Objektif

Selamlar.Ankara Gölge Bar ve Rockstation Festivali görüşmeleri sürüyor.Bursa'da Resimli bar mutlaka uğrayacağımız yerler arasında.
Ortalama 1 ay sonra yola çıkmaya başlarız.Sizleri çok özledik.
Vecdi Yücalan/Objektif. :metal

objektif demiş ki:
Selamlar.Ankara Gölge Bar ve Rockstation Festivali görüşmeleri sürüyor.Bursa'da Resimli bar mutlaka uğrayacağımız yerler arasında.
Ortalama 1 ay sonra yola çıkmaya başlarız.Sizleri çok özledik.
Vecdi Yücalan/Objektif. :metal

süper haber umarım ikiside olur gölge bar da samimi bi konser olur.Rock station gibi uluslararası bir festivalde de eski toprakların cıkmaya başlaması cok güzel

albümü dinledikçe daha bir güzelleşiyor ve anlam kazanıyor.önceki albümlere göre çoksesli olmasına rağmen sounddan ve kaliteden taviz verilmemiş.değişirken gelişmenin en güzel örneklerinden biri bu olsa gerek.

başarılar... :D

“SOKAÐIN SESİ” İSTANBUL ARENA’DA YANKILANACAK!

TÜRK ROCK’UNUN EN ÖNEMLİ TEMSİLCİLERİNDEN OBJEKTİF, 5 AÐUSTOS’TA YENİ ALBÜM KONSERİYLE SAHNEDE

Türkiye’nin en köklü rock gruplarından OBJEKTİF, 5 Ağustos Pazar günü saat 21.30’da yeni albümü SOKAÐIN SESİ’nin tanıtım konseri için İstanbul Arena’da sahneye çıkıyor. 1988 yılında grubun solisti Vecdi Yücalan tarafından kurulan grup bu güne kadar 5 Albüme imza attı.

MOD Müzik organizasyonuyla gerçekleşecek konserde, yeni albümde yer alan şarkıları seslendirecek olan grubun dinleyenlerine bir de sürprizi var: Türk rock müziğinin önemli isimleri de OBJEKTİF’in şarkılarına eşlik edecek.

21.30’da başlayacak konser öncesi, saat 20.30’da başlayacak albüm tanıtım kokteyline katılacak grup üyeleri, SOKAÐIN SESİ ile ilgili gazetecilerin sorularını yanıtlayacak. . Gecede Objektif’ten önce, Gür Akad Band müzikleriyle, Güven Erkin Erkal ise DJ performansıyla sahne alacak.

2000 yılında çıkardıkları “Künye” isimli albümlerinin ardından, dinleyenlerinden 7 yıl ayrı kalan OBJEKTİF, bu süre içerisinde, konserlerle sevenleriyle bağını hiç koparmadı. Şarkılarında, halkın sorunlarına, özlemlerine, çevre meselelerine dikkat çekerken; aşkı anlatmaktan da çekinmeyen grup, yaptığı müziği “Halk Rock” olarak nitelendiriyor. Protest rockın temsilcilerinden OBJEKTİF, Türkiye’de kaliteli ve düzgün Türkçe ile müzik dinlemeyi ilke edinen kitlelerin gönüllerinde özel bir yere sahip.

2008’de 20. yılını kutlayacak olan OBJEKTİF, Vecdi Yücalan (vokal), Hakan Şavklı (elektrogitar), Başat Karakaş (basgitar), Bülent Güven (klavye) ve Gökçe Dayanç’tan (davul) oluşuyor.

5 Ağustos günü İstanbul Arena kapıları 18.00’da açılacak. 18.30’da Güven Erkin Erk al’ın gece için özel olarak hazırladığı DJ performansı başlayacak. 19.30’da Gür Akad (solo ve elektrogitar), Çağatay Ateş (basgitar) Alpay Şalt (davul) ve Barış Gök er’den (klavye) oluşan Gür Akad Band sahne alacak. Çok sayıda müzisyenin katılacağı albüm tanıtım kokteyli ise 20.30’da Arena Kapalı Salon’da başlayacak.

Biletler, BİLETİX satış noktalarında ve konser günü kapıda.
İstanbul Arena: Refresh The Venue / 100. Yıl Oto Sanayi Sitesi, G-52 No:30
Maslak-İstanbul

Program:
5 Ağustos Pazar
20.30 Albüm tanıtım kokteyli
20.45 Objektif elemanlarının da katılımıyla basın açıklaması ve gazetecilerle sohbet
21.30 Konser

İletişim:
Saund Music Center
Ebru Seyhan
Osmanağa Mah.Tellalzade Sok. No:17 Kadıköy-İstanbul
Tel:0216 347 97 75
Faks: 0216-347 97 44
GSM: 0536 359 05 72

11_24_07_07_6_31_22.jpg

İki gün sonra güzel bi gece olacak ama malesef başka şehirde olduğum için gidemiyorum. Bu Konser kaçmaz arkadaşlar.Giden arkadaşlar ayrıntıları kaydetsin,Konser bitimi foruma konserin nasıl geçtiği detayları yazarsanız gitmiş kadar oluruz.....:(

www.dikenfan.info

Vecdi abi Samsuna bekliyoruz,nezaman geliyorsunuz?Sitenizde de konser haberleri arasında böyle birşey yok ama en yakın zamanda bekliyoruz.Çevremde çok dinleyici arkadaşım yok ama ciddi bir seyirci olacağına inanıyorum,en azından samsun için.memleketinizi unutmayın sakın :D

bende sadece ilk albümleri tımarlı hastane yoktu.geçen hafta seyhan müzikte dolaşırken buldum.iki tane kalmıştı zaten ve hemen birini kaptım.bayağı şanslıyım.böylece objektif diskografisi de tamamlanmış oldu.eski albümleri bulmak artık gerçekten zor

yıların eskitemedigi guruplardan biri yılardır dinler ve tekrar tekrar aynı zevk ve tadı alırım tımarlı hastane en favori albümdür benim icin ...

Vecdi Yücalan ile küçük bir anekdot,

Yıl sanırım 1994-95 yıllarıydı , o dönemde Vecdi Samsunda ki Laylaylom şubesinin işletmeciliğini yapıyordu, o dönem Objektif Samsun kökenli bir gurup,
Vecdi ağabeyin yanına arada uğrar sohbet ederdik,
Bir gün bizim üniversite gurubumuz bir firmanın sponsorluğunda bir konser ayarladı ve biz de vecdi ağabey ile konuşmamızda bundan bahsettik,

Bize o an dedi ki: " Ben küçükken adam gibi gitar çalışamadım bilirmisiniz? ne zaman elime gitar alsam komşu kapıya dayanır ve sizin oğlanın gürültüsünden bizim oğlan ders çalışamıyor derdi" dedi, ailesi bu yüzden evde gitar çalmasına izin vermezmiş, sonra ilave etti " işte sizin konserinizi ayarlayan firmanın patronu benim o dönemdeki komşumun oğlu" dedi.

epey gülüşmüştük, kendisine sevgiler ve saygılar.

Selamlar

Buralardaydım aslında.
Önümüzdeki yıl 20.yılı kutluyoruz.
Bunun için bir Objektif belgeseli çekmeye karar verdik.
Ayrıca 20 şehirden oluşan bir Turne için sponsor arama çalışmalarına başladık.
Birde geçmiş albümleri yeniden yorumlamak istiyoruz.
Yani boş durmadan çalışmaya devam.
Selamlar.Vecdi Yücalan/Objektif.
www.myspace.com/objektifband

Geri