Türkiye'nin İlk Signature Gitarı: ESP “METOBOY Signature

500-600 dolarlık etcek şeye 2000 yuro vermem diyorsunda günlük yaşamda 2 tl etcek bir pizzaya 15 lira, 1 lira etcek bir patates kızartmasına 3-4 lira veriyoruz : )

Ona bakarsaniz isi bilen adam dijitalde 200 $ lik gitarla bu forumda en iyi setup bende diyen adamdan daha iyi sound cikarabiliyor. Isi paraya vuracaksak bence isin bu tarafi en uzucu durum :) Bilgi gitardan daha pahali :)

500-600 dolarlık etcek şeye 2000 yuro vermem diyorsunda günlük yaşamda 2 tl etcek bir pizzaya 15 lira, 1 lira etcek bir patates kızartmasına 3-4 lira veriyoruz : )

Ben onlara da o parayı vermiyorum :p Bir malın ederinin ne olabileceğini öğrendikten sonra alternatiflerini uygun fiyata bulmayı bilmek zaman alıyor. Herşeye çok uygun fiyatlarla ulaşamayız. Ancak mecbur kalarak ödemek zorunda olduğumuz durumlarla, çok seçenek arasında olup yine de göz göre göre kazık yemek arasında fark da var.

patatese 3 4 lira veriyoruzda 2 lirayada patates var keyfe keder en iyisini alalaım diye 3 4 lira veriyoruz dandik dundik bişeye 2000 euro para verilmez ayrıca gitarı yemiyoruzda yiyecek değil gitar..

kusura bakmada 2000 yuro olan gitarın ederi o değil diye laf yaparsanız dönün günlük yaşamınıza bakın diyorum ayrıca macdonaldslarda yediğiniz o patateslerden bahsediyorun kilosu 1 tl olan patatesin içinden 1 tanesini kızartıp 3 tl ye veriyorlar sende alıp yiyorsun, hayat felsefen buysa günlük yaşamındada git pazardan al kendin kızart kardeşim. Ayrıca çok abartıyor gaza geliyorsunuz bence, yahu bu gitar 4000tl, şimdi bir espm2 den ne farkı var ayrıca sonuçta aynı özellikleri barındıran gitarlar bile farklı olabiliyor, bu gitarı alıp çaldığında belki 4000 tl lik haz alacaksın gözün başka 4000 tl olup üstün özellikte olan gitarı görmeyecek bile, özelikler bir yerde laga luga.

kusura bakmada 2000 yuro olan gitarın ederi o değil diye laf yaparsanız dönün günlük yaşamınıza bakın diyorum ayrıca macdonaldslarda yediğiniz o patateslerden bahsediyorun kilosu 1 tl olan patatesin içinden 1 tanesini kızartıp 3 tl ye veriyorlar sende alıp yiyorsun, hayat felsefen buysa günlük yaşamındada git pazardan al kendin kızart kardeşim. Ayrıca çok abartıyor gaza geliyorsunuz bence, yahu bu gitar 4000tl, şimdi bir espm2 den ne farkı var ayrıca sonuçta aynı özellikleri barındıran gitarlar bile farklı olabiliyor, bu gitarı alıp çaldığında belki 4000 tl lik haz alacaksın gözün başka 4000 tl olup üstün özellikte olan gitarı görmeyecek bile, özelikler bir yerde laga luga.

bu yorumundan esp m2 yi eline hiç almadığını anladım. benim söylemek istediğimi anlamadın. o yiyecek boğazımıza gidiyor ve ahım şahım bi fiyatı yok herkez alabilir. 3 lira değil 10 lira olsun gene alınır. ama 4000 liraya bir sürü alternatif varken ...

yani şöle diyim sana patatesin tanesinin 4 lira olduğnu farzet. ve mcdonalds veya burgerdaki patatesde 4 lira. niye uğraşasınki hazır pişmiş patates aynı fiyata daha lezzetli...?

o gitara 4000 lira para verilmez. ltd olarak çıkartmaları lazımdı esp değil.4000 in 4 ü etmez o gitar. satıldığınıda hiç sanmıyorum

herşeyi geçtim tonları çok kötü gitarın. Metine hiç yakışmıyor o tonlar. eski el yapımı olanda ne güzel gibson tonları vardı. bu çok kötü. sadece görüntüsü var. eclipse çalsa keşke metin pentagramda dahil.

hayır abi. bak tanıtım filminde de özgürce yaşada da doğa için çalda da hepsinde kulak tırmalayan bir tonu var. konserlerde de dikkatlice dinledim çok tiz. ve köşeli bi ton. Bak bu dediklerimi izle bir de hadi beni güldürün introsunu dinle gör farkı. iki gitar arasında smiley dışında ortak yan resmen yok. ben hiç beğenmedim. el yapımı olan hepsine çakar. keşke hep onu çalsa.

neyse el yapımında da aynı ekipman vardı. aynı amfi aynı wah pedalı aynı distortion pedalı aynı stüdyo vardı. açık net tonları bok gibi. gibson tonlarından vazgeçti metin. sırf şekilden dolayı. aklım almıyor.

tonları unutuyosunuz gitar güzel derken :D gitarda en önemli şey önce ton bir de onunla nerdeyse aynı öneme sahip çalış konforudur. ben çalış konforu rahat değil diye istemediğim tonda gitar çalmam. En açık örneği de gibson / epiphone den veririm. gibson tonu gibisi yoktur bence tabi. Metale de olur heryere olur. bc rich görünce atlamayın hemen gitarcılarda :D

tonları unutuyosunuz gitar güzel derken :D gitarda en önemli şey önce ton bir de onunla nerdeyse aynı öneme sahip çalış konforudur. ben çalış konforu rahat değil diye istemediğim tonda gitar çalmam. En açık örneği de gibson / epiphone den veririm. gibson tonu gibisi yoktur bence tabi. Metale de olur heryere olur. bc rich görünce atlamayın hemen gitarcılarda :D
orda dur işte. b.c richin deluxe ve kore serisi + customlarında olan tonlar hiçbir gitarda mevcut olabileceğini sanmıyorum heleki custom.. çin b.c richlerle karıştırma kardeş. b.c rich gitarın atasıdır

Neyse beyler forum zaten herşeye muhalefet hangi konu üzerinde ılımlı yaklaşılmış ki şu ana kadar : ) Gitara fazla haksızlık edildiğini düşünüyorum.

Geri