The Devil's Advocate /Şeytanın Avukatı

al pacino ile özdeşleşen ve gösterime girdiği senelerde ne keanu reeves'in ne de charlize theron'un ülkemizde bilindiği,akıcı,zekice ve ilginç konusuyla tam bir klasik olacak film.filmin sonunda heykellerin canlanıp hareket etmesi sahnesine bayılırım :D

bence cok abartilmis bi film ben sinemada kacirdim diye uzulmustum daha 2 yil önce cok buyuk hefesle izledim ve buyuk hayal kirikligina neden oldum belki cok abarttilar benim icin ve beklentilerimin altinda cikti film...

charlize theron belki bilinmiyor olabilir ama o yıllarda keanu reeves biliniyordu canım haksızlık etme şimdi. film sinemada izlenir görüşünü benimseyen biri olarak ben de sinema da aldığım keyfi evde izlediğimde alamadım. ama yine de iyi bir filmdi. özellikle de final sahneleri baya iyiydi.

keanu reeves i cok severim belki o yüzdendir ki çok objektif olamiorm ama
kötü bi film degildi.finali güzeldi. akillica bi filmdi bence. ama dikkatimi bisi çekti yine nette film elestirilerini okurken yabanci bi kanalda afis gördüm. yurtdisinda afiste 18 yas engelinin oldugu yaziliydi bu film icin. icerdigi açik sahneler dolayisiyla. ama filmi izlemek icin sinemaya parmak kadar çoçuklarda gelmisti. buda bi çeliski???

ilginç bir filmdi. al pacino için izlemeye gitmiştim. her zamanki gibi döktürüyordu.
charlize theron'un ilk ve en iyi filmiydi.
keanu reeves de iyiydi.
daha sonra evde izlediğimde sinemadaki kadar etkilenmedim ama yine de enteresandı.

suç ve ceza kavramında çok hassas bir noktaya parmak basmış bir filmdir,izlediğimde küçüktüm daha,çok etkilenmiştim,nasıl anlatıldığından çok neyi anlattığı göz önüne alınırsa oldukça dolu bir filmdir ki,al pacino'nun oyunculuğu hiç bir şekilde yadsınamaz.

benim de en çok sevdigim filmlerden biridir. zaten yıllar sürecek olan keanu reeves aşkım o filmle başlamıştı.
malesef filmin bende 2. cd'si bozuk. filmin kilit karelerini kaçırıyoruz.
ben charlize theron'un intihar ettigi sahnede çok kötü olmuştum. ay yine aklıma geldi bi fena oldum.
ilk izledigim zaman, çok uzun süre etkisi altında kalmıştım. tek kelimeyle harika bi film.

süper bir filmdir.oyuncu kadrosu ve konusu itibariyle favorilerim arasındadır.
hele biterken rolling stones dan paint it black şarkısı çalmaktadır ki kopartır adamı o sahne.

bu film vizyona girdikten hemen sonra bir çok kişi avukat olmaya soyunmuştu.tabi bu arkadaşlar bizim adalet sisteminin filmdeki gibi olduğunu sanmışlar ve avukat olmayı başarabilenler bol bol hayal kırıklığına uğramışlardı :D ne diyim özentiliğin sınırı yok,eheh...

brend demiş ki:
özellikle şeytan rolündeki al pacino'nun keanu reeves tanrının yöntemlerini antatığı filmin sonlarına doğru olan sahneye bayılıyorum..

aynen... hele Al pacino'nun konuşmaya başlaması:

-sana içeriden biri olarak söylüyorum....

ve en sevdiğim aşk tanımı yapılmıştı o filmde, "bio-kimyasal olarak bol miktarda çikolata yemekle aynı".... çok severim ben... yani filmi ama çikolotayı da severim....

Geri