Nightmare Before Christmass

Tim Burton'un ayrı bir dünyası vardır.. o dünyada renkler,karakterler farklıdır,o dünya fantastica'dır ve kesinlikle bu dünya değildir.
Beterböcekten beri süre gelen bu dünya büyükleredir zira bu adamın karakterleri çocukları korkutmaya yetip artacaktır.Benim çocuklara önerim big fish tir büyüklere ise efsane ve tek olan ilk batman dir..

goth olmadan önce izlenemesi gerekenler diye bi anket açılsa açık ara birinci çıkacak film..ben makas eller'i tek geçerim..ne zaman kar yağsa burtonesk düşler kurulur evin bir penceresinde..gothic atmosfer yaratma konusunda çok ama çok başarılı..

Ben tim burton hastasıyım ama,bu filmi geçen izleyim dedim,bi türlü filme odaklanamadım.Filmin başında şarkılar türküler bitmek bilmiyor,bilmiyorum belki bu aralar havamda değilimdir...aslında gothic atmosfere bayılırım

Bu film birden popüler mi oldu yoksa bayaadır seviliyor muydu taksim de her bunalım takılan goth kızlarda bunun çantası t-shirti var.He bi de corpse bride in.

ForumdanAtildim demiş ki:
goth olmadan önce izlenemesi gerekenler diye bi anket açılsa açık ara birinci çıkacak film..ben makas eller'i tek geçerim..ne zaman kar yağsa burtonesk düşler kurulur evin bir penceresinde..gothic atmosfer yaratma konusunda çok ama çok başarılı..
varol içimi okumuşsun ;) ..alterno popüler kültür saolsun,jack'ten bile tiksindirdi..her yerde jack kafaları,insanların kollarında dövmeleri..1993ten beri neredeydi bu insanlar?dememek içten değil.

Araya girmek istiyorum! Tim Burton'ın popülerliği ile eş değer eski filmleri de tutulmaya başlandı. Örneğin; Corpse Brige, Charlie'nin Çikolata Fabrikası işte günümüz sevilen çocuk filmi denen ve asla bi çocuk filmi denmeyen harika filmleri gibi.

Nightmare Before Christmas ise, duygu yüklü harika bir baş yapıt, stop motion. Yetenekli ellerden kıymetli bizim için. Bir de eskiden hep televizyonda oynardı ama bir kaç yıldır görmek imkansız.

Senaryosunun linkini verelim bir de; http://scifiscripts.name2host.com/cartoon/nightmare.txt

Bu arada Dvd ve ya Vcd'si acaba her yerde var mı? İnternetten indirmek imkansız gibi. (En son denediğimde Türkçe alt yazısı indi :) )Zaten böyle bi film, muakkak arjivlenmesi gerekir.

giggle demiş ki:
Bu arada Dvd ve ya Vcd'si acaba her yerde var mı? İnternetten indirmek imkansız gibi. (En son denediğimde Türkçe alt yazısı indi :) )Zaten böyle bi film, muakkak arjivlenmesi gerekir.

Kadıköy barlar sokağındaki Orta Dünya'larda bulmama imkansız.Karşı için birşey söyleyemem.

giggle demiş ki:
Güzeldir Kadıköy ancak "Nerden: Ankara" :)

Ankara'yı Silent_Guitar'a sor istersen..Ama iki tahminde bulunabilirim. 7.caddenin sonlarına doğru bir müzik ve film marketi var.yukarı çıkarken sağ tarafta,orada olabilir.
Birde Büyük Migrostaki DnR'a bak..Orda baya eski film albüm vs buldum.

Arkadaşlar tamam sorunu çözdük. Teşekürler herkese tekrar tekrar izleyebildim. Şimdi düşünüyorum da gelmiş geçmiş en iyi stop-motion. :!:

Tim Burton'ın en iyi filmlerinden biridir,başyapıttır.Her ne kadar Corpse Bride çok daha gelişmiş bir stop motion tekniğine sahip olsa da bu filmin tadı başkadır.Yapımı 2-3 yıl sürmüştür.

bir de ikincisinin fragmanını görmüştüm ben "boogie's revenge" diye geçiyode adı.ama arıyorum hala bulamadım.fragmanı izlediğim yer de resmi web sitesiydi bi bilgisi olan var mı?

giggle demiş ki:
Arkadaşlar tamam sorunu çözdük. Teşekürler herkese tekrar tekrar izleyebildim. Şimdi düşünüyorum da gelmiş geçmiş en iyi stop-motion. :!:
Evet.Bencede öyle, ki zaten ilk uzun metrajlı stop-motion filmidir. Gothic havalarda ilerler film her burton filmi gibi.
Ürünleri - t-shirt,çanta,bileklik vs - en çok satılan filmlerden birisiymiş ayrıca.

Geri