Halıcı Midi 2004 Finalistleri açıklandı

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Sağolasın. Biraz daha özen gösterseydim olurdu belki, teknik sebeplerden dolayı olayı amatörleştiren time problemleri var benim parçada sağda solda, üstesinden gelemedim vaktim yoktu, düzeltsem hakkederdi belki

Ozan ben sana dedim juriden hisim-akraba marifetiyle adam ayarla diye :LOL: Muhtemelen odul toreninde Izzet Oz sahneye cikip "yarismaya katilan bazi eser sahipleri elimde buyudu" gibi bir laf edecektir ;)

Selim Soner Arıca'nın ilk albümünün prodüksiyonunu yapan arkadaştır, kompozisyonunun düzenlemesi gayet güzel.

Şarkıların hepsini orijinal tema olarak çok beğendim, ancak bazılarının düzenlemeleri miksajları auvvvvv! Belki de stream kalitesinden öyle geliyor diyeceğim ama yok, bazıları gayet iyi, bazıları bayağı rahatsız edici derecede dengesiz geldi.

Bir de farkettiğim şu ki, yarışmanın adı MIDI diye bütün herkes programlamaları fare tıklamasıyla yapmış, üstte çalınan bir tane yaylı enstruman canlı, arkadaki bütün müzikler ölene kadar quantize edilmiş, oturmuyor. Halbuki quantizing'i öyle basıp herşeyi gridlere oturmaya kalkmazsın, bırak içinde biraz da insan elementi olsun, değil mi yani? Tamam yine MIDI bilgisi olarak kaydet ama enstrumanı kendin çal, veya çaldır. O mekaniklik beni rahatsız etti.

sevgili pyramind hayır ben çalmadım..bu konuda usta bir arkadaşım çaldı..üflemelilerin tamamı ona ait..başka yorumların var mı genel olarak 12 parça içinde değerlendirdiğinde?

nefesine sağlık gerçekten. severek dinliyorum.

aşık veyselin sesini kullanmak biraz kolaya kaçmak olmuş. sesini duymaktan hoşlandım ama, parça içinde biraz kolaya kaçmak gibi geldi bana :)
nereden oy vereceğimi bilmiyorum pek bakamadım, eğer adresi verecek olursan bana özel mesaj ile veya burada oy vermek isterim.
parçaların hepsini çok dikkatli dinlemedim. hepsini sıraya koydum ardarda çaldılar. ancak dikkatimi bu çekti özel olarak.

Parçayı bende beğendim ( diğerlerinden daha fazla beğenmek söz konusu burda ) Ama ben jüride olsam finale almayı geçtim, dinlemezdim bile parçayı. Yarışma kuralları 3-4 dakika arasında istiyor, bu parça 4 dakika 15 saniye. Halıcının jürisi kendi koydukları kurallara uymayan bir jüri işte....
Ama juri olsam böyle saçma bir kural da koymazdım :)

bu konuda haklısın ama tüm yarışmalarda 10-15 sn bir gözardı söz konusu.hatta daha önce yapılan yarışmalar da dahil..ama inan ben yine de bir yerinden kırpmak için çok denedim parçayı,ancak motiflere ters geliyor,olmadı.ilgin için çok sağol..
Barbaros...

skatheist demiş ki:
Parçayı bende beğendim ( diğerlerinden daha fazla beğenmek söz konusu burda ) Ama ben jüride olsam finale almayı geçtim, dinlemezdim bile parçayı. Yarışma kuralları 3-4 dakika arasında istiyor, bu parça 4 dakika 15 saniye. Halıcının jürisi kendi koydukları kurallara uymayan bir jüri işte....
Ama juri olsam böyle saçma bir kural da koymazdım :)

Artı, konu ile ilgili bir çalışma olması da gerekmiyordu. 5 dakikalık bir Jazz etüdü yeterdi :) (2000 yılı 1.sinin yaptığı gibi).

Geri