cubase sx'de gecikme sorunu

yahu kafayı yiycem 2 saattir kayıt yapıyorum nereyi ayarlasam fayda etmiyo.
1. kanala fruity loopsta hazırladığım davulları attım
2. kanala gitarı çalıyorum, kaydederken hiç bi gariplik yok ama kaydımı dinlerken bariz şekilde gitar sonradan geliyo
bi de ekran üzerinde baktım mesela krosun vurduğu yerden aşağı dümdüz gidince gitarın da aynı yerde tınlaması gerekiyo ama arada en az 2-2.5 milimlik fark var.
latency problemleri çok konuşuldu bu forumda ama ben bulamadım, eğer bu problemin çözümü kolaysa lütfen bi yardımcı olun canlar
:cry:

Kullandığın ses kartından kaynaklanan bir problem.
Yukarda arama butonu var, Müziktek forumunu seçip Latency diye bir aratıver çok sefer yazıldı ve anlatıldı.
Aslında yapabilecek çokda bir şeyin yok ya ses kartını değiştireceksin, ya kx driverlarını kullanıcaksın -5ms.'ye kadar düşürenler var latency'i o driverlar sayesinde bildiğim kadarıyla-, ya da latency ile yaşamayı öğrenip her yaptığın kayıttan sonra ince ayarlama yapacaksın şöyle ki;
Yaptığın kayıdı mouse ile seçtiğinde kanalların üzerindeki boşlukta başladığı süre, bittiği süre, volume, fade in, fade out vb. yazar ordan start yada end'i seçip kulağınıda açıp sağa, sola kaydıra kaydıra bulacaksın çok sağlıklı değil ama kulağın iyiyse idare eder.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
cevabını buldum binlerce kez tartışılmış çok özür diliyorum ama ne yaptıysam silemedim,meğerse mesaja cevap yazılınca silinemiyomuş zaten,neyse tekrar özür diliyorum

cubase içindeki monitörü açıp kaydedersen aradaki gerçek latencyi çalarken de duyarsın.. ses kartının line inini kapat, yani cubase kapalıyken hiç bir ses duymuyor olman lazım. kanaldaki hoperlör şeklindeki monitör e tıkla, sesi oran duy kaydederken. gerçek latencyi ordan anlarsın.

dinlerken monitörü kapatman lazım. emu10k1-2 çipli bir ses kartın varsa kx sürücülerini kullanman hayrına olur.
http://www.kxproject.com

bunun dışında yapabileceğin bir şey yok.

Geri