Objektif

ATAKovic demiş ki:
Kendilerini özledik sanırım yeni albüm çalışmasındalar bi fırsat bulup heyoo ben burdayım dese vecdi abimiz :) Sevgiler..

merak etme diyeceklermis öle bi sölenti geldi kulama ama pek emin degilim yakinda kokusu çikar bizdeo zaman anlariz neyin ne oldugunu

ibrahim die bir vokalleri vardı eskiden ..bir ara aldonun falan arkasında vokal falan yaptı para kazanmak icin sonra duyduk trafik kazası falan gecirmiş.gözü kör falan olmuş..merak ediyom son hali noldu die..gruba gelince en sevdiğim albümleri kuşkular albümüdür..vecdinin barışarock 1 de burda 10bin kişi var böle kalabalık görmedim sözü..koparmıştı bizi..ama severim ben yinede.samsundan cıkıp böle müzik yapmakta kolay deil..

şu an gecenin 4 buçuğu ve birden şu an objektif dinlememden dolayı aklıma Objektif'in forum sayfalarını okumak geldi!kahve ve sigara eşliğinde hiçbir entry'yi kaçırmadan okudum bu 13 sayfayı ve bende düşüncelerimi dile getireyim istedim!

öncelikle başta vecdi yücalan'ın da yakındığı konu olan türkrock müziği!!
benim ve benim gibi birçok insanın anlam veremediği bir konu!siyah giyinen,saçını uzatan yada en genel anlamıyla rock müzik dinleyen kesime potansiyel satanist gözüyle bakılması ve bununla doğru orantılı olarak rock müziğin ikinci plana atılması,bunun yeride içinde hiçbir emek olmayan,üretim olmayan fabrikasyon tarzı seri üretim malzemesi olan pop müzik ve uzantılarının hem prodüktörler,plak şirketleri ve dinleyiciler tarafından ön plana itilmesi hazmedilecek bir durum değil!insanların yada daha genel anlamda toplumların tabularını yıkmaları,kötü olarak nitelendirdikleri değerleri iyi olarak algılamaları,algılatılmaları ne mümkün!!çok uzun bir süreç bir toplumların kabuk değiştirmesi,ki bizim burda müzdarif olduğumuz konu da ne yazıkki bizler çok şanslı değiliz!eğer bizim toplumumuz bu konu hakkındaki düşüncelerini değiştireceklerse,bu bize değil de bizim çocuklarımıza yada torunlarımıza nasip olacak fikrindeyim!(keşke yanılsamda bizim kuşağımıza da görmek nasip olsa)!görmemiz dileğiyle...

ikincil olarak turkrock.com objektif başlığı ...
açıkçası bu sayfaları okumaya karar verip siteye giriş yaptığımda böyle samimi bir başlık bulabileceğimi hiç tahmin etmiyordum,ki ondan öte vecdi yücalan'ın buraya yazmış olabileceğini düşünmemiştim bile!gerçekten takdire şayan bir başlık olmuş!ne en ufak bir sürtüşme,en ufak bir sataşma,anlaşmazlık!termetiz bir forum başlığı!bu anlamda burda vecdi yücalan'ın ve onu sevenlerin kalitesi ve kişiliği bu başlığın böyle süregelmesinin asıl nedenidir diye düşünüyorum!ki bu başlıktaki her iki entry'den birinin vecdi yücalan'a ait olması,kendisine sorulan her soruya samimiyetle cevap vermesi,biz sevenleri için hertürlü yardıma açık olması,kötü eleştri görse bile cevap olarak kırıcı olmaması onun kişiliğinin bir göstergesi,grubuna,yaptığı müziğe ve yaptığı bu müziği severek veya sevmeyerek dinleyen herkese bir saygıdır açıkçası!
tebrikler vecdi yücalan,tebrikler objektif sevenler

ve son olarak Objektif ...
bu konuda tekbir yorum yapmak isitiyorum!! Eskilerden kim kaldı? sorusu sorulduğunda akla gelen ilk isim desem sanırım yeterince açık olurum!!

turkrock müziğini zor da olsa dinleyebilmek dileğiyle ...

d.n:yazım biraz uzun oldu,farkındayım ama umarım başta vecdi yücalan olmak üzere herkesin baştan sona okuması dileğiyle ...

Svgili end_of_flowers.İbrahimin sağlık durumu iyi Gözündede hiçbirşey yok.Şu anda Samsunda olduğunu biliyorum.O kopmuş olduğun konuya gelince. Bana verilen rakamlar 5000 küsür bilet satıldığı ve bir okadarda kaçak giriş olduğuydu.E tabi bunların toplamı 10 bin yapıyor. :LOL: Ayrıca sahneye çıktığımızda sizleri ışıklardan dolayı çok fazla göremiyoruz.Eğer rakam abartılı geldiyse özür dilerim.Ama biliyorsunki bir rock'çı 5 Popçuya bedeldir. ;) Veya daha fazla. :roll: Hiç bu kadar kalabalık görmedim lafıda yalnış.O konserin video kayıtları var. Ben ilk istanbul Konserinde Gülhanede 60.000 kişiye çalarak başladım. 1988 Gülhane Altın Çınar Müzik Festivali.2 yıl evvelde samsunda 30.000 kişi vardı.Tabi doğal olarak bunların hepsi bizim seyircimiz değildi.Ama o Barışa Rock'ta bulunan tamamıyla Rock seyircisiydi ve biz bundan çok mutlu olmuştuk. :metal .Bu yılki Barışa Rock'ta ise 6800 bilet satılmış.Ayrıca son satırlardaki iltifatların için Teşekkürler.Ama yinede sen Samsunuma laf söyleme.Biliyorsun Kurtuluş savaşı o şehirden başladı.Sizin tanımadığınız bir çok Rock'çı arkadaşımda hala o şehirde yaşamlarını sürdürmekte.Selamlar..Vecdi :metalhead :metalhead :metalhead

Sevgili santinista.Bu güzel düşüncelerin için çok teşekkür ederim.Elimden geldiğince Dostlarımıza cevap yazmaya çalışıyorum.Ayrıca bizim Foruma katılanların özel olduğunuda hep yazılarımda söylemişimdir. Onlarada sonsuz Teşekkürler. :metal

samsun hakkında yazdıklarım kesinlikle orayı kötülemek amacıyla yazılmadı..kesinlikle samsun un rock potansiyeli konusunda bir kuşkumda yok.benim söylediğim sözler samsundan gelip istanbulda birşeyler başarmakla ilgiliydi..istanbulda kurulup yaşamlarını sürdürmeye calışan gruplar bile o kadar cok zorlanıyorlar ki..samsundan gelip bunu başardığınız için taktir ettiğimi sölemek istemiştim sizi..tıpkı mavi sakalın mersinden gelip bişiler yapması gibi..ibrahime sevindim..saol cevapladığın icin..

Sevgili end_of_flowers.Tabiki bende bunun farkındayım.Sadece küçük bir serzenişti o yazdıklarım. :cry: Hem Samsun Şehrini de onore etmiş olduk bu sayede. ;) Dediklerine aynen katılıyorum.Selamlar..Vecdi.. :metal

Geri