Seyir Defteri

K

kelebekvadisi

Türkiye'de kaliteli müzik yapan ve uzun yaşamayan bir gruptur Seyir Defteri. İlk albümleri 1989'da çıkardıkları "Uzun yağmurlardan sonra".

Bu grubu bilen ve dinleyen varsa burada konuşmak isterim...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Grubun tarzını herhangi tarzla ilişkilendirmek zor ama Ezginin Günlüğü'ne benzer, biraz daha rock-jazz tarzında diyebiliriz.

Grup üyeleri doktorlardan oluşuyordu. Ahmed Arif'in Hasretinden Prangalar Eskittim şiirinin bestesini çok beğenmiştim. bunu dışında bir kaç tane Nazım Hikmet şiiri bestesi vardı. Bir de Erdinç Şenyaylar'ın da albümde olduğunu hatırlıyorum.

Toplam iki albümleri var. birincisi "uzun yağmurlardan sonra" ikincisinin adını hatırlamıyorum - daha çok birinci albümlerine takılıp kaldığımıdan olacak - ikinci albümleri de güzeldi ama ilki bir başkaydı. geçmiş zamanlı konuşuyorum çünkü iki albüm de elimde yok artık. üç sene önce bir arkadaşa vermiştim gidiş o gidiş. bir daha piyasada da bulamadım. internette zaten grubun adına bile rastlamadım

Aklıma her gelişinde interneti bir tarıyorum. arama motorlar, forumlar vs. ama yok. Bu forumda belki bilen biri çıkar. kimbilir belki albümleri bile vardır birilerinde...

foruma biraz geç üye olmuşum galiba ama eğer isterseniz seyir defterinin iki albümü de mevcut kaset olarak tabi uzun yağmurlardan sonra ve 1991 de kalan müzikten çıkan tırışkadan nağmeler

bu gruba ait kaset. cd. ne varsa talip olurum. Yıllardır bende arıyorum. 2 kasetlerini de özellikle uzun yağmurlardan sonra' yı dörtgözle arıyorum ama nafile

Geri