Objektif

vecdi abi yeni albümü bekliyoruz sabırsızlıkla ... künye dışındaki hiçbir albümünüz bende yok ve antalyada bulmak da pek mümkün değil..ama aramalarımı sürdürüyorum yılmadan :)
çalışmalarınızda başarılar,
saygılar...

vecdi abi sen eskişehire gel en önde kuduran biri varsa o bendirim.umarım kısa da olsa seninle yüzyüze konuşuruz .dün gece künyeyi taktım walkmane yarım saat yürüdüm caddede...o ne sestir yaw.bu arada çevreme de tanıtımını yapıyorum açıkcası gençler (tabi hepsi değil)piyasaya kim çıkıyoosa ona hemen atlıyolar sağol ki piyasa olmadın,çünkü seni paylaşmak biraz zor...:)

objektif'in bir kanalda(ismini hatırlayamıyorum) performans adlı bir programa katıldığını hatırlıyorum. İzleyenler varsa o müthiş sahneyi anlatmama gerek yoktur. o ana kadar Objektif normal bir rock grubu idi gözümde!... ama Vecdi Abi bir açıklamasında grubun rock müzik yaptığını ama tam anlamıyla yaptıkları müziğin HALK ROCK olduğunu söylemesi çok hoşuma gitti. belki fan değilim ama gerçekten çok değerliler gözümde!... bir ara Rock Stop adlı bir programda dağıldıklarını duyunca çok üzüldüm!... Türkiye'de grup müziğinin yapılamayacağını söylemişlerdi. Türkiye'de objektif gibi grupların yeri belli ama o piyasa grupların hepsi silinecek. ve burada vecdi abinin kendisini görmek çok büyük bir mutluluk benim için:)

arkadaşlar bakın size ne diyorum bu grup mükemmel yawwwwwww.fanı oolmaya gerek yok.dinleyin coşun yeter.vecdi abi yi ve diğer müzisyen abilermize bir şey sölemek istiyorum biz hep sizleyiz:))) onlar kalite...etrafınıza bakın 2 ay gitar çalığ barlarda piyasa çalmakla grup olduğunu sanan insanlar çıkıo ve gençlik(ki onları nedendir hiç anlayamıyorum)delileri oluyor.objektif gibi yıllarını veren grupları ise tanımıyolar.yazık..........

barbaroben; her zaman diyorum ve yine diyeceğim Türkiye`de kalite müzik`ten kimse anlamıyor yada dinlemiyor bilemiyorum ama ne varsa eskilerde var bunlardan biri "Objektif" Türk Rock müziğine adını kazımış bir grup onlarla gurur duyuyorum...

Mutluluğu arayan insanlar
Hep bir ışık peşinde koştular
Kararttıkça gölgeler onu
Yeni bir aydınlık aradılar

Sıcak bir düş sıcak bir yatak
Dinle bak usum neler söylüyor
Yalnız insanların sesi bu
Sar onu sımsıkı sakın kaybetme

Hayal ve yaşam - Giriş

Offf be offf eskiler :(

Çok sevgili ATAKoviç,loverman,scrotestical ve barbaroben.Bu güzel iltifatlarınız için biraz geçte olsa cevap vermek istedim.Sanıldığı kadar yalnız değiliz tabiki.Bu Siteden haberdar olmayan veya Bilgisayar imkanı olmayan kişi sayısı bu ülkede ne yazıkki 50-60 milyon civarı.
Bizlerde onlara ancak Basın veya Tv yoluyla ulaşabiliyoruz.
Tabi heryıl sağdan soldan Beste toplayıp sadece Albüm olsun diye
birşeylerin altına imza atmadığımız içinde her an ortalarda olamıyoruz.
Sevgili barbaroben 99 yılı sonunda çıkan Künye Albümümüzden bahsediyor.Neredeyse 4 yıl bitmek üzere .Yani o bu günden tam 4 yaş daha gençken , biz o Albümü çıkartmıştık.Eline ancak bu günlerde ulaşmış.E tabi hiç ulaşmayabilirdi de.Ama Rock Müziğinin devamlılığı ve gücü bizlere , yıllar geçsede sizlere bir şekilde ulaşma imkanı sağlıyor. Buda Barışa Rock Konserlerinde sürekli söylediğim gibi Rock'un gerçek zaferidir.Desteklerinizden ve sıcak yaklaşımlarınızdan dolayı sonsuz teşekkürler.

