine almıştım. Satıcı siparişi DHL Express kargo ile göndermiş. Bugün İstanbul'a ulaşmış ve gümrük kontrolü yapılmış.

Sonuç olarak gümrüğe takılmış. İhbarname geldi. Müşteri Hizmetleriyle irtibata geçtim. Kısaca bana dedikleri şuydu:

Eğer gümrük memurları kargoyu kendinize getirdiğinizi, ithalat yapmadığınızı varsayarsa minimum gümrük tutarı: 350 TL

Gümrük memurları bunu ithalat ürünü olarak kabul ederse ve işin içine gümrük müşavirleri girerse minimum tutarı: 550 TL olur dedi. 8O

Göndericiye iade etmem mümkün mü diye sorduğumda:

- Evet mümkün ama onun içinde gümrük işlemleri yapmanız gerekir ve gönderi ücretini karşılamanız gerekir. O da yaklaşık olarak minimum 300 TL tutar

dedi. :?

Ne yapmam gerekir? Bana bu konu hakkında yardımcı olursanız çok sevinirim. Şuan çok zor durumda kaldım. Mikrofona verdiğim paradan fazla gümrük masrafı çıkardılar 🙁

Cevaplar ve bilgiler için teşekkürler...

Andaç.

selamlar, butun sayfalari okudum fakat net bir cevap bulamadim. turkiyeye havalimanindan elimde 2 gitarla girersem gumrukte sorun cikarmi? gitarlar ikinci el dolayisiyla fatura falan da yok ortada tabi. simdiden tesekkurler.

ChampagneSupernova demiş ki:
selamlar, butun sayfalari okudum fakat net bir cevap bulamadim. turkiyeye havalimanindan elimde 2 gitarla girersem gumrukte sorun cikarmi? gitarlar ikinci el dolayisiyla fatura falan da yok ortada tabi. simdiden tesekkurler.

Hiçbirşey olacağını sanmıyrm. iki sene önce abime iki gitar iki küçük amfi getirtmiştim. İki gitar sırtında iki 10 ve 15 wattlık amfi bavulunda geldi hiç sorun olması

Andy664 demiş ki:
Merhabalar 27 Nisan'da Ebay'den AKG C1000 condenser mikrofonunu 130 İngiliz Sterlin'ine almıştım. Satıcı siparişi DHL Express kargo ile göndermiş. Bugün İstanbul'a ulaşmış ve gümrük kontrolü yapılmış.

Sonuç olarak gümrüğe takılmış. İhbarname geldi. Müşteri Hizmetleriyle irtibata geçtim. Kısaca bana dedikleri şuydu:

Eğer gümrük memurları kargoyu kendinize getirdiğinizi, ithalat yapmadığınızı varsayarsa minimum gümrük tutarı: 350 TL

Gümrük memurları bunu ithalat ürünü olarak kabul ederse ve işin içine gümrük müşavirleri girerse minimum tutarı: 550 TL olur dedi. 8O

Göndericiye iade etmem mümkün mü diye sorduğumda:

- Evet mümkün ama onun içinde gümrük işlemleri yapmanız gerekir ve gönderi ücretini karşılamanız gerekir. O da yaklaşık olarak minimum 300 TL tutar

dedi. :?

Ne yapmam gerekir? Bana bu konu hakkında yardımcı olursanız çok sevinirim. Şuan çok zor durumda kaldım. Mikrofona verdiğim paradan fazla gümrük masrafı çıkardılar 🙁

Cevaplar ve bilgiler için teşekkürler...

Andaç.

İşte yurtdışında 100 tl lik mal ülkede 300 tl ye bu yüzden satılıyor: gümrük ve işyeri marjini. Yapacak birşey yok. Önceden gümrük hesabı yapmak gerek.

gumruk

Arkadaslar merhaba benim su anda topkapida bekleyen bir ampli 2 adette pedalim var bunlar usa da ki tanidiklarin gemi yoluyla kargoladigi(sirketin kendi gemisi)turkiyeye gelen aletler dolayisiyla olayda ne bir kargo sirketi var nede bir sahis sadece esyalarin gumrukte takildigi haberini aldim bu konuda ne yapabilirim izmirden kalkip istanbula mi gitmem gerekiyor?Baska bir cozum yolu var mi?Eger gidersem bayramdan once geldigi icin oldukca yuklu bir masraf mi cikartilar birde icinde fatura olmadigi icin ve amfi turkiyede satilmadigi icin distrubitor den fiyat almalari gerekiyor mu bu ne kadar surer zaten gemiyle gelmesi yaklasik 1 ay surdu bunun icin beklemek gerekir mi bu konuda yardimci olursaniz sevinirim..

vala yazalı 2 haftayı gecmiş ama yinede soliyim para flan durumu için kimseyi aramıyorlar sormuyorlar orda gumruk memurunun insiyatifine kalmıs bi duum oteki taraftan yollarken kestirdikleri fatura neyse ona yakın bi deger soyluyorlar.mesela ben bu hafta gittim 88 model telecasterimi almaya adamlara dedim abi bu calısmaz ya cok eski bilmemne flan adamlarda inandılar 300 lira vermem gerekirken hiçbişe vermeden gitarı aldım(gitar turkiyede 3.400 casesi 450 tl yani 4 ilyar yapıyor gerisini siz dusunun)yani ordaki gumruk memuryla olan ilişkinize baglı olay merak edenler için soliyim.hatta gumrukcu adam okadar acıdıki bana gotur bu gitarı sportcular carsısında sat 100 lira verirler belki flan ddi yani hiç bi arastırma vs bişe yok arkadaslar goruntuye bakıorlar topkapıda..

Re: gümrük mevzuatı ile ilgili tüm sorularınızı sorabilirsin

hocam fender california seri kingman ''10'' gitarı almak istiyorum. http://www.fender.com/products/search.php?partno=0968100021.
1)bu gitarı siz getirebiliyormusunuz
2)site ile yeni tanıştım.getirebiliyorsanız güvenilir olduğunuz hakkında bir kaç bilgi alabilirmiyim
3)iki maddede problem yoksa bana anahtar teslim maliyeti ne olur.
sorgulamak yada ukalalık yapmak istemem,kusura bakmayın.ama 1000$ üstünde para harcamak durumundayım endişemi mazur görün

Geri