prosesör mü amfimi?

arkadaşlar şuanki ekipmanlarım amfi olarak vox ad50(drive katı lambalı) anolog olarak da , boss mt-2 ve morley bad horsie 2 var, (daha alcağım pedallar var tabi sadece bunlar değil)anolog setupumu kurmaya dewam mı etmeliyim yoksa, elimdeki ekipmanları satıp prosesör olarak; line 6 pod x live,gt-10,gt-8,vox tonelab le gibi modellerden birini seçip prosesör alıp bi tanede roland micro cube amfimi almalıyım...

şu an ki amfim(vox ad50) çok büyük öğrenciyim taşıması sıkıntı oluyo; ama bu prosesörlerden güzel ton alabilirmiyim orası kafamı kurcalıyo, ayrıca bu zamana kadar hiç prosesör kullanmadım kullananlar genelde kullanma konusunda sıkıntı diolar ton yazma vs vs gibisinden...

şimdilik evde çalıyorum grubum yok, ama ilerde grup olursa amfi taşımak çok büyük sıkıntı olcak , konserde prosesörü direk mixere girilebilir zaten şuanda da amfi taşımak biraz sıkıntı oluyo tatillerde memlekete gelirken ev arkadasımın marshall mg15dfx amfisini getiriyorum biraz daha küçük çaplı bişey olduğu için,

herkese yorumları için teşşekürler...

Bu daha ziyade senin ton anlayışınla göreceli bir şey. Eğer dijital tonlar bana fark yaratmaz diyorsan bir processor işini oldukça kolaylaştıracaktır. Ama ben olsam analogdan şaşmam şaşmadımda :D

amfi...

iki gün önce rp150 denen şeyi amfinin fx loop'una bağladım, hiçbir efekt kullanmadım alette, analog dijital çevriminin tonu ne kadar ölüleştirdiğini çok net bir biçimde gördüm. yani o aletlere sinyal girerken bozuluyor zaten, çok bir şey bekleme derim.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
RaNCoR demiş ki:
Bu daha ziyade senin ton anlayışınla göreceli bir şey. Eğer dijital tonlar bana fark yaratmaz diyorsan bir processor işini oldukça kolaylaştıracaktır. Ama ben olsam analogdan şaşmam şaşmadımda :D

digital tonlardan açıkçası pek hoslanmıyorum, ama amfi vs taşımak biraz zor oluyor, ayrıca anolog işi biraz daha masraflı oluyo... ama bende her zaman anologtan yanayım ama biraz ikilemde kaldım açıkçası

Eğer programda kullanmayacaksan prosesörü Line 6 Pocket Pod'a bakabilirsin.Bir yere giderken atarsın çantana gidip herhangi bir hoparlöre bağlayıp çalarsın.Sahnede kullanma amacıyla da analoga devam edersin.Çeşitli alternatifler de var tabi Vox Amplug serisi,Boss Tu-88 filan gibi.Bu aletler çok da pahalı aletler değil.

Geri