E iyi yine, bazılarınınki 20 sene sonra ulaşıyo.
BangHead.gif
09.gif

objektif grubu hakkında mükemmelden başka yorum yapılacağını zannetmiyorum.ilk dinlediğim şarkıları ve izlediğim klibi sitem var(adını böyle hatırlıyorum)dağlarda sitem var.neyse gitar kursundayken her cumartesi gecesi yerel tvde program yapardık.bi programa konuk bi kişi katıldı.gelen kişi 15 yaşında bi çocuktu ama öyle harika gitar çalışı vardı ki.künye parçasını çaldılar dier grup elemanlarımızla. çocuk öyle harika çaldıki bi de vokal.takdir ettim çocuğu.neyse künye şarkısının objektife ait olduğunu söylediler.bende baterist arkadaşımla doğru burdaki metallica müzik markete geldim ve objektifin albümünü istedik şansımıza tek bi tane kalmış.aldık ve ilk kez albümü baştan sona dinledim.bir de köpek sözü geçen bi şarkı vardı ismi aklımda diil.o şarkıda harika.neyse kısaca objektif çoğu rock grubuna liderlik eden,onlara engin müzik bilgilerini veren,deneyimlerini onlara sıcak bi şekilde yansıtan yegane gruplardandır.saygılar

vecdi abi!!!! burda bizlerle konuşman bile olay gercekten de.saolsun bu siteyi hazırlayanlar.....büyük üstad sen eskişehire ne zaman geliyosun????sanırım edindiğim bilgilere gör barışarock komitesi konser olaylarınızla ilgileniomuş...onlara mı başvurmamız lazım üstad...ben sizi bir kerecik olsun canlı izlemek istiyorum.bu arada emin ol ki az diliz sizi sevenler yani...bu arada bir kilibinizi rock art da buldum loş akşamlar.diğerlerine nasıl ulaşabilirim????

Sevgili barbaroben.İlgin için Teşekkürler.Ben herzaman sizlerin arasında olan birisi olarak bana gelen bütün maillere cevap vermeye çalışıyorum.2 yıl evvel Eskişehir Hayal Kahvesinde bir Konser vermiştik.Seyircimizden almış olduğumuz tepki gerçekten çok güzeldi.Tekrar gelmeyi çok isteriz.Bu gibi Faaliyetler için bizim Web sitemiz olan www.objektifonline.com adresinden bana doğrudan ulaşabilirsiniz.Bizim diğer klipleride sitemizde yayınlamak istiyorum.Aslında çıkan tüm Albümleri de koymak istiyorum ama ne yazıkki 6-7 aydır sitemizi güncelleyemedik.Bu iş için bize baş vuran arkadaşlar ne yazıkki bir şekilde sözlerini tutamadılar ve sitemiz öylece kaldı. Ayrıca buradan duyurulur.Bu konuda yardımcı olmak isteyenler varsa hemen görüşmeye hazırım. GUITARIST adlı arkadaşımada sonsuz Teşekkürler.Umarım KDZ.Ereğli Konserimizde en kısa zamanda olur.Çünkü oradanda hatırı sayılr miktarda Konser için istekler gelmekte.Selamlar...

sğl atakoviç.vecdi abi sizi canlı performansla izleyebilmek için elimden gelen maddi olarak gösteremesemde manevi olarak bütün gayreti göstericem.inanıyorumki en kısa zamanda ereğlda konserinizi izleyecez.saygılar ve sevgiler

Vecdi abi nasılsın, ben Bekâm... Konuşamıyoruz ne zamandır, umarım iyisindir. İzmir için bi konser ayarlamayı beceremedim; umarım benden becerikli birileri çıkar İzmir'den de seyrederiz artık Objektif'i İzmir'de de...

Bu arada bir şey sorcam, Alpay Şalt ve Çağatay Ateş artık Objektif'te. Peki bu bağlamda Whisky dağıldı mı???

Bir de kelalaka bir soru olacak ama cevap vereceğinden eminim. tv8'deki Yorumsuz programında Rob Halford ve Tony Iommi'nin posteri vardı Vecdi Yücalan'ın elinde. Efsanevi Costa Mesa konserine ait.Onu nerden temin ettiğini öğrenebilir miyim? (dergiden? internetten vs.?)

Sevgili Bekam hoş geldin.Evet uzun zamandır görüşemiyorduk.Senin İzmirin Rock Kulvarında yapmış olduğun çalışmaları hep takdir etmişimdir.Yaklaşık 1 yıl önce arkadaşlarıma ben bu Gurup teklifini götürdüğümde Alpay 2-3 yıl önce ayrılmış , Çağatay ise daha fazla bir zamandır Whisky ile çalışmıyordu.Buda Rock alanında Türkiyede nasıl bir iletişim kopukluğunun en güzel kanıtlarından birisi oldu şu anda. :LOL: Bir an evvel eski sıkı bağlantıları yeniden kurmalıyız.Çok fazla olmadığımızı biliyorsunuz bu ülkede.:metal
Sevgili Mahcem'in dediği gibi biz bunu ne yazık ki hep yaşıyoruz.
SinnerRider, Rob Halford ve Tony Iommi'nin Posterini sormuş.Öncelikle bu usta Müzisyenlere ilgisinden dolayı kendisine sonsuz Teşekkürler.O posteri bana çok sevdiğimi bildiği için Abdülika hediye etmişti.Oda nereden bulmuştur kimbilir.Ben onun bir şekilde onlarla görüştüğüne de inanmaya başladım zaten. :LOL: Şaka bir yana www.studyoimge.com kanalından Abdülika (Abdülkadir Elçioğlu) kanalına tuşlarsanız kendisine oradan ulaşabilirsiniz.Selamlar...Vecdi..

Geri