Podxt & Podxt Pro Sahiplerinin Dikkatine!

www.line6.com adresinden Line6 monkey software'ını indirerek pod'unuz için gerekli olan son yazılımları otomatik olarak güncelleyebilirsiniz. Son çıkan flash memory sayesinde yeni amp/cabinet modellerine sahip olabilirsiniz. Ayrıca hafızanızı 64'den 128 preset'a çıkaracakalrını da vaad ediyorlar...

Ben şimdi yüklüyorum daha denemedim...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Evet ilk izlenimlerim MÜKEMMEL!

İlk olarak alete 4 band parametric equalizer eklenmiş! Harika! EQ işlemleri için tam kontrol hakimiyeti sağlıyor tek kelimeyle mükemmel!

2. olarak preset kapasitesi 64'ten 128'e çıkarılmış. Bu da harika...

Şimdilik bu kadar daha yazıcam...

Evet Cem, yeni yazılımı çıkarmışlar bir kaç hafta oldu bende 2,0 oldugu için bu olaydan mahrumum :( en kısa sürede POD PRO XT alacam ama :)

hadi tadını çıkar ne diyeyim.. :(

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Hayır dediğim şey o değil.
downloads kısmına girip line6 monkey adlı dosyayı indirirsen o program gerisini halledecektir. Program online çalışıyor, o anda pod'un yeni yazılımları çıkmışsa eksik olan tüm yazılımları otomatik güncelliyor. Son flash memory yazılımının özellikleri de yukarıda yazdıklarım...

Kolay gelsin Musti sana...

Jeff peki yeni modeller iyi mi? Yani ben bu aleti almayı düşünüyorumda memnunmusun ?(Pod v2 ye göre dijital sesi diyenler var) Yenilikler iyi iş görüyor sanırım ?

Jeff_Loomis demiş ki:
Hayır dediğim şey o değil.
downloads kısmına girip line6 monkey adlı dosyayı indirirsen o program gerisini halledecektir. Program online çalışıyor, o anda pod'un yeni yazılımları çıkmışsa eksik olan tüm yazılımları otomatik güncelliyor. Son flash memory yazılımının özellikleri de yukarıda yazdıklarım...

Kolay gelsin Musti sana...

Cem dediğin sayfayı buldum ama bende internet yok.Cafede giriyorum nete.Aleti de rack kasaya koydum vidaladım.Çıkarmam çok zor.Program indirilip yapılmıyor mu?

ya ben pod line 6 almayı düşünmeye başladım 500 euro verilirmi?? işimi görürmü pedal kısmını sonra alıcam! istediim tonları çekebilirmiyim??? yoksa gt3 mü alayım ???

odious demiş ki:
ya ben pod line 6 almayı düşünmeye başladım 500 euro verilirmi?? işimi görürmü pedal kısmını sonra alıcam! istediim tonları çekebilirmiyim??? yoksa gt3 mü alayım ???
Valla nasıl alırsan al ama gt3 e vereceğine ona ver parayı bence.Benim tarzım brit pop gibi birşey.Ama metalcisinden tut da arabeske kadar herkesin 1 numaralı tercihi bu alet.Ve boşuna değil.(tabi amfi mikrofonlayaralk kaydetmeyi ayrı tutuyorum)
Paran varsa hiç durma al derim

Musti, abi aleti rack'dan çıkarmana gerek yok, usb'den veya mididen bağla bilgisayara pod'unu (xt veya xt pro arkadaşlar 2.0 olmaz) sonra yazılımı aç, zaten indirdiğin program .exe dosyası yükleyeceğin bişi yok. Ama diyosan cafeden başka bir yerde giremiyorum, o zaman cafeden indir dosyaları cd'ye çek eve götür evde yükle... Online olman şart değil. Ama online olursan sadece line6 monkey programı geri kalan her şeyi kendi hallediyor.

Dur link vereyim,
http://www.line6.com/software/?submit=Show:&hardware=PODxt&name=Line+6+Monkey&os=Windows+XP

Burdan indirdikten sonra dosyayı, exe dosyası olduğu için direk açın. Bu sırada podu bilgisayara usb'den veya midi'den bağlayın. Program pod'u gördükten sonra pod'unuz için gerekli ve şu anda sizde olmayan update'leri kendi gösterecektir. Otomatik olarak da eğer onlinesanız podunuzun içine gönderecektir.

Prelektro demiş ki:
aman 500 euro verme yazıktır günahtır parana git dene beğenirsen www.guitarbargains.com dan söyle 200$ ediyo kargoyla (fiyatı 155$o rda burda 500euro ! oha yani demi ) falan tutuyo taş çatlasana 250-300$ a mal olur gümrükle paşa paşa kullanırsın

Adamın bahsettiği sanırım podxt. eğer podxt'den bahsediyorsan 500€ verilir o alete de pod 2.0'ı TR'den almaya kalkma. Burda 2.0'ın fiyatı 500€ hakkaten de. Oysa nette 150-200$.

line6 pod ver.2 ile Line6 pod xt arasında öyle çok fazla bir fark göremedim. Aslında daha xt yi daha 1-2 saat denedim...updatelerini de yapmadım daha ama ver.2.0 daha kendine has ton yaratmak daha iyi ve daha kolay gibi geldi bana, xt nin tek fark olarak mikrofon olayı gibi geldi....

Acaba yanılıyor muyum? yapmam gereken şeyler konusunda yardımcı olursanız sevinirim.

Sollovox ;
Line6 pod xt ile pod 2.0 arasında dağlar kadar fark var bence.
Pod xt de özellikle effectlere ve stomplara ince ayar yapmak çok daha kolay ve apli modeli 16 yerine 32.

davulzade demiş ki:
Sollovox ;
Line6 pod xt ile pod 2.0 arasında dağlar kadar fark var bence.
Pod xt de özellikle effectlere ve stomplara ince ayar yapmak çok daha kolay ve apli modeli 16 yerine 32.

sadece 1 saat deneyebildim..........
sound olarak kalite yönünden pek fark almadım ama daha updateleri yapmadım bu akşam inşallah ama ilk izlenim Ver. 2.0 lı arkadaşlar üzülmesin onların soundu da çok sağlam.....
ver. 2.0 çok kullandım hertürlü tonu ayarlayabiliyorum buna daha alaşamadım dediğim gibi sadece 1 saat başına oturdum daha önceki cihazımda oturttuduğum tonlara daha kavuşamadım....

İlk olarak alete 4 band parametric equalizer eklenmiş! Harika! EQ işlemleri için tam kontrol hakimiyeti sağlıyor tek kelimeyle mükemmel!
2. olarak preset kapasitesi 64'ten 128'e çıkarılmış. Bu da harika...
4 Yeni amp modeli, 2 yeni cabinet modeli var...

Çok iyi bir haber, 64 preset coverlar için az geliyordu, keşke bir upgrade seçeneği olsa da 128'e çıkarsak diyordum. Eq olmadığı için de üzülüyordum çünkü hem kendi EQ ayarlarımızı her yere götürebilmek hem de bazı tonlara farklı EQ ayarları çekebilmek istiyordum. Bu ikisine çok sevindim, gerçekten çok iyi oldu, haber verdiğin için teşekkürler.

Şimdi aletin tek eksiği synth efektler kaldı, onun içinde ayrı bir modül alınır gerekirse, şimdiye kadar pek ihtiyaç duymadık.

Geri