dimarzio humbucker single

T

Ticaretisyen

şimdi şöyle deneyimli arkadaşlarımdan bir yardım yada merak ne derseniz?

benim fender 60s stratım var 2 yaşında. ben hiçbir şeyin orijinalini bozmayı sevmiyorum. bildiğiniz üzere 3 single ve en baştaki singleda drive modda klasiktir ya hani anfiden gelen ses beni çıldırtıyor.

bu ustalar en baştaki singleı bu dimarzionun manyetiğiyle değiştiriyolar.

fakat o zaman da diyorum ki kendi kendime madem öyle herkez HSS strat alsaydı.

bunun çözümü manyetikmidir arkadaşlar. Topraklama mıdır. yoksa bi noise pedalı falan mı almak lazım. ne diyorsunuz

Ekipman: Fender 25R + Mexico stratt 60s Custom designed

Öncelikle bahsettiğin olay, single boyutlu humbucker manyetik olayı. Ve yalnızca DiMarzio marka değil, bir sürü marka var.
H-S-S alalım o zman demişsin ama gitarının ağacı S/S/S dizilime göre oyuktur, oraya Humbucker manyetik takamazsın, oydurman gerekir. Asıl orijinalini bozma olayı da odur.
Eski manyetiğini koyarsın bi kenara, durur.
Köprü pozisyonu için de seymour duncan lil' 59 öneririm.

Onur' un dediği gibi 59' ları öneriyorum.

Bridge stok Fender manyetikleri genellikle öter bu özelliği olmuştur resmen. H-s-s daha fazla ötme yapabilir. Topraklama da olabilir amfiden kaynaklanan bir sorun da olabilir ama sanmıyorum şu an.

Noisless manyetik düşünebilirsiniz fakat çıkış gücü çok fazla yüksek olmayacaktır.

Size tavsiyem SD - 59 takıp topraklamaları kontrol ettirip bu sesi fazla kafaya takmadan, gitarı, ekipmanı manyetik alandan olabildiğince uzak tutup (tv, bilgisayar, buzdolabı gibi aletlerden, baktınız olmuyor en kötü Noise Gate pedalı alabilirsiniz) yolunuza devam etmeniz yönünde olacaktır..

Tabi DiMarzio düşünürseniz daha sert karakterli manyetikleri vardır.

Eskiden SSS ler de köprü öterdi çünkü tekoloji gelişmemişti. Şimdi Noisless singlelar da var. İlla ki Humbucker gerekmiyor. Ötmeyen single mevcut artık.

arkadasinda dedigi gibi,orjinaline daha yakin bir cozum bence fenderin kendi vintage noiseless manyetik seti 3 single dan olusuyor ve tamamen gurultusuz tabii diger markalarinda noiseless single lari var ama sanirim fenderin kendi urunu orjinale daha yakindir

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Allah Razı olsun bu kadar güzel ve net bilgiler beklemiyordum açıkçası. ben şu yazdıklarınızı araştırmaya başlıyorum şimdi.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
şimdi soru alanımız daraldığına göre.

noiseless manyetikler takım olarak 400 ytl ve üzerinde ki bu beni aşar sanırım.

seymır duncan evet sizinde önerilerinizle aklıma yattı fakat, lil modeli yazmış yukarıdaki arkadaşım ( adını getiremedim kusura bakma ) şimdi o modeli yazınca bir çok başka modeli olduğunuda gördüm. sanırım burda müzik türü konusu devreye girecek

ben bu gitarı normal şartlar altında (sahnede) halk müziği alt yapısı için kullanıyorum

autowah chorus ve akustik similator formatunda ( bu normal şartlar )

gel gelelim kendi evimde anadolu rock tarzı çok koyu distortion olmayan. müzikler yapıyorum. ( dip sesiyle sevişmemiz burda başlıyor )

biraz daha konuyu açarsam. o ses switchin 5 konumundada geliyor.
ton düğmelerininde hangisi şimdi hatırlamıyorum birini kapatınca kesiliyor. ( o zaman şu boğuk solo tarzına dönüyor müzikal adını bilmiyorum mulmsteen ortadan solo atarken çıkan ton -uzun boğuk-

kablo değiştirdim aynıdır. anfiyide değiştirdim bu gün deneme amaçlı devam ediyor. seymour duncana kararı aldım gibi

şimdi şu model konusuna tam bir müzik tarzıma göre bir kısıtlama getirmenizi istiyorum teşekkür ederim

Geri