Ibanez JEM Gövde tutacağı

Merhaba arkadaşlar, JEM serisindeki meşhur gövdeden elle tutmak için yapılan oyuk gitardan çıkan sesi ne derece etkiler? Zira bir gitardan en iyi sesi alebilmek için Gövde de mümkün olduğunca az ağaç kaybı olmalıdır diye biliyorum. Bu soruyu sormamın sebebi Ibanezler için JEM serisimi tercih edilmeli yoksa Prestij serisi alıp modifiyemi edilmeli.

O delik yuzunden jem almamak sacma olur.Ibanezden anlamam ama jem iyi bir gitar bir okadar iyi rgler de var.Tercihine kalmis birsey deneyerek kendin bakacaksin...

JEM'in tonundan sual olur mu arkadaşlar, yapmayın Allah aşkına... Komple plastikten ya da kafası kolu olmayan -Steinberger- gitarlar var, onlar dururken JEM'in tutma yeri devede kulak kalır. Hem JEM'de alder gövde var, 2007'den beri takip etmesem de o seneye kadar alder Prestige Ibanez yoktu. Sonra klavyedeki vine inlay, beyaz gövde, EVO manyetikler... Gelin gibi gitar...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Vine_Inlay demiş ki:
Hem JEM'de alder gövde var.

Sadece 7v (Steve Vai'nin meşhur gitarı) modelinde gövde Alder'dir, Bir de Andy Timmons'un signature gitarı Alder'dir. Aslında gövde ağacı konusu kafamı kurcalayan bir diğer konudur (ıhlamur mu yoksa alder mi? gibi)

Evet sanırım JEM'deki o oyuk rezonansı azda olsa etkileyecektir, ama bu farkedilir bir şekilde olmayacaktır bundan eminim. Yine de insan böyle üst klasman bir gitarda böyle birşeyin olmasını sormadan edemiyor tabi. :)

Cevaplarınız için teşekkürler.

Signature gitarlar hiçbir şekilde herhangi bir prestige modelden daha iyi değildir. Performans farkı yoktur. Boşyere isme para vermeyin. Modelini çok seversiniz, paranız vardır alırsınız JEM'i... O başka. Ancak gerisi görüntüye para vermekten başka birey değildir. Şahsen her kategori Ibanez var bende, ben hala 400 TL ye aldığım ve mod etiiğim gitarımı bir numara olarak görüyorum.

O gitar da bana özel bir gitardır, Vai, Satriani signature değildir. Bu çok daha değerli bir gitar benim için. Sound ise sadece muhteşem...

Ne kadar çok ağaç o kadar ton, o bir gerçek, hazır konusu gelmişken...

Geri